Vrásky úsmevu 26 rokov

Príspevok v téme: Vrásky úsmevu 26 rokov
Smejko14

Ahojte - baby hlavne... :)

chcem sa opytat..mam 26 rokov a vsimla som si, ze ked sa usmejem, tak mam dost vyrazne vejarovite vrasky pri ociach... vsimla som si, ze v mojom veku nie kazda baba to ma... akoze vela sa smejem to je pravda ale asi to nebude tak uplne len v tom... tak som si prisla pre radu, ci neviete, ako ich aspon trosku zmiernit, alebo nejake kremy, hocico, s cim mate osobnu a dobru skusenost...:) co sa tyka nejakej mojej starostlivosti o plet... makeup nepouzivam vobec, len spiralu na oci... a take kremy ako denny a nocny som zacala riesit az nedavno, dovtedy som pouzivala len klasicku niveu, kedze mi robila na plet dobre... mam trosku suchsi typ pleti, co viem, ze je skor nachylny na tvorbu vrasok... ale tak prave preto som si prisla pre radu, ci viete o niecom, co to pomoze trosku zmiernit :) dikyyyy :)

in blossom

predist vraskam: kvalitnym spf kremom, teda proti slnku. vela vody pit, nikdy nepit alkohol pred tym, ako vyjdeme na slnko (a ani nemat zbytkovy alkohol, povedzme rano pijes a poobede na slnko, ako sa metabolizuje alkohol, v kombinacii so slnkom mozu vznikat pigmentove skvrtny a ine hnusne veci, zakladna chyba dovolenkarov a drinkovania pri plazach), nosit slnecne okuliare, to je zaklad, kozu normalne hydratovat a extra neriesit mimicke vrasky, tie su normalna vec. kup si normaly tukovy ocny krem alebo pouzivaj sipkovy olej na navlhcenu plet.

odstranit/vyrazne zmiernit uz vniknute vrasky pomoze jedna jedina ingrediencia v kremoch a to je retinol, vsetko ostatne je nanic, kys. hyaluronova neprenikne svojou velkou molekulou do tej vrstvy pokozky, kde by naozaj urobila efekt, takze potom len injekcne a botox a to su uz invazivne zasahy ktorym je lepsie sa vyhnut.

hladaj kvalitny krem alebo serum s retinolom, napriklad od znacky medik8 alebo z iherbu je lacny a kvalitny krem, konkretne tento pouzivam -odkaz odstránený-. dobre ale nastudovat problematiku, nepouzivat kazdy den, dva-trikrat do tyzdna a vzdy len na noc, moze sa supat koza z neho, ale to je ziaduci efekt, lebo pod tym vznika nova zdrava koza. ale tento sa napr neodporuca na okolie oci, viem ze Medik8 ma aj nejaku slabsiu koncentraciu konkretne na oblast okolo oci.

jedine skutocne tri veci, co zaberaju a pomozu mat plet velmi dlho mladu su: antioxidanty, spf krem proti slnku (a okuliare a klobuk a nevypekanie sa, ziadne solaria) a retinol, vsetko ostatne je viac menej len reklama so slabymi ucinkami.

Ksicht

Ja mam 20 a zacali sa mi robit noso ustne vrasky. Ono to je trochu problem najst vhodny krem pretoze vacsina je od 35 roku. Najdi si na nete nejake recenzie kremov alebo v drogerkach hladaj kremy s kys. Hyaluronou. Popripade chod kozmeticke a ona ti najlepsie poradi. Ja pouzivam alverde nocny krem. Je prijemny a pekne voni