lieky

Príspevok v téme: lieky
infarkt

Ako dlho po infarkte sa berú lieky. Beriem 6 tabletiek a bol by som rád keby som sa aspoň dvoch zbavil. Viem, že Trombex budem brať 12mesiacov, ale nikdy som nemal vysoký cholesterol, tak nerozumiem, že či aj ten liek mi zostane do konca života. Ak je na tomto fore niekto kto si prešiel infarktom, tak budem rád ak mi niečo k tomu napíše, alebo nejaký zdravotník. Kontrolu mám až v decembri. Ďakujem všetkým, ktorí majú čo k tejto téme povedať .

sg

Precitaj si o enzyme serrapeptaza, ale ked beries lieky na riedenie krvi mal by si uzivanie konzultovat s lekarom, tiez niektore medicinalne huby su dobre na tvoje zdr.problemy napr. cordyceps, auricularia...

infarkt

Je niečo čo spoľahlivo rozširuje zúžené tepny? Vzhľadom na infarkt prichádza do úvahy až na jar. Enelbin nepomáha .

Tomas12345

(Takže,cholesterol som nemal vysoký nikdy, tak do 5 a pred infarktom 4,5.)

Vsak to je celkom fajn. Asi mas na mysli celkovy cholesterol. A LDL cholesterol mas ake hodnoty ?

(Teraz mi predpísala cievna Dr. Enelbin, lebo vraj v nohách zúžené cievy, ktoré ale po infarkte do roka nemôže byť žiaden operačný zákrok. Nejak som sa zabudol Mudr. opýtať či ich môžem užívať spolu už danými liekmi a tak som ich nezačal brať.)

A teba sa dotycna doktorka predtym nez ty predpisala ten Enelbin nespýtala ake lieky uzivas ? To predsa doktory sa bezne pytaju ked si tukaju do pocitacu anamnezu pacienta. Ak by sa brat spolu s ostatnymi nemohli tak by ti ich nepredpisala.

infarkt

Takže,cholesterol som nemal vysoký nikdy, tak do 5 a pred infarktom 4,5.Beriem Trombex,Concor,Sortis. Pantomy,Candesartan a Aspirin
Teraz mi predpísala cievna Dr. Enelbin, lebo vraj v nohách zúžené cievy, ktoré ale po infarkte do roka nemôže byť žiaden operačný zákrok. Nejak som sa zabudol Mudr. opýtať či ich môžem užívať spolu už danými liekmi a tak som ich nezačal brať.
Hovorí sa, že pohyb - toho som mal dosť, strava zdravá, cholesterol, cukor pečeňové testy boli stále OK. Nepijem športujem a tak nech nestrašie ľudí, že vysoký cholesterol rovná sa infarkt a pod Nie som obezný, naopak a predsa infarkt a cievy zúžené
Ja viem že lekár, ale predsa niekto s tým musí mať skúsenosti, či naďalej budem brať napríklad Sortis na cholesterol, lebo od kedy mi nasadili lieky cítim sa horšie, bolia svaly, pokašliavam a nafukuje ma.
Aj tak vám ďakujem, že ste mi tu napísali.

philips

Infarkt, záleží od príčiny, ktorá spôsobila infarkt. Aké lieky užívaš? Každopádne, nikto z nás tu nepozná tvoj zdravotný stav, takže ti nikto nemôže kvalifikovane odpovedať. Toto sú otázky na ošetrujúceho lekára.

Tomas12345

Ako dlho po infarkte sa berú lieky. Beriem 6 tabletiek a bol by som rád keby som sa aspoň dvoch zbavil. Viem, že Trombex budem brať 12mesiacov, ale nikdy som nemal vysoký cholesterol, tak nerozumiem, že či aj ten liek mi zostane do konca života. Ak je na tomto fore niekto kto si prešiel infarktom, tak budem rád ak mi niečo k tomu napíše, alebo nejaký zdravotník. Kontrolu mám až v decembri. Ďakujem všetkým, ktorí majú čo k tejto téme povedať .

No vysadit lieky na srdce a este k tomu po infarkte, ked je srdce oslabene sa nielen ze neodporuca ale este k tomu je taketo vysadzovanie aj velmi narocne. Lieky na srdce patria medzi také lieky ktore sa najtazsie vysadzuju. Hovoris ze uzivas 6 tabletiek. Tak ako si uz povedal Trombex ( proti krvnym zrazeninam) po 12 mesiacoch vysadis, a co si spominal lieky na cholesterol tak osobne si myslim ze ak nemas problemy s cholesterolom tak by si ich brat nemusel. Takze po urcitom case budes brat 4 lieky, co nie je ani málo ale ani až tak vela. Tie lieky na srdce asi budes musiet brat uz furt. Jedine ze by si casom vplyvom sportu ( po dohode s lekarom) srdce nejako posilnil, a týmpadom by si si mohol dovolit urcite mnozstvo liekov na srdce zredukovat.