Prečo niektoré matky závidia svojim dcéram mladosť, krásu, život, ale nikdy si to nepriznajú?

Príspevok v téme: Prečo niektoré matky závidia svojim dcéram mladosť, krásu, život, ale nikdy si to nepriznajú?
whydotheydothat

Ahojte. Moja matka je presne takáto. Bohužial nemožem si dovoliť odisť, kym neskončim VŠ, a na internate by som nemohla byť, mňa vyrušuje hluk pri učeni. Otec neplati a nezaujima sa.

Predo mnou sa snaži hrať niekoho mileho a privetiveho, proste tutuli mutuli, ale za chrbtom ma ohovara. Za chrbtom pred každým v rodine už nie som "Lenka, Veronika, Karinka" ale "Lena, Verona a Karina" ktorá sa nevhodne oblieka, chodí tam a tam, prestala chodiť do kostola, ovláda ju satan, predstavte si, ona ma v skrinke nemravne tangače atd atd. Ked idem niekam von, treba sa spovedať kam a s kým, na koľko, atd. Ak u niekoho prespim, tak už som bola s nejakým chlapom, určite sme mali sex, a začne vykladať prečo sa za neho nevydam, že ona nemala pred svadbou nikoho, že jej prvý frajer bol otec a žena ma byť čista a nežiť na divoko, že prečo ma nepride požiadať o ruku, prečo to robim, však môžem otehotnieť. Lebo ona nikdy neuživala HAK a otcovi nikdy nedovolila kondomy (lebo cirkev kaže) a otec ju podvadzal s mnohymi ženami, to už asi bolo ok.

Hrabe sa mi vo veciach, v skrini, v izbe a ak niekedy zabudnem vypnuť notebook tak aj v ňom.

Ked som išla von - "na čo si davaš vysoke boty? To ako si oblečena?" Pripomínam, že som plnoletá (20+). "Takto nie si dobre oblečená, je to hrozne." Bolo skoro 40 stupnov, dala som si klasika šortky, tričko a sandale na vyššom plnom podpätku, žiadne štekle, su praveže veľmi pohodlne.

So svojou sestrou (starsou o 10r. a ešte viac religioznejšou) ma zadarmo hovory na pevnu linku a tak nonstop spolu kvakaju, volaju si a ohovaraju. Kto bol v kostole ako zle oblečeny, kto s kym spava, kto sa ešte nevydal, neoženil, atd. Hnusia sa mi.

Matka mi zavidí aj to studium na VŠ, ona ma len učňovku a robi za nizky plat. Zavidi mi aj plany do buducna, kedže neplanujem byť len niekoho služkou a rodičkou a žiť podľa obmedzení cirkvi a nejakej knihy, ktorá si vlastne sama celá odporuje, ale chcem si žiť pre seba život aký chcem ja. Neplanujem byt "čista" do svadby, ani žiť ako cirkev kaže.

Nechce to pochopiť a neznaša ma preto. Su u nas len hadky a potom tichá domácnosť. Občas len chodí okolo, ticho čumí a premeriava si ma. Surodencov sa tiež snaží štvať proti mne.

Nechápem na čo ma mala. Resp. na čo rodičia majú deti, ked ich nevedia prijať také, aké sú, a majú ich vždy radi len podmienečne (hoci klamu, že bezpodmienečne). Ak nie ste podla ich predstav, tak ste len nonstop kritizovaní a porovnávaní. A predsa mienka okolia je vždy najdôležitejšia.

Takíto rodičia hovoria vždy "jaj Karinka, ty si taká dobrá dcerka ....že sa tak dobre učiš...že si poumyvala riad...že si spravila maturitu...že žiješ čisto. ..že si taka, akú ťa chcem ja a nie iná.."

Hoci mňa nikdy nechvalili ani za to dobré, ked som bola podla nich, bolo proste len ticho ale ked nie, tak o ničom inom nepočuvam, len ako som nemožná. Navyše neustála kontrola, obmedzovanie, sledovanie. Neviem či to ešte tie 2 roky vydržím. Mám z toho vkuse depresie, jediný kto mi dáva silu je môj priateľ. On je moja jediná rodina, jediný človek, čo ma má rad už len preto, že som a kto som.

in blossom

teda prepac, ked som sa ta dotkla, ale presne takto posobis. tvoja matka je bigotna veriaca a to je problem cislo jeden, preto ma tie poznamky na oblecenie, na sex pred svadbou atd. to vobec nesuvisi nijak s nejakou zavistou. ale ty mas moznost odist z domu kedykolvek, ako hovorim, keby to bolo ozaj tak neznesitelne, tak to uz nejak poriesis, si dospela, mozes zarabat a odist. ale si pohodlna a mam pocit, ze si vela o sebe myslis, ze ty si ta super rebelka ktora chce iny zivot (to plne chapem, ja by som tiez nechcela hentak bigotacky zit) a vsetko co robila/robi tvoja matka je apriori zle. ano, to jej pohrdanie tebou ako nie vzornou krestankou je zle a jedna matka by toto nemala nikdy robit, ale ty rovnako pohrdas nou, pride ti menejcenna prave pre tu vieru a nevzdelanost. ale prepac, ona ta predsa podporuje tak, ze ti umoznila studovat na vyske, to nie je samozrejmost, nie je to zadarmo. mohla ta uz davno poslat z domu, alebo povedat, vies co moja, nemame penazi nazvys, musis ist do roboty, ak chces studovat, tak popri praci, lebo to nas rozpocet neutiahne. ale vidis, nechala ta ist na skolu, maka aby sa to dalo a ty to takto hlupo povies, ze ti zavidi VS. ved ta bude cela stastna ked konecne dostudujes a bude mat viac penazi :D

in blossom

nebudes ty nejaka insta pipina, co si namysla, ze cely svet vratane vlastnej matky jej zavidi "krasu"? :D

ale teraz vazne, ak to pises tak ako to je, nejde o ziadnu zavist. tvoja matka je pravdepodobne bigotna veriaca z dediny a ty jednoducho ak nie si, tak vzdy bude na teba pozerat odsudzujuco z pohladu jej viery (ale nie preto ci si alebo nie si krasna), proste ako nevydareny produkt svojej vychovy, neveriacu atd. takymto fanatikom to nevysvetlis a najlepsie je odist cim skor prec. a mozno kdesi v podvedomi sama citi, ze si tym fanatizmom zruinovala normalny zivot, ked pises, ze otec ju podvazdal atd. ze keby mala tolko odvahy ako ty, zit inac, mozno ta prave naopak v kutiku duse podporuje a obdivuje, ale za nic to neda najavo, lebo by sa jej ako domcek z karat zrutili tie mury, ktore ju drzia ako tak pokope v asi nie najstastnejsom zivote (pochybujem, ze ktorekolvek dievca tuzi skoncit ako podvazdana manzelka, sluzka pre vsetkych atd.)

ty mas tri moznosti - odist na intrak, pises ze sa nemozes ucit v hluku ale v takomto prostredi, ktore ta stresuje je to snad lepsie? ci ty predsa len nechces stratit pohodlie mama hotela? za dalsie prerusit skolu, ist sa zamestnat a do podnajmu, skolu mozes dokoncit aj externe, ak to nie je zrovna medicina ci nieco podobne. alebo po tretie, zatat zuby a uz tie dva roky prezit, ked si to doteraz prezila, tak este nieco vydrz.

mas priatela, co tak ist s nim byvat do podnajmu? prepac, ale spravas sa naopak ako rozmaznane dieta. keby ti to naozaj tak neznesitelne vadilo, ten zivot pri matke, tak uz davno odides z domu, vyhovarat sa na skolu je len tvoja vlastna pohodlnost. si uz dost stara na to, aby si sa vedela postarat o seba po vsetkych strankach. pises ze mama ma len ucnovku a zavidi ti VS? no tak za to by som ta vyfackala. ta ucnovkarka s chabym prijmom, ako si ju oznacila, ti prave umoznuje svojou tazkou pracou na tej tvojej vyske studovat. moze ta totiz kopnut do prdele a skolu a zivot si ries sama, za svoje peniaze, ktore nerastu na stromoch ale musis pre ne nejaku pracu vykonat. zamestnaj sa, ziv sa a potom mudruj ako ti mama zavidi a neviem co. ale za jej peniaze sa ti studuje dobre, ze? aj stravuje, predpokladam ze mama ti aj operie, ozehli, doma upratane... ty asi cakas pecene holuby do ust z titulu, ze si mlada a krasna. si smiesna :D lebo takych je nas pol Slovenska, myslim tych mladych a krasnych zien :D si len lenive dnesne decko, ktore len ocakava od druhych a samo nic nedava

teo

uuleuskauu ze precitam a co z toho pribehu vylezie a nakoniec.... ha ha to im musel niekto vulgarne vynadat. A preco myslis ze vulgarne?

teo

suyma ty si tak ista, alebo si pisatelka prispevku?
Maloktora matka zavidi svojej dcere krasu, mozno tak akurat macocha z rozprávky o Snehulienke(asi je tvoja oblubena). Ak je dcera krasna a uspesna matky maju z toho radost. Zakon prirody je nuprosny, aj ty budes starnut bez ohladu na to ci mas dieta alebo nie. Kazdy vek ma svoju krasu a caro len ty a tato zakladatelka co si naklepala ten pismenkovy nick si namyslate same hluposti. Ale mas pravdu, radsej teda nemaj deti, alebo chlapec by to mohol Byt?

Suyma

Prečo matky zavidia?lebo su tiež len ženy a starnu a zavidia svojim dceram to čo oni strácajú... mladosť radosť krásu atď... proste nie každá žena je stavana na materstvo či sa to niekomu páči alebo nie ..ja tiež nechcem detisko lebo by som zrejme dopadla rovnako
....

uuleuskauu

Este dievcatko aj revalo, ze ked uz na tu s p r o s t u dedinu, tak potom teda nech uz aspon 10. juna medzi ostatne bielo satockove dievcatka, hoci aj cudzie, ale ani to rodicia nechceli...o tom ani pocut. Tupí a obmedzení dedincania do nich hustili, ze to sa tak robí a ze to kazdy tak robi... Dievcatko sa uz pomaly s pribudajucimi dnami zacalo zmierovat s tym, ze mu rodicia pokazia jeden z najkrajsich dni v zivote... no napokon ich fakt na poslednu chvilu (den pred tretim junom) OSVIETILO a dievcatko predsa len nechali ist na prijimanie v meste tak, ako to ucitelky nabozenstva naplanovali a ako to aj malo byt. Ha, ha... urcite im niekto musel na poslednu chvilu poriadne vulgarne vynadat, aby sa spamätali a nerobili vlastnemu decku zo zivota peklo, co sa ich muselo velmi dotknut, ked sa nakoniec takto uvedomili...

uuleuskauu

Ale dievcatko chcelo ist na prijimanie v meste, kde malo aj kamaratky z nabozenstva v den, ked ostatne deticky na prijimanie idu a nie do d e b i l n ej dediny, kde len ono same bude v bielych satockach a ziadne ine dievcatka v bielych satockach tam v ten den nebudu - ani len cudzie, nie to este kamaratky. Rodicia ale boli neoblomni, chceli sa nechat primitivnymi dedincanmi obdivovat za bielo satockovu dcerenku a bolo im jedno, ze dieta tym velmi trpi.

uuleuskauu

a akoze na to prve svate prijimanie pojde tam, na ich dedine. No a dievcatko revalo, plakalo, rodicia nan vrestalii, nech sa chova slusne a ze to bude robit, co sa mu povie a nie odvravat a oponovat a papulovat a ze oni ho na to prijimanie vezmu tretieho juna na tu ich s p r o s t u dedinu.

uuleuskauu

Pribeh, ktory sa naozaj stal: 9 rocne dievcatko malo ist na prve svate prijimanie v jednom malom meste. Rodicia toho dievcatka pochadzali zo zapadnutej dediny blizko toho mesta, ale po svadbe kupili byt v meste a zacali tam zit, dievcatko tam chodilo do skoly, malo tam kamaratky, rodicia zase tam chodili do roboty... V danom meste bolo prve svate prijimanie naplanovane na nedelu 3. juna (datum vymysleny). V tej zapadnutej dedine, z ktorej pochadzali rodicia dievcatka, malo byt prve svate prijimanie pre deticky z danej dediny 10. juna. Par dni pred prvym svatym prijimanim toho dievcatka viedli rodicia dievcatka siahodlhu diskusiu s dedincanmi z ich zapadnutej dediny o tom, ze dedincania ich presviedcali (a rodicia dievcatka to tiez chceli), aby dievcatko dali na spoved v meste druheho juna (den pred tretim junom - datumom prijimania bola spoved pre deti) a aby potom tretieho juna nalozili decko v bielych satockach do autobusu (nemali auto) a odniesli ho na omsu na dedinu (na ktorej ale namalo byt v ten den prve svate prijimanie...)

uuleuskauu

Plus k tomu... skutocny krestan ide do kostola si uctit Boha, lebo veri v neho a ma ho rad a venuje mu ucast na svätej omsi. Ide tam len a len kvoli Bohu, nie kvoli tomu, aby sa obzeral a obkukával, kto ma co na sebe oblecene a kto si co obliekol a neobliekol a kto sa ako postavil do radu, ked siel na prijimanie a kto si siel sadnut na chorus a kto zostal na chodbe vzadu stát. Kto svojej 5 rocnej dcére nechal narast dlhe vlasy a kto dcerke zaplietol dva vrkoce a kto iba jeden..., kto nechal 7 rocnemu synovi svetrik obleceny a kto svojmu decku svetrik vyzliekol po vstupe do kostola... lebo pre podobne sprostosti a kraviny sa do kostola nechodi!!! Lenze hlupy a obmedzeny bez stipky inteligencie takzvany zabedneny krestan-zadubenec (zvycajne ide o zeny) len a len to robi. Potom pred kostolom postava, klebeti a ohovara a nedajboze aby rovesnicka takejto krestanky-zadubenkyne a hlupane majuca vlastnu dospelu dceru vo veku jej dcery povedala, ze sa jej uz dcera v 18tich v kostoliku zosobasila a je na poriadku. Potom uz krestanka-zadubenkyna urobi svojej vlastnej dcere zo zivota peklo a hustit bude do nej, ze sa jej uz vydat treba, ked uz ma 18 a na poriadok sa dat a chlapa si hladat. Proste normalna, slusna a inteligentna krestanka v Boha veri z vlastneho presvedcenia a aj do kostola kvoli Bohu chodi a nie kvoli obkukavackam a porovnavackám... Kvoli okukavackam a porovnanackam a ohovarackam tam chodi iba krestanka primitivna hlupana a zadubenkyna. Inteligentnej krestanke ide v prvom rade o stastie vlastneho dietata. Ale krestanke hlupani a zadubenkyni ide len o mienku ludi a za mienku ludi by zapradala aj stastie vlasteneho dietata. Tak znovu opakujem, nie o zavist tu ide, ale ked je mienka ludi postavena vysoko nad stastie vlastneho dietata, tak je to velmi, velmi smutne a taky clovek radsej keby vobec nemal deti.