Nechcene tehotenstvo

Príspevok v téme: Nechcene tehotenstvo
No mama

Mam na to vek, mam partnera a som tehotna, ale vobec sa na dieta necitim, som sebec priznavam a nedokazem si a nechcem predstavit seba zahrabanu so spinavymi plienkami, nemam materinske citenie no stalo sa zlyhala ochrana. Neviem co robit priatel by chcel dieta len ja vaham a mam obavy. Pomozte, poradte

hetera

neviem preco mi podsuvas veci, ktore som nikdy nenapisala. Ja uznavam, ze je strasne vela parov, ktore nemozu otehotniet a vek tam nehra ulohu.
Ja som len pisala svoje skusenosti z porodnice zo septembra tohto roku. Boli tam baby okolo 40tky, viacero po umelom oplodneni. to je proste fakt. zelam ti, aby sa ti podarilo cim skor otehotniet. Ak mozem poradit aj po rozhovore s vyssie spominanou lekarkou z Antolskej, sama hovorila, ze na SVK nie je taka velka uspesnost pri IVF ako v Cechach.

Noelinka

Hetero tak a ja opisujem svoje co som videla ale nielen to i citala a počula v poslednom case aj mlade pary idu z roznych zdr dovodov na ivf a to nemusi znamrnat ze ked tam sedi jedna 40ka tak to preto ze mala potrat alebo nechala potratit ale z dôvodu ze poslednom case vela zien nevie otehotnieť zo zdr dovodu ako aj ja. Nie je to lahka situacia a vec a je dost smutne pre nas ze nemozeme otehotnieť prirodzenou cestou a musime si toto prejst a robit ivf. A problem nieje len u zien ale aj u muzov, situacia ci vec je uplne ina ako ty to vidis

hetera

ja iba opisujem co som videla v nemocnici. strasne vela bab tam bolo tesne pred, alebo aj davno po 40 a vela ich otehotnelo IVF. samozrejme je vela bab co su mlade a nemozu otehotniet prirodzenou cestou, ale ja som opisovala situaciu z porodnice z pred mesiaca.

hetera

ahojky no mama, chapem tvoje obavy, ani ja som neni vobec matersky typ. uzivala som si najdlhsie ako som vedela dieta som odsuvala. pacila sa mi ta nezavislost, mozem si robit co chcem, nie som obmedzena nicim, ideme s priatelom kam chceme a kedy chceme. otehotnela som, mala som narocne tehotenstvo, a teraz mame mesacne dietatko. je to narocne, klamat nebudem, obmedzenie na 100 percent. Ale ked som uvidela moje dietatko, a teraz hoci idem iba do obchodu nakupit, normalne sa za nim tesim. Alebo ked v noci spinka v postielke, ja sedim v kuchyni a pozeram si na telefone jeho fotky. Na tvojom mieste by som sa neobavala, hormony zariadnia po porode svoje a ty budes svoje babatko milovat. Potrat si budes vycitat do konca zivota aj podvedome. V porodnici som videla aky problem je v dnesnej dobe co i len pocat. Same 40 tnicky pomaly skrz umele oplodnenie. Skus sa spytat sama seba, co budes v zivote viac lutovat tak mozno o 20 rokov , ked uz dieta moct mat nebudes. Ci to,ze by si ho mala, alebo to,ze nie?? ....prajem spravne rozhodnutie.

Ma-ma123456

Ahoj, bola som v podobnej situacii..mala som priatela ale dieta som nikdy nechcela vobec som to nemala v sebe taku tuzbu. Po roku chodenia som neplanovane otehotnela a bola som uplne zufala pretoze som si seba ako matku predstavit nevedela. Dieta som si vsak vziat nechcela dat.. tehotenstvo bolo pre mna psychicky narocne, nedokazala som sa s tym zmierit a ani som len neverila, ze budem mat to dieta rada. Vsetko sa zmenilo po porode. Od chvile ked som moju dcerku prvykrat uvidela tak sa vo mne objavili vsetky materinske pudy alebo ako by som to nazvala. Som nesmierne vdacna za kazdy den s nou a som stastna, ze ju mam. Teraz uz ma vyse roka a je to skvele byt mamou. Nikdy by mi ani nenapadlo, ze raz budem mamou a som vdacna, ze mi to bolo dopriate aj ked neplanovane. Babatko si urcite nechaj, uvidis, ze to zvladnes a nakoniec budes stastna. A inak moja kamaratka tiez neplanovane otehotnela a ona uplne neznasala deti a chcela ist na potrat a teraz ma syna a je velmi stastna. Chapem ta ze mas strach ale vsetko sa da zvladnut. Nevezmi zivot niekomu kto ta bude mat najradsej na svete.

Maika

Karma precitaj si jej odpoved este nizsie kvoli dietatu si nenecha svoju postavu znicit aby mohla to dieta vynosit pre niekoho ineho!