Uzliny lymfaticke

Príspevok v téme: Uzliny lymfaticke
Saskia77

Dobry den prajem, rada by som sa poradila ohladne LU.
V sobotu som si nasla nad klucnou kostou vlavo drobnu uzlinu. Netusim aku moze mat presnu velkost, pripomina na pohmat sosovicu, tipujem cca 5 mm. Na zaklade toho som hmatala dalej a zistila som este jednu, priamo k klucnej jamke, normalne sa neda nahmatat, ale ked zdvihnem ruku dohora a napnu sa tym vsetky upony, vtedy z jamky vyjde a viem ju normalne aj chytit. Tato je vacsia, cca 1-1,5 cm. Obe su pruzne, dost pohyblive, tu vacsiu ked ju chytim, viem presunut az na druhu stranu klucnej kosti. Velmi som sa toho zlakla, neviem ci je to normalne ci nie. Tu drobnu som predtym nepostrehla, ta v klucnej jamke neviem ci bola ci nie aj predtym. Urcite sa budem pytat na sono. Jednu podobnu mam na boku krku uz roky, je tukova. Celkovo mam po tele dost tukovych hrciek, mame to v genetike.
2 dni pred nahmatanim tych uzliniek ma nieco stiplo tiez na klucnej kosti, cca 4 cm od tych uzlin. Mala som tam cerveny flak 5 dni, tiez ma dost pobolieva nalavo krcna chrbtica, vcera palciva bolest az do ruky, sanky. Skusila som si to vymasirovat, pomohlo, ale pobolieva uz od vikendu. Citim aj pod uchom pnutie, pod sankou slabu bolest , mierne obcas aj v uchu. Vsetko vlavo. Nalavo dole mam aj mrtvy, zlomeny nedorieseny zub. Neviem ci to moze navzajom suvisiet. Po precitani kadecoho mam strach z najhorsieho. Pred 10 mesiacmi som bola na sone prsnikov a axil kvoli nalezu drobnych hrciek - dvaja lekari nenahmatali ziadne uzliny, sono ukazalo benigne tukove hrcky. Vysledky odberu krvi v norme, aj FW aj CRP. Prsniky v poriadku, poslednu mamogr. som mala v 2/17. V januari som bola na endokrinologickej kontrole, som sledovana kvoli uzliku na SZ, sono ukazalo opat regres, z 13 mm postupne na 7mm, dalsia kontrola predlzena az o rok-1/2019. V aprili na prevencii opat krv v norme, sono brucha v poriadku, az na 12mm cystu na oblicke, akurat v moci mi nasli opakovane E-coli. Ciprinol som vysadila, bolo mi zle z neho. Na kontrole znova v moci nalez Ecoli. Neviem sa tej bakterie zbavit. V juni gynekologicka prevencia, sono vajecnikov, mechura v poriadku, maternica tiez, az na 2,6 cm myom. Cyto v poriadku.
Od januara 17 do dec 17 sa mi podarilo schudnut cielene 27 kg, odvtedy si drzim +/- 2 kg rovnaku vahu.
Citim sa dobre, problemy nemam, obcas zaboli chrbtica alebo koleno.
Pred par rokmi mi bolo robene rtg a mr LS chrbtice kvoli platnicke, ale hernia sa nepotvrdila. Rtg ukazalo vyrastky na chrbtici krcnej aj LS.
Prepacte za cely roman, len som mala pocit, ze by bolo dobre nejaku anamnezu uviest.
Myslite, ze moze ist o nieco vazne? Vzhladom k umiestneniu uzlin sa bojim...
Dakujem