Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

AD Elicea na SF - pomohli?

sofka

@jjoe tak ja ich beriem zatial len necelý týždeň... nie som z nich ospalá, ani ma nebolí hlava ani nič, jedine trochu viac sa potím a sem-tam ma zabolí žalúdok....to je všetko...ale necítim, že by zatiaľ zaberali...
A viem o tom, že ich musím brať, lebo takto sa to už nedá ďalej..ale nechcem len samotné lieky, chcem aj terapiu. Preto som sa objednala aj k psychologičke. A ak nezaberú tieto dve veci dokopy, tak potom už neviem čo spravím....
Ty máš aké konkrétne problémy so SF?

jjoe

@sofka Ako čítam tvoje trápenie, tak ti pomôžu len AD. Ak ti z nich nie je zle, tak by mali zabrať. :). Počkaj dva týždne a uvidíš. A pomôže sa trocha nahnevať na svet... A budhistická filozofia.

sofka

@Tomas12345 Bojím sa aj rečnenia, nehovoriac o nejakej prezentácii v škole, bojím sa niekoho osloviť, baviť sa s ním, mám nepríjemné pocity, keď sa na mňa niekto díva, neviem sama vybavovať veci (napríklad u lekára, úrady, atď.), neviem telefonovať - stále telefonát odkladám, až nakoniec nezavolám vôbec, nemám veľa kamarátov, s ktorými by som išla von, aj keď ma niekto niekam náhodou zavolá, tak nejdem, pretože viem, že sa tam nebudem cítiť dobre a radšej zostanem doma.
Ďalej je to to, že neviem v noci predtým, než mám niekam ísť (napr. tie úrady alebo lekári, alebo s niekým cudzím komunikovať) zaspať, častokrát som celú noc pred takouto situáciou hore...potím sa veľmi pred takýmito situáciami, aj počas nich, chytá ma tras, neviem potom povedať veľakrát ani slovo alebo začnem koktať, jednoducho povedané, vždy chcem z tejto situácie čo najskôr utiecť..a mnoho iných vecí.

Tomas12345

A v čom spočíva tvoja socialna fobia ? Bojíš sa ludí, alebo recnenia, alebo coho konkretneho ? Socialna fobia je totiz velmi siroky pojem.

sofka

Ano, s tým počítam, že nie sú zázračné a postačí len ich užívanie. Na začiatok mi ich nasadili a o mesiac (najbližší voľný termín) idem k psychologičke. Na tie samotné lieky sa nespolieham, samozrejme, že chcem podstúpiť aj vhodnú terapiu, všetko však bude závisieť od psychologičky. Len som chcela vedieť, či sa Vám z toho aspoň trochu uľavilo, konkrétne z tej Elicei. Neplánujem ich brať neviem ako dlho, psychiatrička spomínala len cca pol roka.. medzi tým už budem chodiť i na terapiu. Zatiaľ ich beriem asi 5 dní a nejaké extra nežiaduce účinky nepociťujem.

Kontr0lor

AD som bral presne 7 dní a už nikdy viac. SF nie je neriešiteľný problém. Žiadna zázračná tabletka neexistuje, že BUM a už je človek smelý a ide do akcie medzi ľudí. To chce prax a prekonávanie samého seba. Zmenu myslenia. Mám so sf úspechy aj bez AD. A inak prečítaj si ulozto.cz

Kaido

Neber to, je to svinstvo, SF sa da predsa riesit inac ako praskami. A navyse ked uz AD tak urcite nie SSRI alebo SNRI, sposobuju sexualnu dysfunkciu ktora sa uz nemusi nikdy vratit ani po vysadeni AD! Skus iny typ modernejsi AD ked uz tak.

jjoe

Ano pomohli, na čiastočnú sociálnu fóbiu aj silné bolesti brucha a úzkosť. Ak pomáhajú, treba brať určitý čas, aby sa človek stabilizoval...