Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Kresťania - sem

Príspevok v téme: Kresťania - sem
katoliiicka

Zdravím vás. Mám zopár otázok na kresťanov, ktorí nie sú katolíci (ani evanjelici, protestanti, atď.).

Tí, ktorí nepodporujete náboženstvo a riadíte na len Bibliou, zapojujete sa do náboženských vecí ?
Samozrejme, na omše chodíte, aj na prijímanie, niektorí ste podstúpili sviatosti (krst, prvé sv. prijímanie a birmovku).
No ako je to so spoveďou ? Spovedáte sa kňazovi alebo Bohu, cez Ježiša Krista, tak, ako je napísané v Biblii (ak ide o smrteľné hriechy).

V poslednom čase na internete čítam, ako sú ľudia zmätení, čo sa týka spovede a pod.
Nevedia, či spovedať sa Bohu, skrz Ježiša Krista stačí alebo sa majú spovedať kňazovi.
Odpovede sú rôzne, pretože jedni sa riadia náboženstvom, druhí Bibliou. Biblia by, samozrejme, mala byť presná, tak potom neviem, prečo existujú náboženstvá a ich upravované učenia.

To ma vedie k druhej otázke.
Ak sa spovedáte skrz Ježiša Krista, nie kňazovi, znamená to, že máte odpustené a môžete ísť na sv. prijímanie ?

Som ma tomto fóre už dlhšie a nemohla som si nevšimnúť dvoch užívateľov, ktorých viera je čisto Biblická. Bola by som rada, keby ste mi odpovedali. Ma tie otázky môžete odpovedať z vlastných skúseností.

Sekta

Tak akeho vierovyznania preboha si? Krestanka aka? Podla mna si len obycajna sektarka ako mnohe ine.....hlavne vyhlasuj o sebe, aka si krestanka, ale ked sa clovek spyta aka krestanka, tak nebudes chciet povedat. Uz vam to dobre j*be ludia

Sekta

Tak akeho vierovyznania preboha si? Krestanka aka? Podla mna si len obycajna sektarka ako mnohe ine.....hlavne vyhlasuj o sebe, aka si krestanka, ale ked sa clovek spyta aka krestanka, tak nebudes chciet povedat. Uz vam to dobre j*be ludia

Liehova

Paci sa mi ako je tato tema v kategotii "psychicke/osobne problemy". Opravim diskutujuceho Neznamy HTM 1986. Tato definicia spada pod bigotneho katolika a nie poctiveho. Poctivy katolik muciaren nenavstevuje. Ostatne sedi

NeznamyTHM1986

Povinnosti podstivého katoľíka sú pravideľne navštevovať omše, počas nedele aj dvakrát. Pravidelne prispievať do zvončeka (a dodržiavať prikázanie nevhodiš do zvončeka sumu nízkej nominálnej hodnoty alebo nebodaj mincu) a každý deň sa poriadne zbičovať. A aspon raz mesačne navštíviť miestnu mučiareň