Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

vyberanie materskeho znamienka

Tina567

Ja som bola vyberat mz.Je to uz par rokov dozadu.Postup bol taky: najprv kozna lekarka,ptm odporucila k primarovi kozneho odd.,ten navrhol vybrat.Ptm som zasla k chirurgovi normalne na ambulanciu,pozrel to a objednal ma na vybratie.Robil mi to pri vedomi,ale niet sa coho bat.Miesto lokalne umrtvil.Cely cas sme vsetci traja /aj sestricka/ debatovali,uplna pohodicka.Potom dal nejake instrukcie ohladne sprchovania,nenamacania miesta atd.Ptm vyberanie stehov a vysledky z histologie.Kazdopadne odporucam kozneho lekara,ten ta dalej usmerni.

Tomas12345

Alebo vieš co nedavaj fotku, lebo ja aj tak nie som kožný doktor takže by som ti nevedel povedať o ake znamienko ide. So znamienkom zájdi ku koznej.

Co sa týka tvojej otázky, tak znamienka sa odstranuju bud laserom co je takmer bezbolestne, len na par sekund to trochu zastipe. Alebo sa tiež daju vybrat znamienka chirurgicky. Daju ti injekciou lokalnu anesteziu takze nebudes nic cítit a budes pri vedomý, a za par minut ti to znamienko odstrania. Laserom sa znamienka vyberaju vtedy pokial su malé, ale tie väčšie znamienka ktore sa nedaju odstranit laserom sa vyberaju chirurgicky. Chirurgicky sa tiez vyberaju tie znamienka o ktorych si kožná doktorka myslí, že by mali íst na histologiu, kde sa bude zistovat ci dane znamienko je nebezpecne alebo nie.

Moonnaa

Myslím, že by si si to mala dať pozrieť na kožnom. Ona ti povie, čo s tým ďalej. Ja som si takto dala vybrať už dve znamienka. Jedno som mala na ramene a viackrát sa mi stalo, že mi začalo krvácať, nejako som si ho poškodila. Kožná hovorila, že je lepšie si ho dať vybrať. Tak som išla na chirurgiu a chirurg mi potom povedal, že by som si mala dať vybrať aj znamienko pri oku. Bála som sa, že sa mi to škaredo zahojí, keďže mne sa tvoria keloidné jazvy, ale urobil mi to pekne, nie je mi to vôbec vidno.

mate59

Choď najprv na kožné.Ak ho bude treba odstrániť,pošle ťa na chirurgiu,kde ti pichne do okolia znecitlivejúcu injekciu a znamienko vyreže,ranku zašije,takže ešte potom na stehy.Ide to automaticky na histológiu,ale kožný to pozná už na prvý pohľad,na koľko je nebezpečné.

poradim38

Dobre sa rozhodni ci je potreba ho vyberat, hlavne sa porad s lekarom nech ti ho najprv skontroluje a aky budes mat vysledok... kamaratka si tiez dala vybrat znamienka iba kvoli tomu ze sa jej to nepacilo cize esteticky zakrok mala a urobili sa jej tam nechutne jazvy, ktore sa jej len zhorsuju... a teraz musi brat kvoli tomu antibiotika

poradim38

Dobre sa rozhodni ci je potreba ho vyberat, hlavne sa porad s lekarom nech ti ho najprv skontroluje a aky budes mat vysledok... kamaratka si tiez dala vybrat znamienka iba kvoli tomu ze sa jej to nepacilo cize esteticky zakrok mala a urobili sa jej tam nechutne jazvy, ktore sa jej len zhorsuju... a teraz musi brat kvoli tomu antibiotika

Katika 23

Totiž nejaký čas mám jedno materské znamienko obkolesené takou svetlejšou farbou, mám sa báť? Raz som si ho nejako škrabla a vzniklo z toho toto... Môže to vyvolať rakovinu?