Ako nejesť sladké

Príspevok v téme: Ako nejesť sladké
Anonym20

Dobry deň
rada by som vedela ako nejest sladké doma, ked to kupujú vasi rodičia? Lebo oni to kúpia a ja si poviem ze také nejem, lenže mna to láka si dať a potom neodolam a mám výčitky...(uz som im aj hovorila nech si to schovaju, lenže vzdy to dajú tam kde to uvidim)
Ja sa snažím jest zdravo a aj cvičím lenze keby nekupovali tie sladkosti... prosim poraďte :)

pomocnica

Neviem či sa to tu spomínalo, ale jednoducho povedz rodičom nech ich buď pred tebou schovajú, alebo nech ich vôbec nekupujú, bude to aj pre ich dobro. Seriózne nastoľ debatu a prejdi to s nimi, že to je pre teba dôležité a chcela by si ich podporu.

Pekný deň.

Pilcuk

Ja mám rovnaký problém. Môj metabolizmus už nepracuje ako kedysi, blížim sa k 50-ke, začínam naberať na hmotnosti Chcel by som obmedziť konzumáciu sladkých a najmä mastných jedál a nahradiť ich zdravšími, napr. zeleninou či ovocím, no rovnako ma v tom mama nepodporuje. Nosí domov klobasy, slaniny zo zabíjačiek alebo z obchodu a servíruje mi to na raňajky, obed aj večeru.

Mocca

btw. tie sladkosti som preto schovavala, lebo ked som ich nechala na mieste, tak sa ma pytali a zistovali, preco som ich nezjedla. Ale kupovali dalsie na dalsi den zas. Tak aby som mala klud, musela som ich schovat niekam a predstierat, ze som ich zjedla. Asi to u nas bolo este horsie ako u vas.

Mocca

Toto iste sa dialo u nas doma. Nikdy som to nedokazala prekonat, vzdy ma zasypavali sladkostami, dennodenne nove tycinky a napolitanky len pre mna. Doslova som ich prosila, nech mi to nekupuju, vysvetlila som, ze to jem iba preto, lebo je to doma a nedokazem tomu odolat, ale nechcem to jest. Na dalsi den ma cakala doma nova davka. Niekedy som to teda zobrala a schovala, teda odkladala som to a za chvilu som mala poschovavane kila sladkosti, ktore som nezjedla. Ale nevydrzalo mi to dlho. Asi az ked odides z domu sa to vyriesi. Ja som to nedokazala. Neviem, preco to rodicia robia svojim detom. Teda v mojom pripade mama. Niekto mi povedal, ze to preto, lebo chcela, aby som priberala. Neviem, co je na tom pravdy. Ale proste hlava mi to neberie.