Dá sa dostať z depresie vzťahom?

Príspevok v téme: Dá sa dostať z depresie vzťahom?
Just_asking

Zdravím, už dlhšiu dobu mám jednu kamošku(22) ktorá trpí depresiami, berie na ne AD a kvôli nim prerušila štúdium akože zdravotné dôvody. Minule som sa s nou rozprával trochu na tú tému lebo som to nikdy na nej nepoznal, že máva depresie ale z jej rozprávania mi to pripadalo akoby sa vyhovárala na to, že je single, že o ňu nikto nestojí, bude navždy sama a sama sebe sa nepáči výzorovo a ostatná samolútosť ai. Je možné, že keď si nájde frajera tak z nej tie depresie opadnú? Zo dna na deň bude môcť zahodiť AD a žiť spokojne? Nenájde si len ďalšie veci z ktorých bude mať depku?

nedasa

Depresia niečo, čo vyliečiš takou blbosťou, ako je vzťah.
Je možné, že keď bude vo vzťahu, bude sa žiarliť, sebapodceňovať, pýtať sa partnera, načo s ňou je, keď je veľa iných, lepších žien. Bude mať depresie sama so seba a partnera bude odháňať.
Byť vo vzťahu s niekým, kto má depresie, je pre väčšinu zdravých ľudí ťažké a nie každý to vyrdží.

Nemyslím si, že má depresie len z toho, že je sama. Ja mám depresie moji najbližší vedia len pár dôvodov, no v skutočnosti je ich oveľa viac a pokiaľ sa ich nezbavím, nebude mi dobre.
Smutné je, že mi úplne dobre nikdy nebude, pretože niektoré dôvody sa nevyriešia.

A žiadny vzťah by mi nepomohol. Len by som toho človeka trápila.

Defcon

Nie, vztah jej nepomoze. Po prvotnom osiali prenesie svoju depku aj do vztahu, frajer sa nu vykasle a ona sa rozsype uplne.

Just_Asking

Čo ju mohlo tiež poznačiť vyrastala bez otca od 6 rokov a v chudobnejšej rodine. Osobne si ale myslím, že mať vzťah nieje úplne všetko aby sa človek utápal v depresiách.