Úzkostný stav po užití marihuany

Príspevok v téme: Úzkostný stav po užití marihuany
Janci333

Dobrý deň všektým,
som liečeny psychiatrom už rok a pol, mam diagnostikovanu uzkostnú poruchu. Môj najväčší strach je strach zo schizofrenie, hlavne halucinacii ( počutie zvukov, videnie veci...). Podarilo sa mi prekonať tento strach a myšlienky a predstavy ktoré mi navádzali strach zo schizofrenie pomizly. Stále berem liek na depresiu magrilan a na začiatku júna som vysadil totálne liek Sulpirid (príkaz doktora). Po vysadení sulpiridu som začal rapidne skoro každodenne konzumovať alkohol a sem tam som si aj zafajčil marihuanu ( z ktorej som mal pred dvoma rokmi úzkostný stav tiež a “pomohla” mi dostať sa pod psychiatricky dohlad ). Ako som začal konzumovať opäť alkohol a hlavne marihuanu pár krát za mesiac, cítil som, že sa mi staré myšlienky a strachy sem tam objavia v hlave a že stále sú tam, len čakaju kym si ich začnem všimať. Teraz som mal celkom o ničom obdobie čo sa týka hlavne psychiky, mával som viacej týchto myšlienok o halucináciach a predstavách ake by to bolo počuť niečo alebo niečo vidieť. No a čo som nespravil, zafajčil som si dnes opäť že skusim a dopadlo to najhoršim stavom aky som mohol mať. Neskutočne mi bušilo srdce, nevnimal som poriadne čo sa deje okolo mňa a bol som iba koncentrovany vo svojej hlave a myšlienkach ktore boli neskutočne “živé”. Totalne ma ovladol strach a začali sa mi vtierať predstavy že uvidim nejaký tieň, budem počuť zvuky a každý zvuk čo som počul som sa bal že je halucinacia. Tento stav trval vkuse asi 2,5 hodiny, potom to ustupilo a prišlo mi lepšie, len sa bojim aby sa mi to nedialo z ničoho nič. Marihuanu už v živote nechcem vidieť, netušim prečo som sa takto zahraval so životom, asi som len experimentoval čo všetko už po tom čase zvládnem. Bojím sa že opäť spadnem do nekonečného kolotoča, začnem si opäť všimať svoje myšlienky a nebudem koncentrovaný na nič iné, len na to, čo sa mi odohráva v hlave. Čo sa týka môjho strachu zo schizofrenie, mavam rôzne predstavy že by som videl proste niečo čo by iní nevideli, poprípade počul, cítil... Často sa mi objavia aj nejaké paranoidné myšlienky, viem o nich, dokážem si povedať že su to nezmysli pretože viem že take mavaju schizofrenici. Celkovo mam o tej chorobe veľmi veľa načítaneho tak viem skoro všekty priznaky a symptomy a moja hlava mi ich rada premieta aby ma strašila pri všeliakych situaciach. Mohol by som poprosim o nejaké rady ? Čo si mam o tom všetkom čo sa stalo myslieť? Ako nespadnuť znova do tych myšlienok?

tonino

Hlavne si zvol dobreho doktora ktory ti nastavi dobru liecbu. V sucasnosti su uz vymakane antipsychotika ktore pomahaju nielen proti psychozam ale aj proti inym malfunkcnostiam mysle. A tu marihuanu a alkohol by si mal obmedzit alebo rovno sa pokusit vysadit, nerobi to dobre na psychozy, prave naopak. Ked chces pokecat o liekoch a tak celkovo, tak kludne mi napis na email: tonyvic@azet.sk -drz sa a prajem zdravie a pohodu

Kristynka28

Mala som 3roky spet tiež taky stav trval mi celé leto snažím sa nato zabudnúť ale chcem vedieť co mi vlastne bolo trávu som vtedy mala prvý aj posledný krát s toho co mi hovorila mama viem len to ze som stále jedla sladké a poľa vodu hovorila som jej nezmysli ako napriklad že nie je moja mama a ze ja nefajčím cigarety do dnes sa bojím ze sa mi to vráti chcem nato zabudnúť bolo to najhoršie obdobie v mojom živote

Feedback

Janci- mal som nieco podobne, bal som sa ze skocim pod auto, pod vlak, ze sa zabijem. Nahanalo mi to strach. Je to uzkost, a kedze mne to trvalo dlho konkretne je to ocd- obsedantne myslienky.

Janci333

Zdravím opäť po pár dňoch...
Celkovo sa cítim dnes lepšie oproti iným dňom, čo sa tyka strachu z halucinacii a inych symptomov schizofrenie je ich vyrazne pomenej ale vystriedalo to čosi ine. Mam strašne myšlienky a predstavy ohľadom samovraždy a na zaklade tychto myšlienok sa bojim že som schopny sa zabiť. Nemam v skutočnosti ani jeden dôvod prečo by som to robil. Mávam strašne intenzivne predstavy ako skočim v dany moment pod auto, vlak alebo pod autobus. Alebo že zastanem na ceste a nechsm sa zabiť autom. Netušim odkial sa tieto myšlienky a predstavy beru a celkom sa bojim. Frajerka mi povedala že je to podla nej stale moja uzkosť len mi premieta iny strach. Čo si myslite vy? Inač spanok mam v poriadku...

Magika

Naco to vobec fajcis? Je to droga, nech si kazdy argumentuje bylinkou kolko len chce. Je dost zname, ze kto ma nejake preddispozicie k psychickym porucham, drogy to vacsinou spustia. Ak sa mas rad a nechces byt este vo vacsich ... uz sa toho viac nechytaj a ak ti mozem poradit, vykasli sa aj na alkohol. Je to len dalsia navykova latka a podla toho, co pises, tak si asi nemozes s tvojou psychikou taketo veci vobec dovolit. Nestoji ti to za to, aby si sa po liecbe, kde sa doktori snazia ti pomoct, vratil zas na zaciatok. Maris tym snahu a cas niekoho, kto sa ti snazi pomoct.

Janci333

Neviem čo to domňa poslednú dobu vošlo... mal som pred marihuanou veľký rešpekt od poslednej nepríjemnej skúsenosti (2016) a zrazu keď som vysadil jeden dôležitý liek som začal piť, raz som sa opil a nejako ktomu prišla marihuana, nič sa mi nestalo tak som pokúšal ďalej.. neviem sám prečo. Určite nebudem pokúšať naďalej, spôsobilo mi to extremnu uzkosť a dodneska sa mi premieta stav ktorý som pred par dňami zažil. Bojím sa aby som nemal prepuknutú schizofréniu, sledujem svoje myšlienky a bojím sa...

Nacohulis

Prepac ale pre toto nemam pochopenie, naco hulis dalej, ked vies ze mas z toho problemy. Prosim ta urob to, ze uz nikdy si nezafajcis, uvidis ze sa das dokopy. Len to musis dodrziavat a nie to zas urobit a potom sa zas lutovat.