Kocúr nás nenechá spať a každý obviňuje mňa

Príspevok v téme: Kocúr nás nenechá spať a každý obviňuje mňa
Bellambellam

Dobrý, prosím o pomoc pretože už takto naozaj nevládzem, každý deň mám kvoli vlastnej mačke stres. Mám doma 6 ročného kocúra, plemeno Don Sphynx, a odkedy sme ho kúpili nás permanentne nenechá vyspať, budí ma 3-4x za noc, vlastná matka po mne vrieska v noci že chodí do roboty a že nenechá ju spať a budí aj ju....Nepomáha nič absolutne, už som vyskúšala všetko a som zúfalá lebo aj matka mi robí kvoli tomuto zo života peklo, odkedy mi ho sama kúpila povedala už asi 20x že ho predá keď nebudem doma, že ho dá utratiť , že ho dá do útulku, že mu dá vyoperovať hlasivky atd. Funguje to asi takto že ak sa nevyspím ja, všetci sa vyspia okolo mňa preotže striehnem do 4 rána kedy bude kocúr mnaučať a hlasno "kričať ale takto sa žiť tak isto nedá .Nemyslím si že je fér že matka začala robiť len tento rok ale už od začiatku po mne kričala že sa nevyspí atď. pritom nikam nechodila predtým, zatial čo ja som musela chodiť aj do školy aj vstávat skoro a predsa som k mačke musela vstať 2-3x za noc mu dat mačaciu tyčinku a konzervu. Predtým než začnete hovoriť že som si ho rozmaznala, pochopte nijak inak sa ho nedá umlčať jedine jedlom a tým že k nemu vstanem tých 3x a sama ho "uložím do postele", ak to nespravím dokáže hodinu aj viac mnaučať ludom bud pred dverami alebo priamo vojde do izby, posadí sa vedľa postele (niekedy na postel) a tam "vrieska", prisahám že "vrieska" to sa ináč nazvať nedá podľa mna to počujú aj susedia také to je hlasné takže nechať ho "vyrevať" neprichádza do uvahy pretože mi do izby tak či tak vtrhne matka alebo niekto iný že si mám "s mačkou urobiť poriadok"....je to začarovaný kruh....kocur nemá prečo tolko vstávať a vrieskať, má k dispozícií 24h záchod,jedlo,pitie,hračky,pelechy a deky kde sa može zababušiť (kedže nemá srsť) a napriek tomu mu to nestačí a musí nás budiť. Niekedy to je také zlé a som taká vystresovaná že mu dám po zadku a kričím po ňom pretože už som fakt psychicky vyčerpaná z toho všetkého a viem že aj jemu robím týmto zle a dosť ma to trápy že som takto v noci zlá na neho ale podla mňa vy by ste boli tiež už fakt mimo a našvaný kebyže sa u vás toto strieda skoro každý boží deň....a aj keď sa stane že vobec nevstane alebo vstane a sám sa naje a napije a ide spať spat tak to mama odignoruje a naďalej mi tvrdí že sa nevyspala keď velmi dobre viem že ani raz som ho cez noc nepočula...ale hovorím toto sa stane fakt málokrát že by nás nezobudil....jedine vtedy je klud keď ho vyslovene donútim spať so mnou v izbe a nepustím ho vobec von len raz na záchod a hned ho beriem spať, a aj vtedy mnaučí pri dverách ale nepočuť to ažtak ....umlčať ho teda viem len jedlom a bitkou (samozrejme len miernym bacnutím na zadok , nemyslite si že ho týram alebo fakt surovo mlátim to vobec) čo nieje vobec normálne si myslím, prosím poradte mi niečo pretože fakt neviem čo takto bude, bojím sa tak isto že mi ho matka fakt predá alebo spraví s ním niečo, ja toho kocúra lubím je to moje "dieťa", fakt to bola vysnívaná mačka moja a naozaj mi toto je celé luto že to takto dopadlo.....

blaznivezeny

zenske chore zakladajte si rodiny a najdite si partnerov a netyrajte zvierata a nechovajte ich doma... fixujete sa na nich viac ako na deti

Romi728

Je kastrovany? Ak nie, ihned napravit, to je alfa omega. Mala som rovnaky problem s mojim kocurom, bol maciatko, vsetko som mu dovolila, vsetko si vynutil, nespala som cele noci lebo sa chcel hrat, mnaucal, no psychiatria.....velmi rychlo som sa spatala...macku som pred spanim prevetrala, dala na veceru nasledne surove maso ( premrazene par dni) a zavrela dvere, prvy mesiac cele noci mnaukal, skrabal no na slucku, priatel myslel ze ho vyhodi von balkonom uz, nasledne sme dokupili druhu macku, ktora mala hned inu vychovu a bolo po probleme. Dovolim si tvrdit ze mama uzasne macky, slusne, vychovane...ale treba vela trpezlivosti a nervov

Aliss

Z niektorych prispevkov, najma tych prvych mi je dost zle....Skuste sa vzit do koze toho zvierata. 6 rokov s vami zije a vy ho vysmarite von? Si naozaj myslite, ze takto vysmareny kocur si povie, ok idem ja dalej svetom?? A konkretne tento druh kocura, ktory vonku neprezije ani prvy tuhsi mraz?? :D Si snad robite srandu ludia...Nemozno sa zbavit ziveho stvorenia, nemozno...urobi to len obycajny dilin! Neviem, ci netriafam vedla, ale myslim si, ze skrz to, ako ste nevyspati, moc kocurovi neprejavujete lasku. Chodite okolo neho, ale pochybujem, ze sa s nim maznate atd. Ak sa mylim, oprav ma. Macke chyba aj pozornost. Viac sa s nou hraj, hladkaj...Ja mam tiez macku a naucila som ju prosit, ked chce ist z izby von. Urobi jeden specialny zvuk a pohyb, a ja viem, ze chce otvorit dvere na izbe. Ak to vsak urobi 5 krat za noc, ver tomu, ze si nadavam a vravim, ze som ju to nemala naucit :D :D Ale vyhodit ju prec? Dat utratit? Za to, ze JA som macku nieco naucila?? Sisi mi? Nie zatial :) Ak chcem, aby cica vydrzala celu noc v izbe, ma nielen v kupelni ale aj u mna zachod, vodu a papanie. Lezi bud pod postelou alebo na posteli so mnou. V tvojom pripade by som sa radila aj so skusenymi chovatelmi tohto plemena, plus pri najblizsej navsteve veteriny sa spytaj doktora, co on na to. Ale tym chovatelom urcite napis!

LogikaNepusti

Ach ja by som niektorych ludi strielala. To fakt jej radite aby macku dala prec? Kupit si zviera, dat mu domov a potom ho vyhodit? Dufam ze vy zvierqta nevlastnite. Je vidiet ze by ste ho šmarili preč namiesto toho aby ste hladali riešenia. Totalne a zle bezcitné srdcia ste, nič viac.

Autorke: je super ze je este taky clovek ako si ty. Vidiet ze macicku miluješ a nevzdavaš sa tak lahko. Sice ti neviem dat radu lebo suhlasim s Bielou Kobrou ale drzim ti palce aby ste boli vsetci spokojni. A urcite ho daj vykastrovat. Kamarat mal macku ktora hrozne mraucala lebo sa chcela parit a po kastracii sa mnaukanie vyrazne znizilo.

Bellambellam

simusaaaaa - ďakujem že ma chapeš, cítim sa občas ako mimozemštan pretože mám zvieratá až tak velmi rada, aj tohto môjho kocurika aj napriek tomu aký je :/ pokúsim sa zmeniť veci tak ako radí Biela Kobra a uvidíme, ak nepomôže skusím pohladať mačičku alebo kocura k tomuto mojmu a ak ani to nebude fungovať tak jedine to už fakt krajné riešenie že sa odsťahujem....Akurát len neviem čo by bolo lepšie keď by sme sa rozhodli pre druhú mačku petože niekto hovorí že je lepšie si osvojiť malú mačku a niekto hovorí že je vporiadku aj keď je už staršia mačka....nás kocúr je velmi priatelský k iným zvieratám, napriek tomu aký je večer v živote nezaprskal, velakrát som tu mala kamaratky co mali psov a len ho oňuchal, pozerali sa na seba a chcel sa s ním hrať....skôr sa bojím o tu druhu mačičku čo by sme si osvojili ako by reagovala na nášho.... plus je tu ešte tá vec s mamou že ona moc dalšiu mačku nechce presne kvôli nášmu že to bude horšie :/

simusaaaaa

Úplne ťa chápem..presne viem ako sa cítiš..bud rada že nemaš mačičiek viac, aj keď jeden s takou povahou to možno vynahrádza :D (aj ked by bolo naozaj dobre aby ste si vzali ešte jednu)
Doma chovame mačičky už dlhšiu dobu..ide o obyčajnu mačku domácu..najprv sme mali vlastné, potom sa k nam niečo pritúlalo a neskôr sme pomáhali aj slobode zvierat..z nevinnej pomoci sa stal blázinec...dobre viem ake je to nespať, budit sa v noci, alebo sa kôli nim doma hádat..lebo peniaze, čas, energia atd....
Človek im doslova obetuje život..na jednej strane ai uvedomujem že nám občas brania normalne žit a mali by ame im nájst domov...na strane druhej ich nechcem dat preč, lebo su mojou súčasťou..mam ich rada...

Ak neexistuje taka.možnost aby ste si zaopatrili ešte jednu micku..tak potom sa asi ozaj musiš odsťahovat..možno ti to len pomôže, kocurikovi pozhanas kamarata/ku osamostatniš sa a zlepšia sa aj vzťahy u vás :)
Otázkou ostáva či to nezačne vadit novým susedom v prípade že by to neprestal robiť...

Bellambellam

Biela Kobra - ďakujem naozaj velmi pekne, určite si tvoju radu zoberiem a pokúsim sa všetko zmeniť,ďufam že to pomôže. Áno spí vedľa mňa alebo s mojou matkou dosť často...presne na to isté som myslela aj ja že by sme kupili druhú, ja osobne zarábam takže peniaze mám ale znova problém je presne to že mama nechce do toho šialenstva dalšiu mačku, ja som to s nou už rozoberala vela krát :/ jasné k veterinárovi chodíme pravidelne na kontrolu a on vždy usudil len že je zdravý a že proste je len taký...divný :/ ako plemeno je presne taký že pritulný atd. ale len v noci má problem no :( Ďakujem ešte raz a určite poskúšam všetko a uvidime :)