Ako sa stym zmieriť?

poradim38

Preco ste jej nepomohli ked ju trapila samota? Alebo jej rodicia? Ja vas tu nejdem teraz obvinovat aby ste sa citili zle ze ste jej nepomohli alebo tak, to nechcem, len sa pytam ci jej bola podana pomoc ked ju potrebovala...... a ci sa to riesilo aj cez psychologa alebo psychiatra, lebo ak ma niekto myslienky na samovrazdu, mal by psychiatra navstevovat pravidelne, popripade byt hospitalizovany.... ak tieto kroky u tej dievciny neboli podniknute tak bohuzial sa stalo to co sa stalo.......niektori rodicia alebo blizky ludia prehliadaju to co sa deje s ich detmi, velakrat to deti vedia tak zahrat pred rodicmi, ked ich nieco trapi.... radsej si to nehaju pre seba a potom to vyzera tak ze su vsade dorezani, maju myslienky na to ako si to hodia alebo hodia seba pod vlak...... je to hrozne....

ahhho

S tymto sa neda nikdy vyrovnat.Su to veci ktore su uplne nepochopitelne.Nikto ich nepochopi dokym ich nezazije.Stava sa to a je to velmi smutne.Ona vedela preco tp urobila urcite nato mala velmi vazne dvovody.Mozno si to neviete predstavit ale ona vnimala svet uplne inak muselo byt pre nu velmi tazke zit inak by to neurobila.Urcite to nebolo len koli samote to je hlupost.Ati ludia ktory vravia ze je to sebecke nevedia o com rozpravaju pretoze nevedia ake peklo zazivaju niektori ludia.Ti ludia uz vedia ze nevladzu zit a nieje sebecke ze to ukoncia.Sebecke je tak akurat ze sa to stava ludom hocijakym aj tym dobrym.

KopiaSom

Ziana - Celý život prežívam presne to isté, ako tá tvoja príbuzná (žiadni priatelia a mnoho iných vecí) a posledné 4 roky je to oveľa horšie. Na strednej škole som si prešla psych. šikanou. Chvála Bohu, tento rok som zmaturovala. Priznávam, myslela som už aj na to najhoršie, no uvedomila som si, že sa potom budem mať ešte horšie (som veriaca), no stopy po tom zostali. Znepríjemňujú mi život.

Ziana

taakurcite- moja najdi si nejake koníčky..napríklad tanec alebo čokoľvek...uvidíš vyplavia sa ti endorfiny do tela a budeš sa cítiť lepšie:) a dokázať môžeš hocičo čo si zaumieniš a načom popracuješ:)

takurciteee

poradim38 - No tak to som naozaj zvedavá, načo som tu ja, pretože som to doteraz nezistila a nevidím ani náznak nápovedy. Čo také "úžasné" mám dokázať ?

Ziana

poradim38-pribuzna.. ono áno vela mladých dnes odchadza z tohto sveta dobrovolne...viem že ju trapila samota nemala asi žiadnych priatelov a tak..neviem či toto je naozaj vážny dôvod ...

poradim38

No podla toho aky vztah si mala k tomu dievcatu.... a co ju dohnalo take nieco spachat... tak jasne ze ked si jej mama tak sa nevyrovnas s tym len tak, ako ked si nejaka jej vzdialena kamaratka..... neviem vsak preco sa toto deje vo svete ze tak mlady ludia pachaju samovrazdy a ublizuju tak okoliu... mne to pride tochu sebecke, ale to bez rozdielu na vek.... podla mna kazda kazducka vec sa da v zivote vyriesit, aj ta najviac bolestiva, kazdy clovek sa narodil pre nieco, aby na tomto svete nieco dosiahol a pre inych nieco znamenal... nikto z nas tu nie je zbytocne a to vela ludi nevie pochopit...niekto ma tazsiu zivotnu situaciu a uz sa ide hadzat pod vlak.....