Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Konvertovať na judaizmus

Príspevok v téme: Konvertovať na judaizmus
LukasC

Dobrý večer už dlhšiu dobu mam v hlave zmätok a myslím si ze som našiel spôsob ako to napraviť. Začnem tým že som sa snažil byť ateista a vyhýbal som sa akejkoľvek viere v tom zmysle ze to je zbytočnosť ale pravda je iná. Aši pred mesiacom som mal možnosť vidieť život židov a nejako to vo mne začalo budiť nutkanie co ked je toto prave pre mňa a 9d vtedy nato stále len myslím a nedá mi to pokoj a tak som sa definitívne rozhodol ze by som sa chcel stať židom ale pravým židom ktorý dodržiava všetky tradície a kľudne by som sa presťahoval do Izraelu. Lenže tu je problém ze neviem co k tomu potrebujem a na koho by som sa mohol obrátit keby som chcel konvertovať na judaizmus. A tak vás prosím o radu kde sa obrátiť s týmto problémom?

mojzlaty

To že máš v hlave zmätok nenapraviš konvertovaním na judaizmus ale možno nejakým dobrým psychologickým poradenstvom ... Psychológ alebo psychiater ... aj dobrý katolícky kňaz ti môže dobre pomôcť ...

matthiola

noo...mam tetu....ta konvertovala, dokonca sa odstahovala do izraela. jej deti dospele mi hovorili, ze nikdy ta original zidia nebudu brat za ,,svojho,, do oci ti to nepovedia, ale za chrbtom budes pre nich stale sabes goj. nevie co je na tom pravdy, ale pokail oni v sobotu nemozu robit, lebo ich boh si to nezela, preco si najimaju na to nezidov? preto lebo si myslia ze su nadradeni. to uz radsej krestanstvo...aj vela zidov konvertovalo na krestanstvo

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Brigita232

navrhujem navstevu lekara, pytaj novy liek Mudrolen s ucinou latkou anticocotikum , to ti zaisto da hlavu do poriadku.

Stork

...kdeaký fanatik s kdeakej sekty nazýva svoje šialenstvo vierou a mysli že koná v mene boha, je jedno k akej viere sa hlásiš dôležité je to čo máš v srdci a mysli, len každodenné skutky ukážu či si dobrý človek alebo nie

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

GOING

Vo vašom regióne sa informujte na Židovskú náboženskú obec.
Neviem či tam je tožná filozofia/kultúra ktorú myslíte.
Ak tam bude nejaká odlišnosť od Judaizmu tak potom skúste priamo kontaktovať Izrael / Slovenské veľvyslanectvo.