Brahmi spoločne s Ashwagandha - mozog/ nervová sústava

Príspevok v téme: Brahmi spoločne s Ashwagandha - mozog/ nervová sústava
SmartPeople123

Dobrý deň

Chcel by som sa poradiť ohľadom kombinácie nootropických (rast a vývoj mozgu, zlepšenie funkčnosti) bylín Brahmi a Ashwanganga z Indie. Čítal som o ich až zázračných účinkoch plno článkov zameraných na zdravie mozgu, odbúranie stresu pri náročných pracovných povolaniach atď. Má s nimi niekto skúsenosti? Je efektívnejšie brať tabletky alebo spraviť čaj?

V zahraničí sú to veľmi obľúbené a chválené bylinky pre podporu mozgu s nootroopickým účinkom (smartdrugs) , u nás zatiaľ málo poznané.

Defcon

Bj, ty zas perlis. Co tu zacinas motat dokopy chemiu a bylinky dokopy a davat do placu ich vzajomnu interaktivitu ??? To vyzera na dlhu noc prebdenu nad youtube, co ? -)))
My tu piseme, ze lieky maju negativne ucinky, ale aj bylinky maju negativne ucinky avsak mensie, na com sme sa tu zhodli....a ty tu ides tocit o tom ,ze negativne ucinky byliniek ma na svedomi to ,ze sa vo svete vyrabaju synteticke lieky.....
Bj, co tvoj prispevok, to perla.

BJ_2

Defcon - mozne neziaduce ucinky sposobuju tie lieky, nie ashawaganda. Teda, to ten liek nemas brat, ty jelito , a nie potom hadzat vinu na ashwagandu, ked davas chemiu do tela, a ono to bude robit nieco zle. Ashwaganda je sucastou alternativnej mediciny, takze tam na chemicke lieky nieje miesto.

GOING

diabeticka32 a Defcon
Myslím si, že obaja dobre píšete !

Lieky, homeo aj byliny, všetko má svoje plus a mínus.

Defcon

Diabeticka, ja som len poukazal na to, ze uvedena bylinka ma aj vedlajsie skodlive ucinky a hned ste ma tu isli ukamenovat ze si vymyslam. Ked nieco chcem zacat brat, tak si pozriem kladne, ale aj neziaduce ucinky. A az potom sa rozhodnem.
O neziaducich ucinkoch klasickych liekov mam svoje mienenie, ale tam ocenujem to, ze na ne vyrobca aj lekar upozornuju, zatial co pri roznych bylinkach je to inak. Dovozca pri honbe za ziskom pise len pozitiva, ale o negativach sa nezmienuje. To je hanebne.

diabeticka32

defcon ja pisem vlastnu skusenost sama za seba mne pomohla. Bylinne liecenie je velmi prospesne . Ked si pozries vedlajsie ucinky liekov od samovrazednych sklonov az po mrtvicu to je ine labuzo.

GOING

ďakujem za opýtanie, celkom to újde.
Stále sa vzdelávam.
Zvažujem ročný Eriksonovský výcvik hypnózy (medzinárodne uznaný certifikát).
Podťa gausovej krivky štatistického rozdelenia je len cca.3% ľudí 100% hypnobilných a ľudí cca.3% vôbec. a 50% populácie je hypnobilných tak na cca.50-60% , teda to znamená viac sedení u terapeuta.
Pri malých deťoch to nefunguje,
Tam sa na podvedomie napájam inak a tiež za účelom cieleného zosilnenia vôľových vlastností.

Tak zvažujem.

GOING

Odporúčam aminokyselinu Arginín, ktorého užívanie zlepšuje činnosť mozgu.
Zvyšuje sa pozornosť, udržanie pozornosti a koncentrácia .
Vyskúšané a overené pri streleckých tréningoch.