Nová kolegyňa robí v práci peklo prosím o rady ako si s takým človekom poradiť

Príspevok v téme: Nová kolegyňa robí v práci peklo prosím o rady ako si s takým človekom poradiť
Janka34

Ahojte potrebujem sa poradiť pretože mám pociť že sa zbláznim v práci. Pracujem už dva roky v administratíve je to moja prvá práca po vysokej škole v mojom odbore. Všetko bolo super až pokiaľ k nám do kancelárie neprijali začiatkom roka novú kolegyňu . Zo začiatku sme si rozumeli no potom som začala odhaľovať aká naozaj je. Stále sa do všetkého stará všetko chce kontrolovať a byť najlepšia . Poprehadzovala mi v kancelárií všetky papiere s mojou prácou a dala ich do druhého šanóna bez môjho dovolenia samozrejme aby mohla kontrolovať moju prácu a kritizovať.Raz ked som bola v kancelárii sama a všetci vrátane nej mali dovolenku a v pondelok som prišla do práce urobila scénu že jej zmizla bonboniera ktorú tam mala. Další raz ma zase ráno čakala so spadnutým kvetináčom že či náhodou neviem čo sa tam stalo.( tiež to bolo vtedy ked som bola jediná v kancelárii a zastupovala som kolegyne ) Samozrejme si zavolala šéfku a urobila scénu popritom to musela byť jedine ona kto to urobil nakoľko do práce prišla prvá a ešte predomnou . A toto robí stále . Najhoršie je že je to povaha ktorá sa pred druhými tvári ako strašná kamarátka a vie si každého získať. Čo mám robiť? Nájsť si druhé miesto alebo ako si poradiť s takým chorým človekom? Máme s priateľom hypotéku na dom takže sa strašne bojím ako by to dopadlo. Ked tam nepracovala bolo v práci dobre nikdy sa nič podobné nedialo. Budem vdačná za každú radu.

Milos42

Janička,
ak tá pi*a pojeb*ná nedá pokoj stažuj sa šéfke zoči voči medzi štyrmi očami jej povedz čo tá pi*a.
Máš vysokú školu tak nebudeš mať problém síce neviem odkiaľ si ale určite nebudeš mať s vysokou školou problém si nájsť novú prácu, aj keď v terajšieh si spokojná bola kým tá jebka neprišla nebudeš si predsa v pritomnosti nejakej kravy ničiť nervy aj zdravie.
Ono je ťažké s takými jebkami existovať či už v rodine, v práci, v susedstve a pod. ale všade sa s takými osobami stretneš. Minimálnej v každom kolektíve s jednou určite. Niekde je takých jebiek viac a o to horšie.
Želám ti veľa síl Janička nech ti Pán Boh pomôže :-) Nech ťa ochráni pred zlom ktoré v tejto pič*e prebýva a nech ťa toho zla čoskoro zbaví.

a_dr1a

Ahoj. Mala si zakročiť okamžite keď ti urobila to s tvojimi spismi. Určiť si hranice. Neurobila si to a ona teraz stupňuje tlak. Takže si ich daj do pôvodného stavu ako si ich mala vždy. A povedať jej nech sa viac nedotýka tvojej agendy. Oznámiť jej to a viac to s nou neriešit. Nediskutovat. Oznámiť jej, že ak ta ešte raz z niečoho obviní, obvinís ty ju a budeš to riešiť cez políciu a súd (ochrana osobnosti dobrého mena ai) . Ďalej. Si tam dlhšie. Využi náskok (svojich kolegov šéfa ai) poznáš dlhšie ako ona tak upevňuj s nimi lepšie vztahy. Aby si ich mala na svojej strane ty a nie ona. A ak sa dá, vysachuj ju zo svojej kancelárie. Rieš to so šéfom. Ze ti reorganizuje presúva tvoju agendu, že ťa už 2x obvinila neprávom (krádež a vandalizmus) , že ťa zámerne vyrusuje pri práci ai ai. Obrn sa. Daj jej najavo ze je iba tvoja kolegyňa. Určí hranice za ktoré ona nemôže ísť. Rieš s nou iba nevyhnutné. Daj najavo svoju prevahu. Ak čokoľvek urobí voči tebe hneď sa ohrad a rieš to rázne. Musí vidieť ze si silnejšia. Zamykaj si svoje veci. Využi svoje skúsenosti rozum a ze si dlhší čas vo firme. To hra v tvoj prospech. A nepomáhaj jej nerad. Inak ta preskoci. A kľudne navstiv aj psychológa. Poradí ti ako postupovať brániť sa ai

Gjjitcjj

Musíš jej splechnut pravdu do tváre a najlepšie pred všetkými. A urob to tak aby to nebolo len riadne urážlivé ale aj vtipné.

mark37

a to preco by si sa mala ty obmedzovat? hladat si nove zamestnanie? nic zle si neurobila. stoj si za svojimi rozhodnutiami, zivotom. takto nikdy nic mat nebudes a ludia ako ona ta budu stale odsuvat, az sa ocitnes na pokraji spolocnosti. toto je zivot. a riesenie? rozpravat a rozpravat sa. hovorit pravdu a nic len pravdu. obvini ta z niecoho? opytat sa jej preco si mysli, ze si to urobila. ako na to prisla. ked ta ohovara, sadnut si s nou a opytat sa, preco to hovorila, povedat pravdu. jednoducho ukazat, ze sa o seba zaujimas. takto to vyzera, ze si nechas na hlavu nakladat, tak naklada. ma psychicke problemy a kompenzuje si ich na tebe. si pre nu zrejme uspesna, pekna, krajsia, jednoducho lepsia. a toto nedokaze spolykat. nevie byt lepsia, tak vsetci musia byt automaticky horsi. ale ty tu nie si ta s problemom. to ona.

takze rozpravat, rozpravat. ona si rozmysli, ci nieco poviea a urobi, ked sa pravda aj tak nakoniec ukaze. nebude jej chciet celit a boji sa jej. ked na nu nieco mas, tak si sadnut ku nej oproti a pozerat jej do oci. ziadat odpovede. pytat sa a pytat. rucim ti, ze do par dni si najde inu obet. takyto ludia sa boja sebavedomych ludi.

a to co sa ti stalo je to najlepsie co mohlo. mas sancu sa rozvijat. podnet. byt sebavedomejsia, posilnit svoje vnutro. ber to ako motivaciu zmenit hlavne seba. a mozno nakoniec pomozes aj jej. lebo ona naozaj potrebuje pomoc..

Momentik

Musis sa voci takemu cloveku vymedzit. Ukazat hranice. Kasli na to, aka ta osoba je, ci je falosna, zakerna, zakomplexovana apod. Ju neries. Ries seba - TY musis ukazat JEJ, kde mas hranice. Hranice tolerancie voci jej utokom ci narazkam. Ked to nespravis bude si stale dovolovat coraz viac a ty skoncis ako vyhoreny clovek, apaticky, bude ti to liezt do vztahu a neskor ti hrozia aj zdravotne problemy cize vypoved budes musiet dat tak ci tak. Je vsak velka sanca ak jej das najavo ze nemas strach a vies sa zastať samej seba, že sa stiahne. Je potom otazka ci aj po tomto budes vediet s nou fungovat na jednom pracovisku. To uz je vsak otazka aka si flexibilna, ci sa vies odosobnit a tak.