poruchy uzkosti - kamarat-ka, vzajomna podpora

Cliattsi

No tak je vždy lepšie byť s niekým, kto mi rozumie, a nie ako 90 % ľudí, čo sem chodia na fórum a len vyplakávajú ako im je zle, aké majú depky, pomaly nevylezú ani von z domu, lebo všetci ľudia okolo nich sú xxx a len to dusia v sebe.
Hovorí sa, že treba ísť medzi ľudí, že nám bude lepšie, než keď budeme doma. Ale zistil som, že u mňa to tak celkom nefunguje. Treba ísť za ľuďmi, ale za takými, ktorí mi budú rozumieť a tých je málo.

Tomuto riešeniu hovorím ja proaktívny prístup.

A za seba môžem povedať, že keď sa s niekým rozprávam, ktorý mi fakt rozumie, mám aj dobrý pocit z toho. To sa mi stáva ale málokedy

poradim38

Ale skupinova terapia je nieco ine, asi si si nezistila az tolko informacii........ si zisti rozdiel, potom pis... naco ti je skupinova terapia kde sa stretavas s takymi ludmi ktori maju este horsie diagnozy, ked este sa budes stretavat aj s clovekom ktory ma to iste co ty a budete sa spolu stahovat este nizsie uz len tym, pre aky ucel sa stretavate...... je to cisto iba o tom aby ste sa spolocne oplakavali

Lulik87

"poradim38" zbytocne plasis...precitala som si o tom vela odbornych knih, aj terapie byvaju skupinove takze ak ty sam nemas s tym zlu skusenost, netreba odradzat ludi

poradim38

Mne to nepride ako dobry napad.... uz len z toho principu ze ked sa stretnu takyto ludia tak to skoro vzdy dopadne tak ze sa ten stav uzkosti alebo depresie a inych poruch zhorsi, kedze ti nema kto dat optimisticky pohlad na veci, iba budete dalej obaja upadat do vacsej a vacsej depky a uzkosti....... nie nerob to, radsej si najdi kamarata ktory ta bude motivovat a davat ti do zivota dobru naladu, hlavne o tej uzkosti stale nehovor lebo tym si to len privolavas.....

Cliattsi

Ok, ak ti to nevadí, opýtam sa ešte, či si skôr extrovert, alebo intro-, pripadne niečo nedzi tým a či máš aj soc. fóbiu.

Keď nechceš sem písať, môžeš na cliattsi@azet.sk

Lulik87

aj poznam, su uz v poriadku, no sice poradia, ale kedze to uz maju za sebou, neradi sa k tomu vracaju, predsa ich v tomto chapem, ja si osobne nemyslim, ze by sme sa tahali dolu, je to o motivacii, ze jeden druheho budeme tahat, ja bojujem sama, no predsa chyba mi porozpravat sa, a presne clovek, ktory tomu nerozumie, nezazil je tazke komunikovat, prave taki ludia ma viac deptaju...preto rada si popisem, aj ked nie si z Ba

Cliattsi

konečne po dlhšom čase normalny človek a normálny nápad. Presne toto som ja chcel urobiť pred 10 rokmi... Aj som vyvinul urč. aktivitu aj tu na fóre, ale nestalo sa nič. Mám pocit, že )udia sú až príliš opatrní. Preto aj človek, keď má úzkosti, má len malú pravdepodobnosť, že sa stretne s človekom, ktorý to má podobné a ešte k tomu tam bude aj tá potrebná dôvera

Nie som z BA, ale držím palce. Myslím si, že by to mohlo fungovať. Lebo keď o niečom takom hovorím extrovertovi, čo má všetko na háku, ako keby išli moje slová do vetra. On takéto veci nerieši, ja áno.

Ale čítal som aj to, že keď 2 majú tento istý problém, tak by ich to mohlo ťahať aj dole....nechcem ale dopredu vytvárať negativitu.

A o tých ľuďoch,
ktorým to pomohlo, keď boli spolu, si čítala, alebo ich osobne aj poznáš, ale nevieš, ako sa k nim priblížiť (teda vytvoriť bližší vzťah) ?