Vegánstvo u mačky a psa

Kristepane

Ved ale je tu podobna tema o veganstve u cloveka a dobre musis vediet ze clovek potom musi jest vitaminy a vyzivove doplnky. Preco by pes musel zrat vyzivove doplnky ked ma vsetko pekne krasne obsiahnute v granulach? Preco by pes mal zrat rastlinky? Lebo to robis ty? Sa uvedom. To jak keby si chcela krmit leva len zeleninou.

Animal123

Videla som rozne clanky a videa na youtube kde je pes na rastlinnej strave a je zdravy, zalezi cim ho krmite ak mu nedavate dostatok vitaminov tak jasne ze je tyrany...

myslistovazne

lolka presne tak !!....a philips ma pravdu..ak im nedas maso bude to tak trochu tyranie..lebo oni ho potrebuju..a ak ho nebudu mat budu mat zdravotne problemy !! clovek moze jest plno inych veci okrem masa ale macky a psy potrebuju hlavne maso !!

Lollka

Si nastuduj aku traviacu sustavu maju masozravce a aku bylinozravce. Clovek napriek tomu ze ji aj maso ma traviacu sustavu ako bylinozravce lebo to je jeho prirodzena potrava, na maso presiel z evolucneho hladiska len nedavno. Preto mu maso skor nerobi dobre, hlavne ak ho je vela, potom ma z toho rozne civilizacne choroby. Na rozdiel od nas maju macky aj psi typicku traviacu sustavu masozravcov a keby boli vegansky krmeni tak by len trpeli.

Nataly_88

Na hlúpu otázku neexistuje rozumná odpoveď. Chúďa pes/mačka, toto nemôžeš myslieť vážne... žasnem. :/

Animal123

Lenze tym ze budem kupovat to maso tym zvieratam tak stále prispievam na masovy a živočíšny priemysel co vegani nerobia.