Brahmi spoločne s Ashwagandha - mozog/ nervová sústava

Príspevok v téme: Brahmi spoločne s Ashwagandha - mozog/ nervová sústava
SmartPeople123

Dobrý deň

Chcel by som sa poradiť ohľadom kombinácie nootropických (rast a vývoj mozgu, zlepšenie funkčnosti) bylín Brahmi a Ashwanganga z Indie. Čítal som o ich až zázračných účinkoch plno článkov zameraných na zdravie mozgu, odbúranie stresu pri náročných pracovných povolaniach atď. Má s nimi niekto skúsenosti? Je efektívnejšie brať tabletky alebo spraviť čaj?

V zahraničí sú to veľmi obľúbené a chválené bylinky pre podporu mozgu s nootroopickým účinkom (smartdrugs) , u nás zatiaľ málo poznané.

Defcon

Treba najprv poznat mozne neziaduce ucinky a az potom experimentovat. Nie , ze skocit na nu a potom sa cudujem v nemocnici....-)))

Defcon

Pre hlupejsich som to skopcil :
Prínosy pre zdravie Ashwagandha sú nekonečné, ale nič pri použití nadmerne alebo po dlhšiu dobu môže poškodiť vaše telo a Ashwagandha nie je výnimkou. Nižšie sú niekoľko vedľajšie účinky Ashwagandha spôsobené v dôsledku predávkovania alebo dlhodobejšom užívaní tejto byliny.

1. Zvýši hormón štítnej žľazy Level:

Ľudia trpiaci poruchou štítnej žľazy by sa mali vyhnúť používaniu Ashwagandha. Je to preto, že Ashwagandha zvyšuje hladinu štítnej žľazy v tele. Doplnením o lieky štítnej žľazy môžu vznikať prebytok hormónu štítnej žľazy, ktorý by mohol vytvoriť problém pre pacienta. Takže, ak má byť použitý u pacientov štítnej žľazy, mal by byť používaný opatrne podľa pokynov lekára.

2. Znižuje hladinu krvného cukru:

Diabetici sa odporúča používať Ashwagandha opatrne. Mali by tiež pred použitím ho kontrolovať ich hladinu cukru v krvi. Použitie Ashwagandha spolu s diabetom lieky môžu znížiť hladinu cukru v krvi.

3. Škodlivý počas tehotenstva a dojčenia:

Ashwagandha je užívanie počas tehotenstva môže viesť k potratu. To môže tiež poškodiť plod. Takže, tehotné alebo dojčiace ženy by sa mali zdržať Ashwagandha.

4. Otupenie alebo ospalosť:

Ashwagandha môže spôsobiť ospalosť a malátnosť. Ak budete mať akékoľvek sedatívum, je vhodné použiť Ashwagandha opatrne, pretože by mohlo dôjsť k nadmernej ospalosť.

5. Žalúdočný vred:

podráždenie žalúdka je jedným z najčastejšie vedľajšie účinky užívania Ashwagandha. Takže, zabrániť jeho využitie, ak máte žalúdočné vredy, ako to môže viesť k ťažkým komplikáciám.

6. Krvný tlak Úroveň:

Pomocou Ashwagandha opatrne, ak trpíte otázok krvného tlaku. Ashwagandha môže znížiť hladinu krvného tlaku. Ak trpíte nízkym krvným tlakom, nepoužívajte ho bez konzultácie s lekárom. Ak užívate lieky na zníženie hladinu krvného tlaku, prestať používať Ashwagandha. Použitie to môže znižovať krvný tlak príliš veľa, čo vedie k ďalším komplikáciám.

7. Autoimunitné choroby:

Ako už bolo uvedené skôr, Ashwagandha posilňuje imunitný systém. Ale ak ste trpia akýchkoľvek autoimunitných ochorení, ako je reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza alebo lupus, prestať používať Ashwagandha. Je to preto, že lieky použité pre autoimunitných chorôb, znižujú odozvu imunitného systému, a ich doplnenie Ashwagandha môže interferovať s ich účinnosti.

8. Gastrointestinálne problémy:

Ashwagandha nežiaduce účinky, vedie k rade zažívacie ťažkosti. Niektoré z nich sú vracanie, hnačka, ťažká brucha, nevoľnosť a žalúdočnú nevoľnosť. Ak narazíte na zhoršenie týchto podmienok po použití Ashwagandha, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Tí, ktorí trpia pečeňovými podmienok by tiež mali prijať podobné opatrenia.

9. Horúčka:

Použitie Ashwagandha u niektorých ľudí môže zvýšiť telesnú teplotu alebo spôsobiť horúčku po týždni alebo dvoch. Avšak, telesná teplota vráti k normálu po niekoľkých týždňoch. V prípade, že nedostane normálne, obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

10. Alergické reakcie:

Niektorí ľudia môžu vyskúšať rôzne alergické reakcie s využitím Ashwagandha. Patrí medzi ne kožné vyrážky, svrbenie, žihľavka, zápal, dýchacie ťažkosti, bolesť na hrudníku a krku tesnosť. Ak spozorujete ktorýkoľvek z týchto príznakov, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

11. Chirurgia:

Ashwagandha by nemali byť brané pred alebo po operácii. To preto, že spomaľuje centrálneho nervového systému, a anestézii a druhý pred a po chirurgickom zákroku lieky môže zvýšiť tento účinok. Je lepšie sa zastaviť používanie Ashwagandha najmenej 2 týždne pred operáciou

Pozor :.

Je dôležité, aby sa správne dávkovanie tohto dodatku.

BJ_2

Nojo, ale napisal si to, akoby to bol pomaly jed. Tie zazivacie veci a alergie ti moze sposobit kazda vec. Aj jablko. Aj orechy. Aj broskyne, kiwi... atd. Kazdy moze byt na nieco alergicky. Ale oznacit to za nebezpecnu potravinu kvoli tomu, ked 99% ludom to nic neurobi a pomoze im, je dost nevedecke. To by si potom mohol vsetko ovocie oznacit za nebezpecne, lebo potencionalne ti moze vyvolat alergiu. Percento ludi, ktori mali po aswagande nejake neziaduce ucinky su velmi male.

Defcon

Mile deti, pouzite rozum. Do googlu zadajte vyraz "ashwagandha neziaduce ucinky"
Pisem o tom, ze ashwagandha zasahuje do hladiny cukru v krvi a tu mi niekto pise, ze je to blbost, lebo dotycna ma cukrovku a jej ta ashwagahanda krasne znizila cukor......ved to pisem.....nie kazdy bude nadseny zo znizeneho cukru, pre niekoho to moze byt zle. Ci ako ? Vsetci ludia su nadseni zo znizeneho cukru ? Hlavne ked o tom nevedia.-))))

BJ_2

Defcon, zase len dokazujes, ako si mimo.

Ashwagandu mozes brat, ale byva dost draha, ked si ju poriadis ako tabletky. Vo forme caju sa teda predava ako prasok, ale vlastne ten cely vypijes, nemusis to ani luhovat do teplej vody, da sa to zapit aj ako prasok v studenej vode. Ide o to, ze to vychadza ovela lacnejsie.

Mozes si napriklad porovnat ked kupis 1kg prasku:
www.bulksupplements.com

Co stoji 32$

Ked kupis napriklad tabletky:
www.amazon.com

To mas 180 0,4g tabletiek, cize 72 gramov ashwagandy za 24$.

Ako vidis, prasok ta vyjde vzhladom na gramaz asi 10-15x lacnejsie. 1kg je dost, ale mozes sa s niekym podelit, respektive, za 2 roky sa to da postupne vybrat.

O tej kombinacii s brahmi som nepocul, neviem ti poradit, ale samotnu ashwagandu mozes urcite brat niekolko gramov denne.

JanaXYZ321

Ako som sa dočítala a mám aj odskúšané l ja brahmi skutočne zvyšuje funkčnosť mozgu. Taký "bright" stav otvorenej mysle s pocitom uvolnenosti a pocitu šťastia. Pri dlhšom používaní brahmi - čaj som si všimla vyššie prirodzené sústredenie, rýchlejšie riešenie logických problémov a zníženie stresu v záťažových situáciách. Kupujem sypanú Brahmi a pijem pravidelne čaj. Dobre sa hodí v kombinácii s Matcha zeleným čajom a Ashwagandha ráno aj uprostred dňa .

Ashwagandha - samostatne mi dávala takú "clarity" a vnútorný pokoj. Väčšie živšie sústredenie, mozog viac logicky premýšľal a pritom bol v kľude. Skvelá kombinácia s Brahmi.

ŽIADNE VEDĽAJŠIE ÚČINKY!!! TO ČO PÍSAL JE VYMYSLENÁ HLÚPOSŤ.

diabeticka32

Defcon pises hluposti ja som diabeticka Ashwagadhu som uzivala a krasne mi znizila cukor a citila som sa pri jej uzivani vyborne asi najlepsie za posledne obdobie aj napriek cukrovke . Ziadne vedlajsie ucinky a poskodenia ake popisujes. Je vyborna To je slovaci do seba musia pchat chemicke lieky aby uverili ze zaberaju lebo biely plast je autorita ktora ma vzdy pravdu. Ludia neveria ze im nejaka bylina moze pomoct

SmartPeople123

Pozitívny efekt:
Some people also use ashwagandha for improving thinking ability, decreasing pain and swelling (inflammation), and preventing the effects of aging. It is also used for fertility problems in men and women and also to increase sexual desire.

Zdroj:

www.webmd.com

Čiže to čo píšeš sú hlúposti ;)

Defcon

A mimochodom, to odburanie stresu pri praci funguje na principe utlmenia. Inymi slovami ,je to prirodne sedativum. Takze nic moc, ak je tvoj ciel byt malatny a ospaly, tak ok.

Defcon

Ashwagandha ma vela neprijemnych a zlych ucinkov. Poskodenie stitnej zlazy, porucha hladiny cukru v krvi, zazivacie problemy, alergicke reakcie, neplodnost....atd,atd.
Kludne to zacni brat, mne zdravie neposkodis. -))))