Ako vyžiť z invalidného dôchodku

Príspevok v téme: Ako vyžiť z invalidného dôchodku
jumbacisko

Zdravím, je tu niekto, kto musí vyžiť z invalidného? Nedávno som sa rozprával s jedným človekom, ktorý ho poberá a má len nejakých 140€. Nechcel som sa pýtať jeho, ale tiež so zdravím na tom nie som najlepšie a asi sa budem mať problém po škole zamestnať a tiež možno budem na invalidke. Ako sa z toho dá vyžiť? Dáva štát ešte nejaké príspevky? Ďakujem.

filipa

Komisia nikdy nechodí domov, to je blud. Riadia sa len lekárskymi správami o zdravotnom stave, posudzovanie sa vykonáva priamo v Sociálnej poisťovni, nikdy nie doma u pacienta.

Barborka29

Sofia no neviem ake mas skusenosti ale co viem ja tak aj tazko chorym ludom dnes velmi tazko priznaju invalidny chodi im komisia domov kontrolovat ci su na tom naozaj tak zle. Napriklad moja kamaratka mala komisiu cele dni u seba doma ci ma naozaj take vazne zdravotne problemy ako ma. Ja to dokazem pochopit a tymto ludom co maju zdravotne problemy by som dala ovela vacsie peniaze nez to malo co poberaju doteraz. A cloveka co ma ztp alebo invalidny naozaj velmi tazko vezmu niekam do prace . Nieje to take ako tu pisete ze niekto ma invalidny a ma pritom pracu kde zaraba tisice. TI co spavaju v parlamentne maju bufet skoro zadara a maju prazdniny ako deti (pred letom si samozrejme nezabudnu dat tucne odmeny ) na tych si netrufate napisat ale na choreho ano. Hnus toto nase Slovensko.

NeznamyTHM1986

A mno poviem odveci ale tiež ma dokažú dojať nejakí internetoví motivátori, tvariaci sa že na všetko majú riešenie, že všetko sa da vyriešiť len zmenou myslenia a pod... Par krát som nejake tie veci pozeral, s nádejnou že tam najdem niečo čo by mi pomohlo no našiel som len pár všeobecných nič neriešiacich rád (ale bohužiaľ takí ľudia sú v dnešnej dobe populárni)

SofiaElla

Veď ju nemusíte preto ukameňovať. Druhá strana mince je tá, že s invaliditou sa aj dosť kšeftuje, stačí motivovať "správneho" lekára. Keby toto mnohí nezneužívali a lekári by boli poctiví, tak tí, čo majú skutočne nárok na invalidné, by mohli dostávať oveľa viac. Tak, ale u nás si za peniaze kúpiš nielen zdravie, ale aj chorobu.

Barborka29

Lienka nepis tu hluposti na invalidov prosim . To co ti vadi ze si niekto kto je chory privyrobi 100 eur na Slovensku ked ho vezmu nejakym zazrakom niekam na polovicny uvazok na par hodin ? Vies si predstavit co je to za zivot poberat 200 eur mat vidinu zivota kde mozes o vlastnom byvani len snivat lebo si ho nikdy nebudes moct dovolit a o zakladani rodiny ani nehovorim. Moja kamaratka tak zije je to mlada baba ktora ma viacero diagnoz . Ved sa uz spamatajte ozaj si tu budeme zavidiet aj pocasie na pohrebe za chvilku. A spoluobcania co dostanu byty a pomoc zadara a robit by mohli za rok ich zburaju a zasa im daju nove to ti nevadi?

zavistlivaslovac

Neznamy slovaci su proste taki co ti poviem treba to brat jednym uchom donutra druhym von . Slovaci vedia s radostou rypat do druhych a upozornovat na ich chyby ale akonahle povies nieco na ich adresu su ako zurive psy. Lienka to je zasa chyba zamestnavatela ze berie dohodarov , studentov, dochodcov aby mal vyhody a nemusel platit ludi normalnou mzdou . Ale ked je clovek zdravy robota sa vzdy da najst. Aj velmi dobre platena.

NeznamyTHM1986

A tiež je v úvodzovkách príjemne, keď niekto ma zdravotné problémy, ktoré nevidno na prvý pohľad a ma kolo seba ľudí, čo pozerajú nan ako na divného lebo nejde do roboty.

(Istý čas v mojom prípade tak bolo)

lienkaaaa

Práveže chorým ako rakoviny alebo skleroza multiplex a pod. by som dala invalidný aj 500 eur, lebo taký človek nemá silu pracovať, je rád že žije ale sú aj takí, čo si to vedeli " vybaviť" a chodia akože po paličke napr. a ked ich nikto nevidí, uteká na autobus,tak že si palicu zavesí na ruku a podme, tak takým by som nedala ani cent.
A skôr mi príde ,že takému čo si povie ,že ho bolí chrbtica, povedzme si dnes koho vlastne nebolí skôr priznajú invalidný dôchodok ako k tomu ,kto má rakovinu.

Moja suseda má rakovinu a tej to nepriznali.takže len toľko k invalidom ,,,aj medzi invalidom a invalidom je rozdiel a tu nejde o závisť ale človeka to vie dobre nasrať, ako niektorí berú za nič prachy a tí ktorí by si to zaslužili ,tak tým dajú almužnu alebo nič.

PS: kto je invalidný ,tam ten je chorý ,takže ten nemôže robiť, tak nech pekne doma sedí na riti a nech je rád že žije, lebo je veľa takých ,ktorí by pracovali a nemajú prácu, lebo radšej si zamestnávateľ zoberie invalida, kvoli daňovému zvýhodneniu a nie zdravého,takže invalid ma 2 príjmy a nezamestaný ani jeden, tak kde je spravodlivosť?

zavistlivaslovac

ja zasa poznam pripady ludi s tazkymi dozivotnymi chorobami po rakovinach a podobne...preto ma vie nastvat ked sa niekto este aj do invalidov pusta...ozaj otrasny narod toto .... kazdemu vadi aj posledny chudak co pobera 200 eur ...sa nad sebou zamyslite uz!