zúriva mama

Príspevok v téme: zúriva mama
simiona

Chcem sa vyrozprávať. Som flegmatik, ale aj ja mam toho dosť. Moja mama sa tie strašne rýchlo vytočiť. Aj pre úplnú maličkosť. Nie, nemám pubertu, som už dospelá.

Napr. Chcela, aby som jej kúpila čokoládu s orieškami. Nemali však presne takú značku, tak som kúpila inú s orieškami. Výkričala sa na mňa, akoby som tu čokoládu ukradla.

Toto trvá už od detstva. Pamätám si, že mi napr. nechutil petržlen. Ale nútila ho ma jesť so slovami, nech ju aspoň raz počúvam. Sestra jej zvyčajne liezla do zadku, tak mala ako-tak pokoj. Ale kríky počúvala tiež. Pritom s otcom bolo v pohode, on je srandista, ten sa po mnou aj viac hral.

Kým chodila do práce, bolo to ešte ako tak. Teraz išla na dôchodok a keď prídem na pár dní k rodičom, krik je ešte častejšie. Ju vytoči každá maličkosť a hneď kričí.

Keď niečo robím, iba kritizuje, komentuje, ale nepomôže. Zato otec áno, hoci občas tiež komentuje, ten mi pomáha. Mama ma málokedy za niečo pochváli. Až keď sa jej sama pochválim, tak odpovie, že to je dobre.

Keď ju upozorníme na jej správanie, opäť dostaneme krik, že sme sa proti nej spikli. A potom ju to prejde a snaží sa správať milo, ale my už len bez slova sedíme. Akurát sestra sa jej stále líška.

Už odmalaaj teraz, keď sa mi s ňou sníva, tak to nie sú milé sny s mamou. Sú to sny, kde mi mama robí zle, napr. ma štípe do rúk alebo mi vyhadzuje obľúbené veci.

Zuzazuza

Simiona, frustrovana moze byt z uplne prozaickejsich dovodov, ako stredny vek, uvedomenie si, ze zivot ju uz zrejme nicim uzasnym neprekvapi, moze byt frustrovana z telesneho starnutia, moze byt frustrovana, lebo sa citi osamela (osamelost nema nic spolocne so samotou), mozno ma pocit, ze je nepochopena, nedocenena, mozno si nemoze splnit sny, ktore dlhodobo ma a nikomu o nich nehovori, a uz si ich mozno ani nemoze splnit, je toho tolko, o com nikto ani netusi a ju to moze frustrovat. Ze o niecom Ty nevies, neznamena, ze to neexistuje.

simiona

Práveže neviem o ničom, čo by ju mohlo frustrovat?Vyrastala v kompletnej rodine, mala mladšieho brata. Celý život pracovala ako robotnícka. Je vydatá stále za rovnakého muža, ktorý je dobrý a stará sa o rodinu, my dve sme skôr slušné. Jedine, žeby sa stalo niečo v detstve, o čom neviem? Lebo že vraj od detstva je taká.

Tomas12345

Tvoja mama je zrejme frustrovana zo svojho zivota, a týmpadom ze je nespokojna, tak si svoju nespokojnost luftuje na vás. Riesenie je teda zistit v com je tvoja mama v zivote nespokojna, co ju trapi, a ako by sa jej dalo pomoct.

Xxxxxxxx

Moja mama mala to iste. Vzdy som sa bala, ze je zase vytocena a vzdy som sa snazila prist na to, co mam robit, aby som ju nevytocila. Vzdy som urobila cosi "zle", kvoli comu bola nahnevana. Bola vytocena skoro stale. Ona uz zomrela. Ale netusim, co bola pricina. Myslim, ze mozno depresivne stavy? Nebola nikdy vysetrena a oznacena ako ze ma depresiu.

simiona

Vďaka, aj moja má niekedy dobré chvíľky. Ale keď mám nejaký problém, radšej ho riešim s otcom, keď sa o tom nedozvie mama, vyriešime to kľudne, inak spraví krik a z komára somára.

smolinkaa22

OCH MOJA.. to jak keby som o mojej čítala.. až nato, ze tá moja máva aj dobré chvíľky, aj keď málokedy, a ja si potom hovorím, prečo nemôže byť takáto stále.. :( a už od detstva som sa vždy bála, čo bude, až sa zas vytočí, čo mám robiť lepšie, aby na mňa tak nekričala.. nemá nejaké psychické problémy, bloky ? tá moja máva často depresie , tak som si vždy myslela, že to je z toho.. ale nebola som si istá, lebo u psychiatra nebola, vraj jej nič nieje.. vždy bola ale strašne úzkostlivá.., menili sa jej nálady, atď.. viem sa do teba vcítiť, ale , žiaľ, asi ti moc neporadím čo máš s týmto robiť.. :( :(