MÔŽEM TOĽKO VITAMÍNOV UŽÍVAŤ??????????????

Príspevok v téme: MÔŽEM TOĽKO VITAMÍNOV UŽÍVAŤ??????????????
Lola 89021

Zdravím,mám strašne oslabenú imunitu.Časté choroboy,opakujúci sa herpes,gynekologické problémy atd......
Vyhodila som lieky bolo mi od nich zle.
Teraz užívam iba vitamíny,výzživové doplnky :
VITAMÍN C,
OMEGA 3-6-9 ,
BKOMPLEX,
MULTIVITAMÍN,
MSM,
LYSÍN,
CHLORELLA,
SPIRULINA,
COLOSTRUM
Môžem toto všetko spolu užívatˇ????????????

Lolla 82001BB

Gynekologické prolémy mám cysty,čo sa stále opakuje a menštruácia mi pomocou hormónov prišla,vyše dva roky som brala hormóny hoci hladiny hormónov mám poriadku,až počase sa mi už objavovali vedlajšie účinky-návaly tepla,nadmerná únava,migrény,zadržiavanie vody atď. a preto už to nechcem brať.
Imunitou mám tzv.imunitný deficit,B a T lymfocitov mám veľmi málo nedosahajú mi ani minimálnú hraničnú hodnotu. Omegu som už odnes vynechala,stravujem sa zdravo.Sladkosti minimálné ak mám chutˇ tak si spravím smootie.
Troška sa mi zlepšili hladiny lymfocytov ale ešte nedosiahli minimálnú hraničnú hodnotu.

Aikido

akinom je to velmi individualne ako clovek zareaguje aj na tu chlorellu. moj ocino to nutene berie uz vyse polroka (mama s tym dosla a nepopusti), teraz je zhodou okolnosti chory a jedine, co uziva je tato chlorella. ale chory je. akurat nepotrebuje ATB, ale kasle a sopli, neviem ci nemal aj miernu horucku... takze ako vseliek by som to rozhodne nepropagovala

akinom007

Kvalitny multivitamin a chlorella myslim ze uplne staci, hlavne pri vitaminoch treba pravidelnost uzivania aby sme videli vysledok.
Mam skusenost s chlorellou uzivala som ju rok v kuse a uzival presne ako pisu a nikdy som nevynechala ani jeden den a uzivala som presne davkovanie ako odporucaju a bol to jediny rok co som vobec neboal chora ani prechladnuta a lepsie som sa citila co sa tyka traviacich problemov.

Bohatier

Lola 89021 podla mna trosku prehanas a dal by som si hlavne pozor na tie umele omega pretoze v tom zltom obale su karciogenne. Bolo okolo toho dost velke haloo ale uz to ludia opat vo velkom kupuju.:P Ako pise "pseudodr" cukor sa snaz uplne vynechat a podla mna to bude mat navacsi efekt z veci co mas v zozname.:P Aj ked vlastne toto tam neni.:D A coskoro sa uz budu dat nazbierat vonku sipky v takmer biovalite (myslim ze maju 700mg C na 100g) a neze nam ich vsetke vyzbieras. :P

pseudodr

prečo to nenahradíš potravinami.. ? miesto vit C. zjesť kazdy den kiwi, alebo pomaranč, citron..... tie omega nahradiť rybami...
sa čudujem že toto niekto može do seba pchať tolko toho...
a k tomu vsetkemu multivitamin to na co???

ked tak si kup bud "centrum" alebo "quantum"
kde su vitaminy od A-Z
a staci 1 tbl. denne... a nie 10 tabletiek kazdy den jesť...

a zasadna otazka... k tym gynekologickym problemom..
ješ sladkosti::??? vela sladkosti kazdy den? tak tam mas dovod tazkosti- plesne, kvasinky miluju sladkosti...
+ ak sa tvoj sex. partner nevylieči a stale dokola ta nakazi, ked sa liecis len ty...

Noelinka

Zinok a imunita
Zinok má veľkú zásluhu na zvýšenie obranyschopnosti tela, jeho užívanie a dostatočný príjem je výrazná podpora imunity u dospelých a deti. Je súčasťou takmer stovky enzýmov a tiež hormónov, bez ktoých sa nevyvíjajú a nedozrievajú T-lymfocity, biele krvinky, tvoriace základ imunitného systému, ktoré sú zodpovedné za ochranu organizmu proti choroboplodným zárodkom a vlastným bunkám, už napadnutým ochorením. T-lymfocity ničia škodlivé baktérie a vírusy v organizme. Zinok ovplyvňuje viacero aspektov imunitného systému. Je rozhodujúci pre normálny vývoj a funkciu buniek sprostredkujúcich vnútornú imunitu. Nedostatok zinku negatívne ovplyvňuje aj makrofágy, fagocytózu a produkciu cytokínu, signálneho proteínu, ktorý pomáha deleniu buniek zúčastňujúcich sa v boji proti patogénom. Nedostatok zinku nepriaznivo ovplyvňuje rast a funkciu T-lymfocytov a B-lymfocytov. Schopnosť zinku pôsobiť ako antioxidant a stabilizovať membrány naznačuje, že zohráva úlohu v prevencii poškodenia buniek vplyvom voľných radikálov počas zápalových procesov. Zinok je nenahraditeľným stopovým prvkom v procese prevencie a budovania imunity. Medzi imunologické prejavy nedostatku zinku v organizme patria často opakované infekcie, afty, hnačky a iné. Podľa niekoľkých zdrojov zinok citeľne pomáha skrátiť už prebiehajúce prechladnutie, chrípkové ochorenia a urýchľuje proces uzdravenia.

Noelinka

Lymfocyty zabezpečujú špecifickú imunitu. Patria k nim:
• B-lymfocyty – bunky zabezpečujúce protilátkovú odpoveď. Protilátky sa z nich týčia ako anténky v tvare Y. Kvôli týmto výbežkom sa označujú ako vlasaté bunky.
• T-lymfocyty – bunky vznikajúce v kostnej dreni, ale dozrievajúce v týmuse. Sú podstatou špecifickej imunity (môžu sa uchovať ako pamäťové bunky), napádajú nádorové bunky a bunky napadnuté vírusom. Existujú rôzne typy T-lymfocytov : cytotoxické T-lymfocyty (TC) zabezpečujú bunkovú imunitu, pomocné T-lymfocyty (TH ) aktivujú B-lymfocyty a posilňujú funkcie ďalších buniek IS, supresorové T-lymfocyty (Ts ) regulujú reakciu IS

Noelinka

Tomas ano pomahaju ked vyberies spravne a spravne ich davkujes tak to ma ucinok

Brigi na posilnenie imunity netreba vit C ale zinok a selen pozri na nete conje imunita a co potrebuje Organizmus ked chces aby sa ti to posilnilo