Pribrali ste z Olanzapinu/Zalasta/Zyprexa?

Príspevok v téme: Pribrali ste z Olanzapinu/Zalasta/Zyprexa?
fujzyprexa

Olanzapin beriem už viac rokov a čudujem sa, že som nič nepribrala z neho, ani kilo, skôr som ešte schudla asi tri kilá za posledný rok...väčšina ľudí mi hovorí že z neho pribrala 20, 30 aj viac kg...ako je to možné? Akým spôsobom sa z neho priberá: "len"zvyšuje apetít (ja som anorektička, takže toto dokážem ovládať, možno preto som nepribrala) alebo aj spomaľuje metabolizmus? A načo mi ho psychiater predpísal, keď nemám psychózu, dáva sa aj na poruchu osobnosti alebo na PPP? Ďakujem za odpovede...uvažujem, že si ho sama úplne vysadím, aby som nakoniec aj ja nepribrala z neho...

Zbytocnaaa

Nam bolo z neho predovsetkym zle. Mucenie v stredovekej muciarni je popri tejto Zyp(s)rexe uplny suvix. Pravdaze je to iba subjektivny dojem a individualna vec...

olan

A nemas niekedy take ze chces nieco urobit alebo byt s nejakym clovekom a tie nutkave myslienky ti to akokeby zakazu a nutia ta urobit opak?

fujzyprexa

olan: stále kontrolujem, či je v dome všetko zatvorené, zamknuté, vypnuté, odpojené, potom si v duchu opakujem stále dokola nejaké slová, vetu alebo pieseň, všetko robím nepárny počet krát, t.j. napr. keď pijem z pohára vodu, musím sa napiť len tri - alebo päť - sedem-....glgov, proste aby to bolo nepárne číslo, počítam dokola koľkokrát sa nadýchnem, keď niekam idem tak v kuse otváram a zatváram kabelku alebo batoh či som niečo nezabudla stokrát...atď...keď vstanem v noci na WC, tak začnem znova všetko v dome kontrolovať, či sú odpojené spotrebiče...hoci som to kontrolovala všetko tesne pred spaním...je to strašne úmorné a vysiľujúce, vyčerpáva ma to ale aj tak to MUSÍM robiť, je to veľmi nutkavé...takže asi takto...