Nebaví ma život

Anonym_93436

Tesakovzub: Presne tak, odhalil si najväčšie tajomstvo iluminátných podláh. Zároveň jazdím po obede na jednorožcovi, zatiaľ čo v pravej ruke hrám na dudy a v ľavej ruke mám počítať z NASA, cez ktorý pridávam tieto falošné príspevky, aby som mohol sať z ľudí krv. Ale len tu 0- ... ostatné tak dobre nechutia.

Cliattsi

Tak toto všetko - takéto témy píše jeden človek. Je to všetko vymyslené a ten človek sa na tom zabáva. Baví ťa to ešte?
Stále tá istá téma, stále nejaká mladá žena, ktorú nič nebaví a nevie čo má s tým robiť......jak na jednom kolese....
....a zneužíva čas a energiu ľudí, ktorí majú záujem danej osobe pomôcť/poradiť. Tak toto je fórum Zdravie.sk. Najnavštevovanejšia stránka o zdraví.
Nedá sa to už čítať.

Aj preto mám z tohto fóra dlhú dobu dosť blbý pocit.  Nie je to tu ani tak o zdraví ale aj o tom, že sem chodia ľudia, kt. zakladajú témy, lebo nemajú čo robiť. A to fakt.

Nepozná niekto z vás SERIÓZNEJŠIU SLOVENSKÚ STRÁNKU? Mňa už to tu prestalo baviť. Netvrdím ale, že som sa tu nič nenaučil a všetko je o ničom.

Mňa tiež nebaví život, nevidím v ňom zmysel, tiež som mladý človek a sám, ale keď vidím stále toto isté dookola tu na fóre, a stále to niekto komentuje a NIKAM TO V KONEČNOM DÔSLEDKU NEVEDIE, je mi z toho nanič to ešte aj čítať aj s reakciami ďalších diskutujúcich, čo oni na to povedali.

Baví ma poradiť niečo človeku, ale nebaví ma, keď moje myšlienky a slová idú dovetra.

Anonym_93436

jarulli: Dnes je to vcelku bežné. Otázka znie, prečo sa tak cítiš? Nebola si náhodou šikanovaná, alebo tieto pocity nemohla spustiť iná udalosť?
Zmysel života máme všetci iný. Často si ho musíme sami stanoviť, ak ho nevieš nájsť. Taktiež som nemal zmysel života, a tak som si stanovil lásku ako najhlavnejší zmysel života, no u teba to môže byť niečo úplne iné. Toť len taká rada.
Najprv by som ti poradil vyriešiť tu samotu a nájsť si niekoho, komu sa môžeš zdôveriť, a tak. To by mohlo oživiť tvoj život, a tak by ťa aj mohli začať baviť veci, ktoré robíš rada. Toť na začiatok.

Anonym_93436

Mrauka, Mrauka. Veľké reči a skutek utek. Je krásne, že si pochopila, že problémy sú tu od toho, aby človeka posilnili, no dotyčná to nevie. Tvoj prvý komentár by odradil priam každého. Čo naozaj človek s problémom potrebuje je empatia a súcit, pozor .. súcit a nie ľútosť, no ty si dotyčnej akurát poskytla ťažké reči o tom, aké je to hrozné, že je mladá a už má nejaký problém. Tak aby som ti to objasnil, nevieš o dotyčnej absolútne nič. Nevieš čím si prešla a nevieš ani čím si prechádza okrem toho, čo napísala. Keď už chceš niekomu pomáhať tak toto sa berie automaticky do úvahy. Ďalej, dotyčná je z veľkej pravdepodobnosti introvertka. Problém u tohto je taký, že dnešná spoločnosť sa sústreďuje najme na extrovertov. Introvertné deti, ktoré sú nútene socializovať sa skončia psychicky vyčerpané, pretože je to proti ich povahe a ta sa len tak ľahko nedá zmeniť. Tieto mnohé deti môžu byť citlivejšie, takže cítia daný nátlak niekoľkonásobne horšie a ťažšie ho zvládajú. Zlá skúsenosť s socializáciou v nich vytvára sociálnu fóbiu, a tak sa ešte viacej odtrhávajú od kolektívu, ktorý ich ešte viac šikanuje.
Takto skončia osamelí a nevedia vlastne na čo vôbec žijú, pretože zo všetkých strán prichádzajú rany. Môže to byť už od najnižších ročníkov základnej školy, čiže sa to v nich rok za rokom plní, až to prepukne v depresiu. Zničená alebo oslabená psychika znamená pre človeka to, že aj v tvojom prípade obyčajný problém je pre neho veľkou prekážkou.
Väčšinu času sú preto smutní a nevidia v ničom potešenie, takže ani nemajú nič, čo by ich napĺňala a tešilo. A teraz, milá zlatá, skús si vstať z hlbokého dna späť na nohy bez pomoci a bez opory, zatiaľ, čo musíš fungovať vo svete, v ktorom sa necítiš dobre.
Toto je isteže všeobecný príklad, no dnes je práve tento problém najrozsiahlejší. Takže nabudúce, odlož silné reči, pretože nikoho nezaujímajú. A ak si vstala z dna sama a bez pomoci, tak gratulujem, no to druhému človeku nepomôže, pretože on nie je tebou. Čiže Mrauka milá, trocha sa vcíť do druhého človeka, poskytni dotyčnej radšej rady z svojich skúseností a buď jej radšej oporou tak ako to má byť, alebo sa sťažuj na inom fóre.

Mrauka

Ty sa hlavne nauc citat a pochopit pisany text, lebo nie len ze nevies spravne precitat nick, ty nevies ani spravne precitat slova. Pisem pochopenie, nie lutost, nikde som nepisala dnesna generacia, to si si tiez zase vymyslela a vobec, nemienim tu komunikovat s niekym, kto je uplne mimo ako ty.

Abcd888

Áno, každá doba bola ťažká, ale v inom smere. Hovoriť, tie blbosti o dnešnej generácií sú už tak otrepané, že už to viac ani hádam nejde. Nič nie je zadarmo. To by si hádam mohla vedieť a ani nič nečakať. Ľútosť nie, skôr pochopenie. Práveže nedala, iba možno ak napísala niečo z môjho pohľadu a to, že zmyslom života je podľa mňa v ňom niečo dokázať a nie iba žiť. "Makanie na dôchodky", keď už tak, nie na dôchodky tu, ale ísť do zahraničia a ostať tam.

Mrauka

Lenze ty pochop, ze silna osobnost sa buduje tym, ze si preskace a zvladne v zivote zle veci. Takisto ako sa sebavedomie buduje tym, ze zazije v zivote uspechy. Ked nezacne zit, nic z toho mat nebude.
No a opat sa vraciame na zaciatok k mojmu nazoru a k tomu, co ti tu vysvetlujem. Tvojim zbytocnym filozofovanim sme zbytocne zabili hodinu zivota. Presne takymto filozofovanim nad zivotom sama seba potapa stale hlbsie a stava sa slabou osobou. Za tu hodinu uz mohla zazit kopu veci, ktore by ju niekam posunuli.
Takze nech v zivote zazila cokolvek, tvoj pristup, nazor, pochopenie jej k nicomu nepomoze. Prosim ta, detiska boli zle vzdy a kazdy z nas zazil vysmech, ponizovanie, ci sikanu. Len jeden si zvolil inu cestu, ako ten druhy. Zle veci v zivote tu nie su kvoli tomu, aby ta polozili, ale aby ta posilnili.

takurciteee

Mrauka - Teraz mi úprimne povedz. Boli vo vašej generácii teenageri takí primitívni, ako v našej ?
Pijú, fajčia, húlia, deti majú v šestnástich, v škole šikanujú, vysmievajú sa z bezmocných, ohovárajú, kam sa pohnú. Áno, boli, no určite oveľa menej.
A potom sa čuduj, koľko je samotárov a ich samovrážd.