Môžu fungovať vzťahy dvoch ľudi s psych.problemami ?

Príspevok v téme: Môžu fungovať vzťahy dvoch ľudi s psych.problemami ?
Issis

Ahojte,
Chcela by som počuť vaš nazor na to, mam priateľa s kt. sme už 4.rok, ja som trpela uzkosťami, depresiami dlhe roky, no som už ako tak z toho vonku, neberiem lieky ani nič, som viac pozitívna, venujem sa meditaciam, cvičeniu a pod.aby sa mi nevratili. Priateľ mal/ma dosť važne traumy, kt.ho prenasleduju, a taktiež depresie. (prešli sme si všetkym možnym a každe obdobie sme spolu zvladli,vždy jeden podporoval druheho, mame dosť hlboke puto vďaka tymto problemom, veľa x sme viedli dôvernejšie debaty ako u psychologa- preto tento vzťah vnimam uplne inak ako predošle). Pointa, aj po tych všetkych trapeniach, upadol do ťažkej depresie, je vnutorne prazdny a navrhol aby sme si dali pauzu, lebo nedokaže sam seba zvladať, nie to ešte vzťah...ja tomu rozumiem, a taktiež je to pre mňa prijatelnejšie než by sme jeden druheho trapili...Lenže, mam o neho fakt strach, aby niečo nevyviedol v tom rozpoloženi, odmieta už lieky, lekarov (čo chapem lebo aj ja mam zle skusenosti), ale neviem si rady, som strašne smutna, a akoby odišla polovica mňa.. vravel, že musi sa dať dokopy aby ma neťahal zo sebou dole, usporiadať si to v hlave. viem že je to veľmi rozumne riešenie, som s tym stotožnena ale zaroveň svoj život si neviem predstaviť bez neho. Fakt nie. Mam dojem že prave kvôli tomu,že budeme od seba ja zas spadnem dole (Čo sa mi to dlhy čas dari držať v stabilite)

Issis

Maš pravdu.. Ja si to aj uvedomujem, že nieje dobre aby som bola tak naviazana/zavidla na ňom, očividne si musim aj ja dať dokopy veci v hlave, a momentalne sa venovať sebe... Je to ale veľmi ťažke, myslim na neho neustale.. A moj život je zrazu prazdny

rovnatko

Veď ho nechaj, nech si to v hlave urovna. Buď budete ďalej spolu alebo príde na to že chce byť sám. Nemôžeš nikoho do ničoho nútiť, ale páči sa mi ako ste fungovali, že ste jeden druhého vždy podržali atď. Asi je čas na zmenu, preňho aj pre teba. Nechci být naňho naviazaná, chápem že ho ľúbiš ale tiež ho nemôžeš nútiť zotrvávať vo vzťahu keď to tak necíti teraz. Možno zostanete len dobrými priateľmi a možno zistíte počas tejto pauzy že jeden bez druhého to nejde. Len nič nechci nasilu, a urovnaj si to aj ty trochu

Issis

Chcela som (veď predsa aj doteraz sme vždy stáli pri sebe), veľa sme sa o tom rozpravali, ale on proste ma nechce stiahnut do sebou...preto sme sa tak dohodli. Neviem čo mam robiť, niesme v kontakte vôbec :-(

ped

Krajšie by bolo keby si ho podržala, láska ma moc, treba chodiť na Slnko k vode aktuálne, aby ste odplašili tie "pavúky, komáre, hady a netopiere, machy a lišajníky" preč od vás. Aj sex vraj pomáha, ale k tomu sa už neviem bližšie vyjadriť.