Svalová únava - CFS ?

Príspevok v téme: Svalová únava - CFS ?
Gregory

Ahojte, chcel by som sa poradiť so zdravotným problémom, s ktorým som už aktuálne viac ako mesiac PN, či by mohol spadať do diagnózy chronická únava (CFS). Jedná sa o neskutočnú slabosť nôh a rúk, ktorá sa objavila v podstate zo dňa na deň + bolesti a kŕče, nohy v lýtkách a v rukách od lakťov k prstom, keď ležím, objavujú sa mi v nohách a rukách svalové zášklby - fascikulácie. Je to príšerné, akoby nonstop svalovica, nevládzem prejsť ani po schodoch, doktori si ma prehadzujú ako horúci zemiak. Predtým aktívny šport-plávanie turistika, teraz už mesiac iba ležím, stav sa nelepší. Do toho veľmi silné pískanie v ušiach - tinitus, po celý mesiac nonstop. Pozeral som aj na diagnostické kritériá CFS, ale teploty, uzliny, bolesti v krku, hlavy a problémy so spánkom nemám. Vďaka za každú radu. Viktor

Lion74655

Ries iba boreliozu, nieje to ale az tak lahke,cele CFS je hovadina,,, never dr, ver iba durovskej a dostanes sa z toho, tie fascikulacie sposobuju borelie - napadaju drazdia nervy preto to cuka :)

Gregory

Ahoj, ďakujem za reakcie. Aktuálny stav je taký že silné pískanie v ušiach naďalej pretrváva, veľká svalová slabosť v nohách a rukách - už mám problém vyjsť aj do schodov, fascikulácie v ležatej polohe, veľká únava a ďalšie problémy naďalej pretrvávajú a stupňujú sa
. Slabosť je skôr konštantná, nezlepšuje sa s oddychom, s prinútením vykonávam aj fyzickú aktivitu, ale výkonnosť je veľmi obmedzená. Dnes mi prišli výsledky - hĺbkové testy na Boreliozu od doktorky Ďurovskej z BA - posiela krv na testy do špecializovaného laboratória do Nemecka a som silne pozitívny na Boreliozu, moja hodnota je 17, pričom negatívne výsledky sú v rozsahu 0 až max 1, hraničné od 2 do 4. Čakám teraz na termín a liečbu. Je možné, že všetky tieto uvedené problémy nesúvisia s CFS, ale zapríčiňuje ich Bolerioza ? Alebo je dokonca Bolerioza vyvolávajúcim faktorom CFS ?

Omen

Gregory, CFS nie je chronická únava, ale chronický únavový syndróm a nie, nemáš ho. Môžeš mať však zápal svalov alebo iné svalové ochorenie...
Potrebuješ poriadne vyšetrenie na neurológii: odber krvi, EMG vyšetrenie...

endura

Ahoj Gregory, ako "šťastný majiteľ" CFS si myslím, že to, čo máš ty, by mohla byť skôr tetánia alebo závažný nedostatok minerálov/elektrolytov.