17 ročná za volantom

Príspevok v téme: 17 ročná za volantom
matka44444

Ahojte, prosím všetkých o radu. Dcéra (17) má 2 mesiace vodičský preukaz. Jazdievala často s manželom, takže ide jej to skvele. Jediný problém je, že má nechce počúvať a jej rýchlosť v meste sa pohybuje okolo 70km/h. Chcela by som sa opýtať, kto z nás by dostal pokutu? Ja ako zodpovedná za ňu, alebo ona? Jednoducho všeobecné, či pri spáchaní priestupku. Komu to zápisu do karty šoféra? Ďakujem

zewa

Nedovolte jej šoférovať.
Prinutte ju pred jazdou pozriet si video o nasledkoch dopravných nehod. Je ich na youtube kopec. Tu nejde len o nu, ale aj o ostatnych ucastnikov premavky, vratane deti preboha. Vysvetlite jej, ze ma v rukach zbran.
Viem, ze ju milujete. Prave preto budte prisna. Ochráni to aj ju. Ak nic nepomoze, zoberte jej vodicak nadobro. Tych par stoviek € za jej ci niekoho zivot nestoji. Neskor jej mozete zaplatit kondicne jazdy, ked sa uvedomi ;)
Zoberte ju jazdit mimo mesta, nech sa vyblazni na 90tke.

Defcon

Vcera rano som isiel okolo frajera, co si myslel ,ze vie jazdit rychlo.....
Bolo to pri Prahe od Plzne. Napasoval to pod kamion tak silno, ze sa pod naves zmestil uplne cely. Ked vytiahli zbytok auta, tak nebolo poznat, co je predok, co zadok a co bola strecha.

LogikaNepusti

To sa zmeni. Tiez ked mi dali vodicak som prve tyzdne jazdila ako blazon ale potom som si uvedomila ze pre istotu jazdit normalne nic mi to predsa neda. Postras ju tym ze je v skusobnej dobe, pokial spravi dva priestupky pocas dvoch rokoch tak moze ist opakovat autoskolu..

Omen

Pokutu dostane dcéra, aj zápis. Ak ťa nepočúva, nedovoľ jej šoférovať a máš po probléme! Dcéra by si však mala uvedomiť, že jej hrozí oveľa horšia vec.
Vodičské oprávnenie jej bolo udelené LEN na s k ú š o b n ú l e h o t u a porušovaním dopravných predpisov si koleduje o zadržanie vodičáku.