Depresie a vzťah

Príspevok v téme: Depresie a vzťah
Jozino1324

Ahojte priatelia.... mam vážny vzťah.... chcem si ju zobrať...sme spolu vyše pol roka....všetko je krásne a super....
Teraz v poslednom období som dosť chorý.... mám aj depresie... ide skratka o to že na ňu myslím neustále.... a zrazu sa začali vynárať myšlienky typu že ju neľúbiš, že už necítim to čo predtým keď mi napísala správu....
Tá choroba mi spôsobuje úplnú nechuť žiť.... nemám náladu na nič a na nikoho....
A plačem keď si uvedomím že teraz nedokážem nič cítiť..... chcem ju ľúbiť, chcem byť s ňou... chcem jej dávať to všetko čo predtým....myslite si že sa dá zrazu zobudiť s takej veľkej lásky ??...
Myslite že tieto pocity sú vyvolané chorobou ??..... ďakujem za každý názor...

Meridian

Depresia
Príde zničoho nič a zožiera ťa zvnútra z duše a nevieš si pomôcť.Nahlodáva sebavedomie niekedy bolí aj fyzicky.Je to veľmi nadlho a u každého je to individuálne.Proste máme nejaké vedomie čiže stav ktorý považujeme za pána nášej osobnosti.Ale to nieje pravda!Podvedomie má väčšiu moc a takisto vedomosti o ktorých sa nám ani nesnívalo ,(alebo snívalo ale nevedeli sme s nich čerpať)Keďže podvedomie je úzko spojené z(nadvedomím )má informácie o tom čo robíme správne a čo nie.Ak sú v rozpore vzniká depresia.Podvedomie chce aby sme napredovali ale vedomie chce aby všetko bolo po starom tak ako predtým.
Ale nič nebude ako predtým leboni sa vyvíjame a musíme napredovať keď to vedomie neprijíma vzniká depresia.Nevieme sa zmieriť z novými skutočnosťami ,že už nieje tak ako bolo!
Musíš vedieť prijať čo ti život prináša inak budeš mať depresiu!Spúšťač sa vždy nájde teraz je to láska ak ju vyriešiš ale seba neporiešiš život to prinesie nový spúšťač a znovu budeš v depresii
Čiže tvoja depresia nieje z lásky,alebo z nedostatku penazí tvoja depresia je zo nezmierením sa zo životom.

Meridian

Zamilovanosť.
Je časovo ohraničená .Môže prerásť vo vyšší level ale môže aj zhasnúť .Ráno sa zobudíme a je to preč bola to láska?Nie bola to len zamilovanosť .Zamilovanosť je jeden z najkrajších pocitov.Neodvážim sa definovať ,lebo každý to prežíva po svojom.Musím však konštatovať trvá maxálne niekoľko mesiacov lebo je to živý organizmus ktorý sa vyvíja a podla toho čím je živený v to porastie........

Meridian

Prejav závislosti.
Závislosť na niekom alebo niečom je zjavná vtedy ak človek akože si myslí
,ŽE bez niekoho,alebo niečoho nedokáže žiť.
Často si to ludia pletú z láskou pritom je to prejav sebeckosti _ keď ťa nemám som nešťastný.Keď ťa stratím urobím to či ono čistá závislosť.
Keď niekoho milujem dovolím mu aby sa sám rozhodol či ma ......
Takto zlomený pacient často lipne k inej závislosti,alkohol,drogy atď proste vymení závislosť jednu za druhú.
Alebo po krátkom čase veľmi krátkom sa zavesií na inú obeť a tvrdí o nej že sú spriaznené duše a že sa nașli..Ano našiel si inú obeť závislosti ,láska to nieje!

Meridian

Je asi päť hlavných prejavov lásky.
Určite by sme našli viacej ,ale najdóležitejších je asi 5.
1.Spoločne strávený čas
Toho koho milujeme chceme a aj musíme s ním tráviť čas.Proste je to prejav lásky
2.Slová uistenia.
Človeka ktorého milujeme vravíme mu to uisťujeme ho o tom.
Všetci to radi počujeme a navyše je to krásny prejav lásky
3.Osobný kontakt
Objímanie,bosky,sex,hladkanie
4.Obdarúvanie
Keď niekoho milujeme chceme mu dávať darčeky radujeme sa spoločne ak ho náš darček poteší,lebo sme mu urobili radosť a keď sa raduje on z toho čo sme mu dali mi naša radosť je znásobená lebo ho milujeme a takto mu to dâvame najavo.
5.Skutky slova
Keď niekoho milujeme tak mu rozprávame slová sľuby ale to čo povieme musí byť vidieť aj na našich skutkoch.Proste povedal som milovanej ze spravím niečo a pretože ju milujem tak to dodržím aj keď sa mi nechce alebo je to ťažké ale preto že ju milujem spravím čo poviem.Moje skutky napĺňajú moje slová a silu mi dáva láska.
Ale,ale,ale,ale
Každý z nás" počuje"na niektorý prejav viac a niektorý menej.
Kto preferuje napr.najviac telesný kontakt sex atď zbytočne mu budeme rozprávať ako ho milujeme.Alebo slečna čo potrebuje stále byť obdarúvaná nebude možno toľko lipnúť na spoločne strávenom čase.Aj keď tieto prejavy sa viac či menej prelínajú ten kto má najradšej spoločne strávený čas a budeme s ním málo ,ale prinesieme mu darčeky to ako by sme na neho hovorili po čínsky.nebude spokojný(aj keď darčeky,máme radi všetci a sex tiež)Hovorte zlatokopke ako ju milujete,trávte s nou čas sexujte aj tak bude nespokojná.

Meridian

Definícia lásky je niečo z čím asi nebú súhlasiť všetci.Častokrát si ju pletieme zo zamilovanosťou alebo závislosťou.Taká zamilovanosť časom vyprchá kdežto závisloš sa môže prehlbovať do žiarlivosti a neskôr aj chorobným patologickým diagnózam ,ktoré začnú pomali nevinne a prerastajú ďalej až ovládmu celého človeka telesme aj duševne.Preto pozor aby si si nezamieňal lásku za závislosť.Lebo ak niekoho milujeme tak mu aj dávame volnosť aj keby odišiel stále ho môžeme milovať bez podmienky aby aj on nás miloval!Veď láska nemôže byť podmienená ničím.A ked niekto povie nemozem bez neho alebo nej žiť to nieje nič iné len závislosť.

jozino1324

abmh....Lúbim ju najviac na svete....a proste si to bez nej neviem predstaviť..... moji známi sú z nej nadšení úplne.....s každým si veľmi dobre rozumie a každý je z nás šťastní....všetci sú z nás šťastní naokolo lebo vidia že sa máme veľmi radi

abmh

No ale lubis ju. Viem, ze je to asi slovickarenie, ale pokym sa to nezmeni v "nelubim ju", tak ta myslienka najskor nie je z teba. Nespochybnuju tvoji znami tento vztah nahodou?