Prevzdelanost a nemoznost si najst pracu

Príspevok v téme: Prevzdelanost a nemoznost si najst pracu
ZvlastnaSituacia

Zacinam mat vazny psychicky problem zo svojej situacie. Zhrniem len cast, kto by bol taky ochotny sa so mnou o tom pobavit osobne, prosim, piste na moj email:

Uplna strata sebavedomia... Mam III. stupen VS vzdelania na mat-fyze. Moj obor bol vcelku neperspektivny, zacala som si sama po veceroch studovat viacere IT technologie (jazyky + frameworky). Urobila som si nejeden kurz aj s kontrolovanymi zadaniami, vsetko vcelku slo, aj ked stalo usilie. V jeden den som sa odhodlala najst si pracu ako vyvojar. Podarilo sa ako nic. Avsak boli iste nepriaznive okolnosti na projekte a v time, neslo mi to, nechapala som projekt ako celok, taktiez zadania. Na konci skusobky som dobrovolne odisla a zacala si hladat pracu - akukolvek - v plnej skale komplikovanosti od najjednoduchsej, vsetko okrem SW vyvoja. Nikto mi na zivotopis neodpoveda, ostavam nepovsimnuta, bez prace.

Je to normalne? Kde je problem? Mam zatajit PhD a znalost viacerych program. jazykov a frameworkov? Alebo nebodaj aj cudzich jazykov? Co pomoze? Resp. co sa doucit?

Je niekto ochotny mi napisat email a pobavit sa o tom so mnou? Minimalne sa mi ulavi, ak sa najde niekto mily... Vdaka

cloo

To čo tu trepeš za nezmysly ? Aké IT jazyky ? 3. stupeň vzdelania, ale v hlave akoby vzduchoprázdno a neschopnosť sa zamestnať.

Matyo

Akože človek s 3. stupňom VŠ, ktorý údajne ovláda programovacie jazyky a cudzie jazyky si chodí po rady, kde si má hľadať prácu? Robíš si srandu alebo čo?! Programovaniu asi nerozumieš preto, lebo to nevieš. Chodila si na nejaké krátkodobé školenia, ktoré z teba žiadneho experta nespravili a z práce, kde si mala možnosť sa niečo naučiť si zdupkala, tak čo vlastne chceš?! Ty budeš pravdepodobne teoretický typ, zameraj sa na učiteľskú prácu, síce nezarobíš toľko peňazí ako v súkromnej sfére, ale aspoň sa niekde zašiješ...

radanadzlato

Skor to vypada, ze si nepochopila pracu v IT. Tam totiz nikto nevie, co presne robi. Vsetci sa to snazia skryt tak, ze stale rozpravaju nejake nezmysly, ktorym nikto nerozumie a tym vytvaraju dojem, ze sa v danej veci vyznaju a ti ostatni sa hanbia, ze sa to nenaucili. Aj ked sa nemali co naucit. Neviem, ci je to jasne vysvetlene?

No a ak sa hlasis na nejaku inu pracu v inom obore s PhD. z niecoho ineho, tak nie je cudne, ze sa ti neozvu, lebo hladaju niekoho s uplne inym zameranim.