Je bezpečné jest kazdy den multivitamin?

Príspevok v téme: Je bezpečné jest kazdy den multivitamin?
Slavka2122331

Ahoj,

Moze byt nebezpečné, ked beriem kazdy deň multivitamin? Mala som znizenu imunitu a odkedy beriem mtivit nebola som rok chora (klop klop klop). Pýtala som sa na to lekarnika, on povedal, ze je to neškodné. Ale potom preco potom nie je vhodný pre deti - kvoli obsahu zeleza a pre ludi co mali obličkové kamene? - tak to pise na obale.

Slavka2122331

Ahojte, dakujem za rady.
Ja mam znizenu imunitu, netrpim nicim konkrétnym. Snazim sa jest kazdy den ovocie aj zeleninu a snazim sa relativne zdravo stravovať, v ramci moznosti. Vzdy som bola chora casto, a teraz, odkedy beriem multivitamin, nie som. Otuzena myslim ze som dost, kedze sa zdržiavam dost casu vonku aj ked je zima. Tak neviem co by este pomohlo. Aj kondicku si snazim udrzat. Wobemzyn mi pride iba ako dalsi vyzivovy doplnok,.umely.

Tomas12345

Slavka2122331 :

Skus pit denne deci mrkvovej stavy, postupne vynechat alebo aspon obmedzit mucne jedla a zcasu na cas jest protizapalove potraviny akymi su skorica, kurkuma, cibula, cesnak.

Slavka2122331

Ahojte, dakujem za rady.
Ja mam znizenu imunitu, netrpim nicim konkrétnym. Snazim sa jest kazdy den ovocie aj zeleninu a snazim sa relativne zdravo stravovať, v ramci moznosti. Vzdy som bola chora casto, a teraz, odkedy beriem multivitamin, nie som. Otuzena myslim ze som dost, kedze sa zdržiavam dost casu vonku aj ked je zima. Tak neviem co by este pomohlo. Aj kondicku si snazim udrzat. Wobemzyn mi pride iba ako dalsi vyzivovy doplnok,.umely.

Zuzka8

Ahoj Slavka, skôr keby si prijímala vitamíny skrze vyváženú zdravú stravu. ... Multivit. sú predsalen umelo vytvorené, a prečo hľadať niečo v lekárni, ak to môžeš dostať prirodzenejšou formou a zdravšou formou skrze stravu. .. Tá Ti dá aj minerálne prvky a stopové, a iné.

Tiež na imunitu pomáha: antibiotiká, dobrý spánok, menej stresu, otužovnie, prechádzka, hygiena. Je to teda obšírnejšie, nenachádza sa to v jednom výživovom doplnku, ale je dobré ich užívať, ak špecificky niečím trpíš.

Christina78

Ja osobne preferujem na posilenenie imunity enzymy. Uz dva roky beriem Wobenzym pred chripkovou sezonou a som s nim maximalne spokojna. Dokonca som na to nahovorila aj mojho manzela.

house

Ano multivitaminy umelo vyrabane vykazuju v spektralnej analyze pravotocivost ,kdezto prirodne su lavotocive. Niekto moze povedat detail ale nemusi to byt detail.Zalezi od organizmu ako sa s tym vysporiada.Poznam mnoho pripadov zlyhania obliciek po nadmernom uzivani umelych vitaminov .