Nová kolegyňa robí v práci peklo prosím o rady ako si s takým človekom poradiť

Príspevok v téme: Nová kolegyňa robí v práci peklo prosím o rady ako si s takým človekom poradiť
Janka34

Ahojte potrebujem sa poradiť pretože mám pociť že sa zbláznim v práci. Pracujem už dva roky v administratíve je to moja prvá práca po vysokej škole v mojom odbore. Všetko bolo super až pokiaľ k nám do kancelárie neprijali začiatkom roka novú kolegyňu . Zo začiatku sme si rozumeli no potom som začala odhaľovať aká naozaj je. Stále sa do všetkého stará všetko chce kontrolovať a byť najlepšia . Poprehadzovala mi v kancelárií všetky papiere s mojou prácou a dala ich do druhého šanóna bez môjho dovolenia samozrejme aby mohla kontrolovať moju prácu a kritizovať.Raz ked som bola v kancelárii sama a všetci vrátane nej mali dovolenku a v pondelok som prišla do práce urobila scénu že jej zmizla bonboniera ktorú tam mala. Další raz ma zase ráno čakala so spadnutým kvetináčom že či náhodou neviem čo sa tam stalo.( tiež to bolo vtedy ked som bola jediná v kancelárii a zastupovala som kolegyne ) Samozrejme si zavolala šéfku a urobila scénu popritom to musela byť jedine ona kto to urobil nakoľko do práce prišla prvá a ešte predomnou . A toto robí stále . Najhoršie je že je to povaha ktorá sa pred druhými tvári ako strašná kamarátka a vie si každého získať. Čo mám robiť? Nájsť si druhé miesto alebo ako si poradiť s takým chorým človekom? Máme s priateľom hypotéku na dom takže sa strašne bojím ako by to dopadlo. Ked tam nepracovala bolo v práci dobre nikdy sa nič podobné nedialo. Budem vdačná za každú radu.

Veronika2351

ja tiez nerozumiem preco riaditelia nevyhodia cloveka ktory robi zle a intriguje a koli ktoremu odide za rok cely kolektiv z firmy ale nechavaju ho tam... v mojej byvalej praci sa takto vystrieda mega vela ludi 14 ich odislo v skusobnej dobe za rok :) Preto nemam rada ked niekto pise ze clovek je posrany postavit sa takemu intriganovi uteka neceli situacii a podobne reci ale kto s takym clovekom nieje fakt nepochopi ze to nejde.. ked sa neda tak sa neda..

uuleuskauu

Tiez sa mi raz davno stalo, ze som bola niekde, kde sa zarabalo zalostné minimum, dochádzala som vtedy za prácou denne asi 50 km a bola to katastrofa, po odratani vydavkov za cestu mi z minimalnej mzdy zostalo tak málo, ze mi bolo do placu, zúfalstvo financne. A napriek tomu som tam mala kolegyne hnusne intriganske stare mrchy, ktore sa zubami-nechtami drzali tej roboty. Potom som odisla niekam, kde som uz nemusela dochadzat, plus bol este aj vyssi plat ako minimalna mzda, takze som sa nielen, ze dostala do lepsieho ohladom vztahov v kolektive, ale este aj financne sa mi polepsilo. Pravdaze ale opakovane zazivam, ze aj dobre vztahy v kolektive sa casom pokazia kvoli prichodu novej kolegyne napriklad, ktora ako jedina intriguje a potom sa vsetci pracú, kade lahsie, len intriganka zostane roky verná firme a nakoniec si za svoje intrigovanie vyslúzi povýsenie. Ach, kam to ten svet speje. Keby som a bola niekde sefka a niekto by mi xy-krát denne chodil do kancelárie zalovat, tak by som ho okamzite vykopla. Alebo by som dala vyrobit voskovú figurínu, ktora vyzera ako ja a darovala by som ju intriganke ako darcek, ze nech mi uz nikdy viac nechodi do kancelarie zalovat a intrigovat a ked ma chut intrigovat, tak tuto figurinu nech si postavi doma do obyvacky a jej moze rozprávat a rozprávat, ked ozaj uz ma tu potrebu, ale mne rozpravat nebude. A to by som urobila pred vsetkymi, aby som ju dobre zosmiesnila a strapnila. Potom by nakoniec zahanbena podala vypoved ona.

Veronika2351

Ahoj Janka pred par rokmi som bola presne v takej istej situacii ako ty . Tiež mi bolo v robote hrozne napchavala som sa kôli kolegyniam liekmi na ukľudnenie lebo som sa triasla o prácu . Kolegyne sa tam správali otrasne a tak som to raz už nezvládla a dala som výpoved. A bolo to paradoxne to najlepšie čo sa mi mohlo stať. Dostala som sa potom do skvelej práce a super nového kolektívu . A plat tu mám dvojnásobný. Keby vedeli tie intrigánky koľko zarábam rozdrapilo by ich od jedu :) . Neboj sa dať výpoved vôbec nieje najhoršie čo sa ti v živote môže stať. Veľmi ľahko sa radí že máš za každú cenu takú kravu konfrontovať a dohovárať jej bohužiaľ sú ľudia s ktorými nepohneš a budú robiť zle neustále. A od takých treba utekaaaať čo najdalej :) Na mojom starom mieste sa vdaka tomu,, super,, kolektívu strieda jedna baba za druhou a nikto tam neostane natrvalo :) Takže tu je vidieť že som urobila dobre :) Držím palce a neboj sa zmeny ak by nepomohlo ani povedať tej krave svoje! Niekedy je urobiť takýto rázny krok ako ísť do novej práce naj čo môže človek spraviť :) Veronika.

Tomas12345

Normálne sa jej spýtaj na rovinu aký ma s tebou problém - čo si jej spravila, robíš, že je na teba taká zlá.

Mrauka

Presne, ako tu napisal gj.....
Nebud pokakana, lebo potom ti kazdy kaka na hlavu. Pred vsetkymi a pekne nahlas sa jej spytaj, aky ma s tebou problem a preco to robi.

Zamestnavatelia casto robia rozbroje medzi zamestnancami, chcu, aby si isli po krku, donasali na seba, sutazili medzi sebou. Myslia si, ze tym zvysia produktivitu prace, ale potom casto maju vysoku akurat tak fluktuaciu.

uuleuskauu

Najlepsia praca je praca z domu. Ja podavam prihlasku na vysoku a po skole aby som smerovala k tomu. Medzi ludmi je zle a bude stale len horsie a horsie.

uuleuskauu

Ja som mala nieco podobne na pracovisku, ale nebolo to v kancelarii, ale v inej robote, takzvanej p r i m i t i v n e j robote, kde sa pracuje so zakaznikmi, nebudem konkretizovat. Stara r o p u c h a pred dochodkom sa bala o svoj job, tak nam robila zo zivota peklo. Nie len mne, ale vsetkym mladym a pracovitym a extremne snazivym. Bol to väcsi kolektiv a raz kvoli nej 6 ludi naraz dalo vypoved a kolegovia na mna, ze Lea, pod s nami. A ja, ze nemozem, mam dlhy, musim zostat a robit. Bolo to obdobie navalu zakaznikov. Su take obdobia: januar, februar, jul a august. To su tie tazke mesiace. A oni odisli tusim v januari, cielene. Ja som zostala. Odisla som az v ten rok v juli. Teda som si dokladne premyslela a naplanovala svoju vypoved na obdobie navalu zakaznikov. Odisla som sice sama a nie so skupinou dalsich siestich ludi, co jej aj trochu skoda, ale pri vypovedi som pred sefom spustila 45 minutovy monolog. Vsetko som mu povedala do najmensieho detailu, povedala som mu historky, ako ma sikanovala a terorizovala, co mi vsetko zle robila, ohovarala a intrigovala a vysvetlila som mu, ze nie takych ludi ma z roboty vyhadzovat, ktorych niekto ohovara,, ale vyhodit treba toho, kto ohovara. Ze ked niekto ohovara inu osobu, na vlastne oci sa treba presvedcit, ci je to pravda. Ze pracuje tak zle. Ked ano, vyhodit ohovaraneho, ked nie, vyhodit toho, ktory ohovara. Ze len najlepsi zamestnanci sa stavaju obetami intrig, lebo lenivy zavidi usilovnemu a hlupy mudremu a nesikovny sikovnemu... a nespravodlivo stracaju svoje joby, ale aj sami odchadzaju a davaju vypovede. Lebo nestrpia intrigy a nedokazu ich uz dalej znasat. A ze takych treba chranit a treba sa ich zastat predovsetkym v zaujme firmy. Zlepsit im atmosferu vyhodenim ohovaraca a intrigana prec z pracoviska. Cim sef zlepsi atmosferu aj sam sebe, lebo uz ma pokoj od otravneho cloveka, ktory ho rusi a nedopraje mu pokoj v kancelarii. Ze ked nema naozaj cas na vlastne oci sa presvedcit, kto ako robi, tak nech jednoducho vyhodi toho, kto v kancelarii casto ohovara bez toho, aby sa vobec presvedcil, ci su jeho reci pravdive. Tak je ale, ze urcite minimalne 99 % pravdepodobnost, ze urobil spravnu vec a stoji na strane pravdy a spravodlivosti. A mnohe mlade a sikovne a pracovite dievcata tym uchrani pred predajom poctivosti, aj pred robenim p r o s t i t u c i e, pred depresiou a pred s a m o v r a z d o u. A ci vie, preco malde dievcata, ale predovsetkym zeny po 26, aj po 30, ak su este panny, predavaju poctivost. Lebo mlade dievca tuzi studovat. A vie, ze musi externe. A vie, ze musi mat pracu. A chce dosiahnut, ze sa zamestna u jedneho zamestnavatela a tam si urobit dobre meno, odrobi unho take povedzme 3 roky a extremne usilovne, najlepsie ako vie. Aj do roboty prist v taky den, ked mala mat volno. Pokial ju zavolaju, ze musi. Povedat ano a prist. M a k a t, drzat h u b u a krok. A po troch rokoch povedat zamestnavatelovi, ze doteraz som robila ja nieco pre vas, teraz vy nieco pre mna, dajte mi polovicny uväzok, idem studovat, stojte pri mne, vychadzajte mi v ustrety, ked potrebujem volno kvoli skuskam a kvoli ucasti na prednaskach. Tak sa buduju dobre vztahy a toto som chcela dosiahnut aj ja tu a nielen tu, ale vsade, kde som doteraz robila. Namiesto toho som podozrievana malou sefkou, ze jej chcem u k r a d n u t job, ale to ja nechcem, pre iny ciel som bola taka robotna a snaziva. Lebo som chcela studovat. A nie kradnut job malej sefke, ktora je chorobne ziarliva a neznesie na pracovisku lepsich od seba. A nedosiahla som to ani tu, ani v ziadnej inej robote. A ci si vie predstavit, ze by otvoril jedno krasne rano noviny a nasiel by v nich h o l e fotky svojej dcery na titulnej strane a pri nich napis, ze dcera riaditela firmy predava p o c t i v o s t. A ci by nedostal srdcovy infarkt, keby uvidel nieco take. Najblizsiu nedelu by isiel do kostola a tam by nanho ludia ukazovali prstom a vysmievali by ho, ze ako to vychoval svoju dceru a ci je toto po krestansky. A potom sa jej opyta, preco to urobila a ona, ze tam a tam a tam som chcela pracovat, vsade som bola najsnazivejsia a vsade som sa stala obetou intrig, nespravodlivo som bola povyhadzovana z 50tich jobov alebo som sama dala vypovede kvoli intriganom a sikanovaniu, po 20tich rokoch pracovneho zivota...nikde som nedosiahla, co som chcela: zostat firme verna par rokov, potom poziadat zamestnavatela o vychadzanie v ustrety pri externom studiu. A po 50tich pokusoch som to vzdala, preto som predala poctivost. A tak ju vydetí a povie, ze len jej surodenec dostane dedicstvo a ona nic, nech sa p r a c e a ona sa mu vysmeje do k s i c h t u, ze ona sa s e r e na jeho dedicstvo, ked má 22 miliónov, ktore dostala od p r a c h a c a za prvy s e x. A narusene su vztahy v rodine. Ze ci si to vie predstavit, to som sa ho opytala. A ze ja som posledna z tych najlepsich, od koho pocul, co pocul, lebo je vysoko pravdepodobne, ze po mne pride dalsia, od ktorej uz toto nebude pocut, ale citat v liste na rozlucku, ktory dana pracovnicka napisala pred samovrazdou. Ze k tomu to vsetko smeruje, ked sa tu nic nezmeni a dalej to pojde takto. Tolko som povedala riaditelovi firmy. A ze mne moze verit, lebo preto a len preto obetujem tento job, lebo pravdepodobnost, ze sef uveri tomu, kto mu nieco hovori pri vypovedi, je väcsia ako pravdepodobnost, ze sef uveri tomu, kto mu nieco hovori tak, ze tu este stale robi a aj chce dalej robit a ze mne moze verit, lebo ja som mu povedala nielen pravdu, ale predovsetkym v tej pravde sa skryva dovod, preco som zanechala tento job. Potom som si nasla novy job, s niektorymi kamoskami so starej roboty som zostala v kontakte a dopocula som sa, ze veci sa tam zmenili, nainstalovali sa kamery aj na rozne take miesta, kde predtym neboli, aby sa videlo, kto sa chodi schovavat a fajcit namiesto roboty a zacali brutalne vyhadzovat flakacov, sice nevyhodili este tu s t a r u r o p u c h u , co intriguje, ale uz jej prestali verit a nic jej reci pre nich neznamenaju a prestali ju brat vazne, len ju trpia tam este a chvalia dobrych a vyhadzuju zlych, robia ocistu kolektivu. Spytala som sa ich, odkedy sa toto deje a ony, ze odkedy som ja odisla, chvalabohu zobral riaditel firmy moje reci vazne a obetovanim toho jobu som pomohla aspon inym, tym dobrym, co tam este zostali. A ja v mojej novej robote sväty pokoj od zlych ludi, nikto tu neintriguje a vztahy su tu dobre, len malo penazi, ale inac vsetko v pohode. Radsej za menej penazi a v klude ako mat niekde o stovku viac a nicit si zivot.
,,,, rada, co urobit s intriganom a zloduhcom: zapni si diktafon a zavolaj si ju niekam, kde medzi styrmi ocami sa jej opytas, preco intriguje, sikanuje, to a to zle ti robi, ona ti odpovie na otazku, ty mas zaznam na diktafona, sup s nim k sefovi do kancla...alebo obetuj job a povedz pri vypovedi, co ja.