Kocúr nás nenechá spať a každý obviňuje mňa

Príspevok v téme: Kocúr nás nenechá spať a každý obviňuje mňa
Bellambellam

Dobrý, prosím o pomoc pretože už takto naozaj nevládzem, každý deň mám kvoli vlastnej mačke stres. Mám doma 6 ročného kocúra, plemeno Don Sphynx, a odkedy sme ho kúpili nás permanentne nenechá vyspať, budí ma 3-4x za noc, vlastná matka po mne vrieska v noci že chodí do roboty a že nenechá ju spať a budí aj ju....Nepomáha nič absolutne, už som vyskúšala všetko a som zúfalá lebo aj matka mi robí kvoli tomuto zo života peklo, odkedy mi ho sama kúpila povedala už asi 20x že ho predá keď nebudem doma, že ho dá utratiť , že ho dá do útulku, že mu dá vyoperovať hlasivky atd. Funguje to asi takto že ak sa nevyspím ja, všetci sa vyspia okolo mňa preotže striehnem do 4 rána kedy bude kocúr mnaučať a hlasno "kričať ale takto sa žiť tak isto nedá .Nemyslím si že je fér že matka začala robiť len tento rok ale už od začiatku po mne kričala že sa nevyspí atď. pritom nikam nechodila predtým, zatial čo ja som musela chodiť aj do školy aj vstávat skoro a predsa som k mačke musela vstať 2-3x za noc mu dat mačaciu tyčinku a konzervu. Predtým než začnete hovoriť že som si ho rozmaznala, pochopte nijak inak sa ho nedá umlčať jedine jedlom a tým že k nemu vstanem tých 3x a sama ho "uložím do postele", ak to nespravím dokáže hodinu aj viac mnaučať ludom bud pred dverami alebo priamo vojde do izby, posadí sa vedľa postele (niekedy na postel) a tam "vrieska", prisahám že "vrieska" to sa ináč nazvať nedá podľa mna to počujú aj susedia také to je hlasné takže nechať ho "vyrevať" neprichádza do uvahy pretože mi do izby tak či tak vtrhne matka alebo niekto iný že si mám "s mačkou urobiť poriadok"....je to začarovaný kruh....kocur nemá prečo tolko vstávať a vrieskať, má k dispozícií 24h záchod,jedlo,pitie,hračky,pelechy a deky kde sa može zababušiť (kedže nemá srsť) a napriek tomu mu to nestačí a musí nás budiť. Niekedy to je také zlé a som taká vystresovaná že mu dám po zadku a kričím po ňom pretože už som fakt psychicky vyčerpaná z toho všetkého a viem že aj jemu robím týmto zle a dosť ma to trápy že som takto v noci zlá na neho ale podla mňa vy by ste boli tiež už fakt mimo a našvaný kebyže sa u vás toto strieda skoro každý boží deň....a aj keď sa stane že vobec nevstane alebo vstane a sám sa naje a napije a ide spať spat tak to mama odignoruje a naďalej mi tvrdí že sa nevyspala keď velmi dobre viem že ani raz som ho cez noc nepočula...ale hovorím toto sa stane fakt málokrát že by nás nezobudil....jedine vtedy je klud keď ho vyslovene donútim spať so mnou v izbe a nepustím ho vobec von len raz na záchod a hned ho beriem spať, a aj vtedy mnaučí pri dverách ale nepočuť to ažtak ....umlčať ho teda viem len jedlom a bitkou (samozrejme len miernym bacnutím na zadok , nemyslite si že ho týram alebo fakt surovo mlátim to vobec) čo nieje vobec normálne si myslím, prosím poradte mi niečo pretože fakt neviem čo takto bude, bojím sa tak isto že mi ho matka fakt predá alebo spraví s ním niečo, ja toho kocúra lubím je to moje "dieťa", fakt to bola vysnívaná mačka moja a naozaj mi toto je celé luto že to takto dopadlo.....

Bellambellam

0v3cka no a predstav si 6 rokov :/ trpím to fakt len preto lebo je to moje zlatíčko aj napriek tomu čo robí v noci, cez deň je totalne vpohode...