mohlo by ísť o depresiu?

Príspevok v téme: mohlo by ísť o depresiu?
letnahorucava

Ahojte, priatel sa kvôli mne presťahoval do iného mesta, ale odkedy prišiel je tu dosť nešťastný. Nič ho nebaví, stratil záujem o akékoľvek aktivity a ked sme spolu tak väčšinou nadáva alebo je apatický.
Kvôli tomu som trochu obmedzila naše stretávanie no potom sa ako keby hnevá že sa s ním chcem rozísť a pod. Ja však mám rada čas pre seba..som introvert a nedokážem byť stále v spoločnosti...a mám náročnú prácu z ktrorej chodím neskoro a potrebujem si oddýchnuť...navyše mám pocit, že takéto stretnutia nikoho z nás nenaplnajú kedže on má zakaždým zlú náladu ja sa to snažím neúspešne vylepšiť a aj ked idem na rande v dobrej nálade, vraciam sa v zlej....chcela by som mu pomôcť ale neviem ako..bojím, sa či nedostal depresiu...alebo je to len nezvládanie zmeny..no....neviem ako sa správať v tejto situácií....je pravda že moje city dôsledkom toho dosť ochladli..chcem mu byť oporou ale neviem ako...ked som navrhla aby sme boli pár dní každý sám že sa trochu upokojíme považoval to za nazančenie rozchodu a bolo to ešte horšie....