Depresia,Minulost..

Príspevok v téme: Depresia,Minulost..
Shejmy

Ani neviem kde zacat potrebujem to zo seba dostat.. mam 25 r a zivot prepacte za vyraz nahovno 7 rokov trpim depresiami nieje to obcasna zla nalada.. je to nieco s cim sa zobudite a citite sa uplne mizerne cely den az kym nezaspite a ten 'spanok' je velmi zly.. lieky som brala prve 2 roky uzivania celkom zaberali ja som sa postavila na nohy a odisla som za hranice velmi mi to pomohlo ale nie na dlho. Do tohto stavu ma privedol teraz uz ex priatel psychicky ma tyral slovami sa to neda opisat hoci uz s nim niesom nedokazrm sa pohnut je mi stale horsie citim velku zlost hnev mozno je to uz nenavist vedel co mi je a aj tak ma tyral potom uz aj fyzicky vela krat som od neho odisla vela krat ma on opustil ale ako tyrana zena som spadla az do stokhomskemuu syndromu.. neviem co mam robit jedine co mi bezi hlavou je smrt nedokazem najst v sebe silu nebavi ma vobec nic nikam nechodim niesom schopna pracovat ani poriadne vstat z postele viem vela ludi ma tazsi zivot a horsie problemi ale ak v sebe nemate silu a volu znici vas to.. tí co mate depresiu vam prajem z celeho srdca vela sily nevzdavajte sa nikdy sa nevzdavajte!

Shejmy

Dakujem ti za podporu velmi si to vazim..v tejto chvili je to najviac ci potrebujem . Prajem ti aby si uz nikdy tieto pocity a stavy nezazil este raz dakujem

Anonym_93436

Pozri, budem možno krutý ale zároveň budem k tebe úprimny. To, že si mysliš, že nemáš v sebe vôľu a silu postaviť sa z dna je len klamstvo tvojej mysle. Kedysi, pred pár rokmi som bol sám v depresii, sedel som na zemi vo svojej izbe opustený každým. Cítil som sa tak slabý, že by ma premohol každy. A tu prišlo rozhodnutie. Sebevraždu som nechcel, prišlo mi nedôstojné odíst takto z tohto sveta a tak isto som nechcel ostať na dne a len preživať v depresii. Tak mi ostávalo sa len zdvihnuť a začať so sebou niečo robiť. Vtedy sa mi zdalo, že nemám silu no pravdu ti povediac, každy máme v sebe silu.
Disciplina a odhodlanie, to boli vlastnosti, ktoré som si stanovil a začalo sa makať. Odpustil som tým, čo mi ublížili a odpustil som sebe. Hnev a nenávisť odišli a tak už ma ostatní ľudia nemohli ovládať. Zrušil som depresiu tým, že som si stanovil zmysel života a tým, že som odpustenim spracoval minulosť. A takto už stojim pevne s pevným základom.
Bolo to o rozhodnutí, ktorému čeliš teraz sama. Ako sa rozhodneš je len na tebe, no ver mi dá sa isť vpred. Chápem tvoju bolesť a zažil som si ju. Nemal som žiadny návod, žiadnu oporu, dokonca som kvôli chorobe oslabol a mam neustále bolesti. Takto to holt je.
Ber môj život ako návod na to ako sa z toho dostať. Nepišem to, aby som sa pochválil. Píšem ti to, aby si pochopila, čo je potreba urobiť a to, že ja sám som bol na tom najhlbšom dne.
Držim ti palce a prajem ti hodne šťastia.