chcem uz konecne schudnut

Príspevok v téme: chcem uz konecne schudnut
leniik9

ako mam konecne uz schudnut? ja neviem povedat jedlu nie..stale nieco jem..ja nejem ako ostatni 5-krat ale ja jem 20-krat...rano si dam tri chleby so sunkou a syrom, neskor kavu a celu cokoladu, potom jogurtik s musli, neskor slane tycinky, potom nejaky roztek, potom banan alebo jablcko, o chvilu keksik...a takto to je kazdy den..od rana do vecera jem....niesom nejaka obezna ale ani stihla...mam 158 cm len, takze mojich 61 kil na mne nevyzera velmi dobre....poradte ako skoncit s tym jedenim...kazdy den si vravim ze od zajtra zacnem a vzdy to dopadne tak ze nezacnem....mam 20 rokov zachvilku

Timi168

ako píše aj kami, o tom monitorovaní jedla.. mne to tiež dosť pomohlo..
začala som si chystať jedlo do práce vždy večer pred, písala som si všetko do kalorických tabuliek aby som mala prehľad čo kde a koľko jem... viac zeleniny a zdravších vecí treba zaradiť do jedálnička,..vylúčiť sladké veci pretože nemajú pre teba žiadnu výživovú hodnotu.
zober si napríklad, že keď zješ jednu čokoládu ktorá má cca 600kcal necelých dostávaš do seba zbytočne veľa cukrov a tukov z ktorých tvoje telo nič nemá, a zachvílu si zas hladná.. v tých 600kcal mám ja plnohodnotný obed zložený z mäsa nejakej prílohy a zeleniny = príjem bielkovín, zdravých sacharidov, vitamínov, vlákniny a pod. Ja by som ti na začiatok poradila:
- určite obmedz alebo úplne vylúč pečivo.. alebo ho nahraď zdravšou variantou teraz sa predávajú rôzne celozrnné večerné chlebíky, majú veľa bielkovín a málo sacharidov
- musli nieje tiež dobrý voľba(veľa zbytočných cukrov), skús obyčajné ovsené vločky najlepšie na ráno miesto chleba, večer určite nie..ja som si vedela niekedy tak 50g vločiek zaliať horúcim mliekom a hodiť tam dve tabličky lindt čokolády horkej, ráno to nieje nič strašné (najedla som sa, mala som dávku sladkého na deň a potom som ho vôbec nepotrebovala a ani ma nelákalo, stačí zo začiatku len vydržať myslím že ty si na sladké zvyknutá dosť)
- ovocie kľudne môžeš ale len do poobedia večer ho nejedz
- ak nevydržíš dlho nejesť tak tie blbosti ako keksik slané tyčinky atď nahraď niečím iným (nakrájanú mrkvu, uhorku, melon, ..na nete je veľa zdravých snackov stačí len pohľadať) nehovoriac o tom že zeleniny môžeš jesť na kilá pretože obsahuje veľmi málo kalórii

Je rozdiel jesť veľa a jesť blbosti, a jesť veľa zdravých vecí..no to by si najskôr ty sama musela chcieť..
Držím palce ;)

Kami91

Odpoved mas v prvom prispevku. Vôla spravi fakt vela. Ak by si chcela naozaj schudnut tak sa proste zatnes a das to. Sam som si tym za posledne 3 mesiace presiel a schudol som 15Kg a to som bol tiez bol taky, ze som jedol vsetko rad radom, velke porcie, rozteky, chlebiky, kroasanty, keksiky, cokoladky, vacsinu jedla som zjedol z "dlhej chvile". Ale objednal som si cez net dvoje kratase a boli mi obe male tak som si povedal, ze do nich schudnem. 3 tyzdne som si monitoroval vsetko co som zjedol a dost mi to otvorilo oci, ze som stale jedol len prazdnu energiu. Odjakziva som bol typ "pri sebe" ale nikdy som nemal dovod chudnut, ale ked sa ukazal dovod nasla sa aj vola. Skor teraz mam problem, ze by som chcel prestat chudnut ale toto uz je mimo temy.

leniik9

timi mas pravdu...ja sice necvicim ale sportujem a tiez kazdy den chodim so psikom na dlhu prechadzku...mozno aj vdaka tomu to je "len" 61 kil....keby som sa nehybala tak s tymto stravovanim by som mala cez 90...chcela by som schudnut na 50 kil, si myslim ze to je tak akurat k mojej vyske, ale ja neviem povedat jedlu nie...nevedela by si mi poradit nejake tipy ako si s tym poradit?

leniik9

a sa hybem, chodim plavat 3 krat v tyzdni a kazdy den dlhe prechadzky s psom...a niekedy si ideme so sestrou zabehat k rieke... alebo na korcule...myslim ze mam dost pohybu...moj problem je ze vela jem :(

dobreuz

A čo tak sa začať hýbať? A nie vyplakávať na fóre?
PS: už je milión tém o chudnutí, naozaj treba zakladať ďalšiu? Niekoľko riadkov pod touto témou je tiež téma o chudnutí, len tak btw