Ako vyžiť z invalidného dôchodku

Príspevok v téme: Ako vyžiť z invalidného dôchodku
jumbacisko

Zdravím, je tu niekto, kto musí vyžiť z invalidného? Nedávno som sa rozprával s jedným človekom, ktorý ho poberá a má len nejakých 140€. Nechcel som sa pýtať jeho, ale tiež so zdravím na tom nie som najlepšie a asi sa budem mať problém po škole zamestnať a tiež možno budem na invalidke. Ako sa z toho dá vyžiť? Dáva štát ešte nejaké príspevky? Ďakujem.

lienkaaaaa

zavistlivaslovac ........vďaka bohu ja som zdravá a pracujem, nie som žiaden invalid, ja som sa len pýtala, a odbavovať sa chod doma do kupelky a neodbavuj sa na mne lebo asi ty si invalid ,to berie o štatu prachy a ešte aj pracuje.

poznám viac takých prepitých i.m.b.e.c.i.l.o.v , ktorým bol priznaný invalidný/ takým by som nedala nič/ ktorí si svoju chorobu spôsobí sám a vedome a ešte aj pracujú, samorejme ak nie sú akurat naliaty.

zavistlivaslovac

lienka dvihni rit a hybaj makat ty si typicka slovenska krava este aj invalidovi budes zavidiet ze nevyzije a pracuje v ramci svojich moznosti... poznam vela ludi co maju ID a ver mi ze je to hrozny zivot.... nezavid ze si niekto v takejto otrasnej zivotnej situacii este privyraba tie nase smiesne slovenske peniaze co tu mame

NeznamyTHM1986

Tak ani celý invalidní nie je boh vie čo, tak preto aj takí ľudia sa snažia najsť aspoň nejaké to privirobenie. Ale neboj sa, nemajú to ľahké - o podobných rozhodnie nie je zaujem medzi potencionálnimi zamestnavateľmi....

Najhoršie prípady sú keď niekto je takmer nezamestnateľní a povedia mu, že ma na rok na polovičný, max nejaký čiastočný a to že ma reálne takmer znemožnené pre zdravotné problémy pracovať to nikoho nezaujíma

lienkaaaaaaa

Ja zas nerozumiem opačnej veci, ako to že niekto kto má priznaný plný invalidný dôchodok môže pracovať?
Buď som zdravá a pracujem alebo mám priznaný invalidný (kvôli chorobe) a nepracujem.
Mňa štve práve to ,že niekto má 2 príjmy , invalidný aj zárobok a niekto nič, je napr. nezamestnaný.

NeznamyTHM1986

Inač prajem aby sa ti nestalo toto čo mne (alebo iným ľuďom) že budeš mať skoro nemožnú šancu na zamestnanie, ale zároveň sa budu k tebe spravať že môžeš byť rad že maš aspoň čiastočný

NeznamyTHM1986

Ja mám iba čiatočný invalidný... Našiel som si na nete aj nejake minibrigady na doma, bohužiaľ na samostatný život by to nestačilo... Je to dosť na pčko (mam 31 a po samostatnom živote som vždy túžil) ale snažim sa na to nemyslieť