AD Elicea na SF - pomohli?

Tomas12345

sofka :

Ja na terapie nechodím a chodil som len krátko, mne osobne to nepomáhalo, ale z pocutia viem že veľa ludom to pomôže, taká je statistika.

Ja mám ale trochu inu sociálnu fobiu než ty. Ja sa ani tak nebojím hovorit pred nejakou osobou ako skôr chodiť von, pretože sa obávam že mi vonku príde zle. Ale ono mi pomáha mať pri sebe vždy nejaky ten benzodiazepin ktory viem že si v prípade problému dam a hned zaberie. Rovnako pomáha m myslienka na vojakov, že sú to práve oni kto by sa mal báť, pretože bojuju o život kazdy den, zatial čo ja bojovať nemusím a nemal by som sa preto tak trápiť kvôli nejakej socialnej fobii. Proste oni sú ty ktorý by sa mali báť a nie mi so sociálnymi fobiami.

sofka

@tomas12345 teda neviem, či chodíš na terapie...:) a inak ešte taká otázka, tebe čo pomohlo so sf? Myslím aké lieky, príp. aké terapie, alebo čokoľvek iné.

sofka

@Tomas12345 momentálne to neberiem vobec. budem sa snažiť bez toho... :) Ďakujem, no som sama zvedavá...:) aj tebe prajem veľa šťastia s terapiami.

stPag

Ahoj, carida, napíš mi na email a pokúsim sa ti pomôcť, hoci tomu ťažko budeš veriť, čomu verím. Kukni si aj moje fotky na Pokeci, keď chceš. Och, som down, lebo mi nejaký dedko naložil - ha, ha. Nemám peniaze a som v mínuse, to ma trápi tak ako včerajší deň. Mám v pi.i aj peniaze! Duchovného virtuóza na peniažky nenachytáte, vy sa zabite! Ďakujem Ti, že sme spolu žili, preťal som Ti žili. You little ant.

sofka

@Tomas12345 no veď preto viem, že ich brať (aspoň dočasne) musím... A na psychoterapie budem chodiť až v decembri, resp. od decembra...

Tomas12345

sofka :

No hej chápem tiež som to mal a mám v niektorych veciach tak ako ty. Hlavne som sa vždy bál prezentácie a to hlavne preto lebo šušlem a často som sa zajakával a nebolo mi rozumiet.

Ten stres by sa v niektorych pripadoch dalo zmiernit uzitim benzodiazepinu, avšak to skôr len v takych vynimocnych pripadoch, rozhodne nie kazdy den, ale napriklad tak raz za dva týždne. Benzodiazepiny su urcene len na akutne pripady.

Na dlhodobe liecenie sa pouzivaju antidepresiva. Tie liecia uzkost z dlohodobeho hladiska ale i socialnu fobiu. Tych antidepresiv je vela, a preto je pravdepodobne ze jedno z tých antidepresií ti sadne a zaberie ty.

Počas socialnej fobii je dobre chodit i na psychoterapie.

jjoe

@sofka Ja som nemal až také veľké problémy so SF, bol som viac uzavretý a pri kontakte s niektorými ľuďmi nervózny (šéf). U mňa boli najhoršie silné bolesti brucha. Na tie mi escitil veľmi pomáha. A som aj istejší v styku ľuďmi a sebavedomejší. Uvidíš po dvoch troch týždňoch. Ak nezaberú, tak treba vyskúšať iný liek. Elicea je dosť slabý. A samozrejme aj psychológ by mohol pomôcť. Mne najviac pomáha budhistická filozofia...:)