Rodičia sa ku mne správajú zle

Príspevok v téme: Rodičia sa ku mne správajú zle
Nebavimazivot

Vopred upozornujem ze prispevky od Pilcuka necitam. Citavam toto forum uz dlho kedze sa nudim doma a nemam kam ist.
Mam 19 rokov. Ide o to ze sa citim akoby som zila u nepriatelov. Ktori su radi ked mi mozu ublizit a vynadat.
Vzdy som bola tiche dieta nekonfliktne nemohla som chodit von (teraz mozem ale len vikendy), nepijem nefajcim nemam kamaratov nemam nikoho. Moj den vyzera tak ze sa rano obleciem, mama pocuje ze odchadzam zo skoly tak hned vstane aby ma celu mohla negativne okomentovat. Nikdy sa jej nic na mne nepaci, nepaci sa jej ze nosim ponozky, ze nenosim saty, suknu, vraj ze preco nosim take male vystrihy ze ci mi neni teplo. Potom okomentuje moje vlasy preco si ich nejdem dat vyzehlit. Ked pridem od kadernicky tak mi vynadq ze naco som tam sla ze minam peniaze (svoje). Nikdy nejdem von do skoly bez toho aby na mne nevidela chybu. Keby sa mam obliekat tak ako by ona chcela tak by som vyzerala ako kur**.
Je mi smutno ked sa ma niekto snazi menit, aj ked vie ze uz by som to potom nebola ja. To ze mi zakazala mat frajera je este v pohode (ved kto by ma chcel ked nechodim von).
Som v maturitnom rocniku, snazim sa to tu ten rok vydrzat a potom pojdem na internat. Viete mi nejak poradit ako to ignorovat alebo nieco take?

uuleuskauu

Komentár od mamy si sice vypocuj, ale nepripustaj si to... ani sa s nou nehadaj a neodpovedz jej nic negativne, len si proste oblec to, co ty uznas za vhodne a je to vyriesene. Lebo tym padom si si urobila po svojom a nie je uz viac co riesit. Skus popracovat na tom, aby ta jej komentar nerozhodil, nerozladil, nerozculil. A hlavne aby ti neznizil sebavedomie (co mnohi slovenski rodicia svojim detom radi znizuju sebavedomie sustavne negativnymi komentarmi a nedavanim ziadnych pozitivnych komentarov, podcenovanim, ponizovanim a opovrhovanim, absolutnou neuctou voci dietatu, nerespektovanim jeho nazroov, neochotou porozpravat sa s dospelym/alebo takmer dospelym deckom ako s rovnocennym partakom, nezaujmom pocuvat jeho nazory, davanim nezmyselnych prikazov a zakazov, ako by malo tri roky, trieskanim pästou do stola, ze dokial budes pod mojou strechou, skakat budes jak ja pískam, a podobne)...Ze ti nedovolia frajera, to znamena, ze sa o teba boja, co je sice pochopitelne, no prave nepustanim ta nikam sa im to moze vratit ako bumerang. Napriklad ked maju rodicia syna a dceru, syna pustaju von a dceru drzia na obojku s pasom cudnosti doma, syn - pubertiak nabucha nejaku a dcera je po 30 este panna. Nehovoriac o tom, ze ked rodicia pustaju svoju dceru uz od puberty von, ona vselikoho spoznava, nauci sa lepsie poznat ludi a aj to, komu (akemu typu cloveka) moze doverovat, komu nie, ktory chlapec to s nou mysli vazne a ktory to na nu iba hra (chce len sex a odkopne ju...),ktora kamaratka je uprimna a ktora falosna manipulatorka, nauci sa aj, ze krasa nie je vsetko a nevyberat si partnera len podla vzhladu, ale aj, ze bez ohladu na vzhlad dbat o seba a o hygienu treba a uz na prvy pohlad jej bude zjavne, kto je humusak... nauci sa na prvy pohlad rozoznat drogovo zavisleho, ale aj psycho liekovu trosku a pri hladani partnera/kamaratok si ludi vyselektovat, nauci sa medzi ludmi vela a nauci sa to prave chodenim medzi ludi... Nauci sa v tom chodit. No ked medzi ludi nemoze, nespozna ich, nebude mat ODHAD NA LUDI!!! A potom den po 30tych narodeninach ju poslu rodicia von na diskoteku a ona sa im zrazu vrati nabuchana, ci ako? Cim viac casu travis medzi ludmi, tym viac ich spoznavas. Vies, kto je kto. Spoznavas chlapov, aj zeny. Nehrozi ti riziko, ze by si mala len jedzu takzvanu NAJ kamosku a okrem nej uz nikoho a aj z nej sa vykluje len manipulatorska a vyuzivacna svina a chronicka klamarka, ktora si s tebou toci, jak sa jej zachce. Potom ju odkopnes zo zivota a nemas uz nikoho... A to je horsie ako odkopnut vo veku medzi 14 a 20 siestich chlapov, vo veku medzi 20 a 25 dalsich siestich chlapov a v tridsiatke najst toho praveho... Vtedy uz ludi poznas a vies, co sa od akeho typu cloveka da a neda cakat a podla toho sa zariadis. Mas odhad na ludi - mas stastie. Nemas odhad na ludi - nemusis mat tolko stastia (natrafis na falosne manipulatorske intriganske kamaratky, zlych chlapov). Myslim si, ze väcsina ludi na Slovensku ma takych rodicov. Treba sa ti v prvom rade obrnit trpezlivostou, lebo riesenie tohto problemu metodou ODSTAHOVANIE SA bude mozné az niekedy neskor, ked uz nebudes chodit do skoly a zacnes si na seba zarabat. Niekto to urobi zamestnanim sa vo fabrike, ktora ho vie nechat byvat na ubytovni, niekto si najde kamosky, ktore to maju doma s rodicmi podobne a odstahuje sa s nimi do podnajmu. Niekto sa chce naucit jazyk a odleti do Anglicka robit Au Pair. Kazdy to vyriesi, ako to jemu vyhovuje. Jedno je iste - cim skor od nich odides, tym lepsie. Netreba sa ani silou-mocou drzat hesla, ze bezpodmienecne musi byt vysoka skola studovana dennou formou a nástup na nu v 18tich hned po maturite. Na vysoku skolu mozes ist aj v 25 a studovat ju externe. Nic nestratis. Nieco ako denna forma studia a nastup na vysoku skolu hned po maturite - to urobi stastnym iba cloveka pochadzajuceho z financne velmi dobre zabezpecenej -bohatej rodiny, ktory ale ma aj inteligentnych a chapavych, rozumnych rodicov. Pre väcsinu mladych Slovakov teda TO NIE JE TO PRAVE. Aj ked je pravda, ze kto pochadza z chudobnej a problemovej rodiny a jeho rodicia su antitalenty na vychovu deti a nezvladaju vychovu opakovanim uz vyssie uvedenych chyb, ale je inak na ucenie velmi talentovany a sikovny, nemal by tuzbu po vysokej skole zahodit. Nech si ale najskor byvanim prec od rodicov zabezpeci NAVRAT STRATENEHO SEBAVEDOMIA, nech si najskor niekolko rokov na seba zaraba,nieco usetri a az potom nech ide studovat dialkovo. Nevhodnymi vychovnymi metodami rodic decko sam od seba odozenie. Ked ti bude s rodicmi tazko, nech ta nateraz aspon utesuje myslienka, ze vsak po nejakom case sa odstahujes a dnesny den je k tomu blizsie ako bol vcerajsi, zajtrajsi den bude k tomu blizsie ako ten dnesny :) Kazdopadne ti prajem vela stastia do buducnosti a aby si si po osamostatneni sa od rodicov splnila vsetky svoje sny.

Meridian

pre,PROSO..Modelová situácia:V partnerskom živote potom narazí bud na viacerých alebo jedného ,ktorý bude plniť úlohu očistenia urážky,nevera,atď.Človek to nepochopí ale keďže má už 40 rokov dokáže vzdorovať odísť od neho a nájsť si dobrého milého,proste všetko sa zdá super a vtedy to príde.Vieš čo nehovor to oni to nepochopia vidíš a to sa snažím ešte veľmi okrajovo aby to nikoho nevyplašilo,aby sa ludia neurazili,aby ta nebrali ako dogmatických fanatikov čo vodu kážu a víno pijú.Povedz niekomu otvorene,že ak by ťa muž nepodvádzal tak by si mohla ochorieť alebo zomrieť.Že to čim prechádzaš je jedna z jemnejších donucovacích metód na tvoj duchovný rozvoj.A pokial neobrátiš svoju pozornosť k stvoritelovi bude sa pritvrdzovať!

Ellie123

Naši sa naštastie rozviedli konečne pred mesiacom, mama podala návrh o rozvod keď už aj mojmu bratovi diagnostikovali psychické problémy a povedala si dosť. Otec sa rozhodol vlastne odsťahovať ešte predtým než by vôbec bol súd (súd sa ťahal rok takže rok u nás nebýva) a našiel si priateľku. Odkedy tu nieje...uff....ani neviem ako mám opísať ten pokoj a kluď čo u nás je, aj moja mama sa ukludnila už ani mna nezvykne byť zlá kvoli zbytočnostiam. Bývame s mamou a bratom a je nám 100x lepšie než keď tu bol aj otec. Tým pádom že tebe asi obaja robia zle tak fakt ti odporúčam na ten intrák ísť. Možno si potom nájdeš kamaratky a spoločne pôjdete do nejakého bytu a možno ta to vyjde relativne rovnako ako bývať v intráku (viem o vela kamarátoch čo v intráku mali strašný stav a platili si za ten humus nehorázne peniaze) , môžeš ísť aj na brigády a všetko bude dobré uvidiš :) Potrebuješ sa hlavne odstrihnúť od nich aspoň takto, možno sa tie vztahy aj urovnajú ktovie....Určite nemaj depresie ani nič kvôli tomu pretože to by vlastne vyhrali tvoji rodičia, ukáž im že ťa nezlomia a ideš si za svojím aj keď ti hádžu polená pod nohy, tvoja mama by si mala uvedomiť že to že chodíš oblečená ináč než by si ona priala je absolutne nepodstatné, mala by sa pozerať nato aké máš ambície, pomôcť ti vo všetkom čo potrebuješ a hlavne podporovať ťa! Možem sa opýtať tvoja mama čo hovorí , aký má dvôvod nato aby ťa nepúštala von, aby ti zakazovala priatela a všetko ostatné? U mňa otec hovoril napriklad také nezmyselné veci že keď pôjdem niekam budem určite drogovať, fetovať,piť (v 13 keď som chcela ísť ku kamarátke)....ešte teraz minulý rok ked som mala 19 ma nepustil na jeden kurz kreslenia pretože "ma ukradnú" a predaju :D

Nebavimazivot

Veriaca nastastie niesom. Ani by mi to nepomohlo. Nehnevajte sa ale nemam rada take prispevky.
Ellie, dakujem ti za tvoj prispevok. A ako to vlastne dopadlo? Kde byvas teraz a otec sa ako sprava?

Ellie123

Neviem nechcem nikoho uraziť ale nemyslím si že viera tomuto dievčatu pomôže kedže tuto nieje chyba v nej ale v jej rodičoch. Samozrejme ak je autorka veriaca tak možno ale z vlastnej skusenosti viem že to s tým nemá nič spoločné. Ja som tak isto do 19 mala život v rukách svojho otca (teraz mám 20). U mňa to bolo také zlé že mne osobne by presťahovanie ani nebolo pomohlo pretože bol môj otec narcistický psychopat (teda doteraz ním je). Všetko sa točilo okolo neho, nikto nemohol nič povedať a všetci sme museli skákať podla toho ako on povedal iba preto lebo on bol živitel rodiny (podotýkam ani ja ani moja matka nemohla ísť robiť lebo to nedovolil, musel nás mať jednoducho pod kontrolou) a čo sa týka tvojej matky tak to tak isto ja som mala problém s tým že mi nonstop hovorievala že sa obliekam príliš nepekne a "potláčam" svoju ženskosť len preto lebo som chodila v čiernom. Ty máš aspoň možnosť odísť. Vydrž kým môžeš a potom ako náhle môžeš choď odtiaľ preč. Viem ti poradiť len toľko že podla toho čo si napísala ignorovanie ajtak nebude pomáhať (pokial su tvoji rodičia ako moji samozrejme) ale môžeš to skúsiť. Ak máš takúto matku že ti vyslovene hovorí aby si chodila s mega výstrihom a minisuknami atď. tak to ajtak nepomôže, ty sa meniť nemusíš takže ak to tebe nevyhovuje určite svôj štýl obliekania nepotláčaj. Možno si tvoja mama po rokoch uvedomí čo robila a ako sa správala. A čo sa týka toho že nemôžeš chodiť von tak to ta velmi dobre chápem, ja som tak isto nemohla nikam chodiť, všetci od puberty chodili vonku, kamarátili sa , zoznamovali sa , zabaváli sa a len ja som trčala doma takže toto velmi dobre chápem a sucitím, neboj sa keď už budeš od nich preč tak si nájdeš kamarátky aj budeš môcť viac chodiť von. A to že ti zakázala v 19 frajera si myslím nieje vôbec normálne, je to priam smiešne, nemá nato právo si dospelá, a nevadí že nechodíš von, raz pôjdeš a čo potom? Držím palce a vydž hlavne

PROSO

Ak je to z minulého života treba to prijať v plnom rozsahu , nevzdorovať , neutekať , bolo by dobre ísť do pokory v situáciách, ktoré opisuješ nech sa deje čo sa deje lebo to môže byť ešte horšie.
Jednoducho to čo prinesie život treba prijať lebo ak sa to neprijme, zhmotní sa to do choroby.

Viera Ti pomôže.

Meridian

V niektorom z minulých životov si príliš lipla na rodine .Je dôležité aby boh bol na prvom mieste a potom všetko ostatné.Toto je jeden zo šetrnejších spôsobov ako sa odpútať od rodičovskej lásky a viac venovat bohu.Riešenie je odpustiť rodičom ,sebe modliť sa za nich.Ďakovať bohu za túto lekciu.Lebo môžu prísť aj iné metódy tvojej transformácie choroby atď.Držím palce.

mimwi

Ako ti máme poradiť ako to ignorovať? Proste sa ráno obleč a učeš tak ako chceš ty a odíď, načo sa budeš pri nej zastavovať, nepočúvaj to a hotovo