Nízke sebavedomie

Príspevok v téme: Nízke sebavedomie
d314H

Ahoj, mám naozaj nízke sebavedomie... Všetko čo si vybavíte pod týmto slovom mám v sebe... Teda hanblivosť, nedokážem prijmnut komplimenty, nedokážem povedať nie, porovnávam sa s ostatnými, som introvert a mnoho ďalšieho... Chcem od vás nejakú radu ako toto nízke sebavedomie zničiť, alebo aspoň nejak "vylepšiť" aby bolo vyššie..
+ Ešte mám depresie z môjho okolia, stále má len kritizujú, ubližujú, ohovárajú a to aj moja rodina a blízke osoby...
Povahu mám práveže super, starostlivosť, múdrosť, empatia a pod.. mám len pár zlých vlastností ktoré ale nijako neovplyvňuju ako sa ku mne ostatný správajú... Skôr ma kritizujú za výzor, všetci ma hodnotia podľa výzoru a potom si to prehodia tak že keď je človek škaredý zvonku tak je škaredý aj vo vnútri... Divím sa že mám odvahu to tu napísať... Konečne som sa odhodlala... Ešte sa chcem ospravedlniť za chyby, ktoré tam určite sú...

poradim38

Koment podomnou, pre teba zrejme spev nie je, ked sa hambis a myslis si ze mas skaredy hlas, nemas ziadne skusenosti, rodina ta v zivote nepocula spievat a nikto ti nepovie ze mas talent, tak to nie je pre teba...... vacsinou ked sa deti rozhoduju ist na konzervatoria a podobne skoly kde su odbory ako spev, tanec, herectvo a podobne, tak to ich tam povecsine posielaju rodicia, ktori su si vedomi talentu ich deti, vidia ze to ich dieta vie a je stvorene ako sa povie pre hviezdnu karieru.... je pekne ze mas nejaky ciel, ze chces spievat, ze ta to bavi, ale mozes v tom kludne pokracovat sama pre seba ako doteraz, skus sa prihlasit na spev, kde ta naucia noty, budes mat lektorku ktora sa ti bude venovat a zhodnoti, ci je spev ta spravna cesta pre teba..... inak ja som bola rovnaka ako ty, ja som chcela byt herecka, hrat v divadle a byt velka superstar, ved ktore dieta by nechcelo.... ale to je vsetko len detska predstavivost.... pomohlo by ti skor, keby si vypocula nazor rodicov, co si oni myslia ze by ta mohlo bavit a v buducnosti aj uzivit.... ked budes mat iny nazor na to, tak skus detskeho psychologa, ktori sa venuje usmernovaniu deti, zisti ake mas prednosti a co je pre teba najlepsie.... u takeho bola aj moja neter, lebo sa tiez nevedela rozhodnut kam ma ist..... no hlavne neurob taku hovadinu ze pojdes na gympel, lebo to je najhorsia vec.....

Bubu152

Dufam že toto do tejto témy patrí...Ahoj, mám 14 rokov, chystám sa do 9.rocnika, čo je čas na výber školy... Chcela by som byť speváčka... Ale strašne sa hanbím spievať a to aj pred rodinou, proste len pre seba keď sú všetci preč dokážem spievať.. pravdepodobne sa bojím že mám škaredý hlas... Ale keď začnem pred niekým spievať tak sa mi to proste nedá budem sa sekať a mať taký divný hlas.. prosím o radu

Big nickyy

Kolko mas rokov? Vykasli sa na vsetko co ti hovori tvoje okolie a to doslova, ak ta niekto uraza, tak nech zacne v prvom rade od seba :) najpodstatnejsie je to, co si myslis sama o sebe. A ked si chces zdvihnut sebavedomie, vymenuj sama sebe veci, ktore na sebe mas rada a ktore ta robia jedinecnou. Nemaj prosim depresie, kazdy sme individualni :-)

Pag

To nízke sebavedomie môže súvisieť aj s tvojou psychickou dekompenzáciou a mala by si si na to dať nejaké prášky. Takéto problémy treba riešiť hneď, to si nemôžeš odložiť na obdobie o sto rokov neskôr, že potom si nájdeme čas a dostaneme sa k tomu, lebo teraz na to nemáme ani čas, ani náladu!