Alergia na slnko?

Príspevok v téme: Alergia na slnko?
sixa

Prosím o radu, niečo na alergiu na slnko, mám červené flaky ktoré svrbia a také drobné "bodky" v miestach sčervenania, existuje nejaký protialergický krém, ktorý je účinný a nemusím sa strániť slnka, veď to sa vlete ani nedá /neberiem žiadne lieky ani antikoncepciu čo by to mohlo zhoršovať/ Ďakujem za každú radu

katushka

ja mam to iste, najviac sa mi to objavuje pri tom alergickom prvom jaronom slnku...doktorka mi odporucila jest kazde rano 2 mrkvy s trochou olivaaaaca a po tyzdni som mala pokoj..jedla som to tak od jary cele leto...krasne sa opalis a je po problleme ale najviac postihnute miesta je treba natierat ochrannym faktorom min. 30 ..

kata211

Mam syna,ktory ma takisto alergiu na slniecko,tam nepomozu ziadne kremy...I ked sa snazime v letnych mesiacoch stranit slniecka,zvykne sa mi vysypat takymi malymi cervenymi pupencami po celom tele...Vzdy vecer ho okupem ,nepouzivam ziadny saponat,len cista voda,nenatieram,podam 1tbl dithiaden alebo fenistil kvapky,do rana sme fit a na dalsi den zaciname a koncime rovnako

mica

mne sa vyhodia vyrazky na krku iba pri prvom slnku...aj to je alergia?

lebo od vtedy sa opalujem, som hneda a ziadny problem. ani spalena som nebola

RNG

Kremy nemaju obsahovat chemikalie, ktore su skodlive pre telo.
Koza je polopriepustna takze prepusti mnohe latky dovnutra. A chemikalie poskodia.
Dalej mnohe kremy, hlavne vodotesne zapchavaju pory a telo nemoze dychat a cistit sa cez kozu.
K tomu ked sa prida prilisna expozicia na slnko, tak je patalia hotova. Vyrazky, potnicky ci cele zapalove flaky.
Rada: pouzivat len uzitocne oleje-vyzivove, obmedzit expoziciu na slnko.
Brat hodne antioxidantov(regeneracia poskodeneho tkaniva ziarenim) hlavne vitaminu E(narazove 800 IU) a inych tukorozpustnych-podkozne tukove vazivo je najviac exponovane na ziarenie, cize tam su najvacsie poskodenia.Preto tukorozpustne antioxidanty su najdolezitejsie.
Este aby som nezabudol univerzalny regeneracny antioxidant, alfa lipoicku kyselinu(200-600mg)

deniska

ahojte vysiel mi na krku taky maly cerveny flak svrbi to hrozne a je to ako ked sa poprhlite zihlavou.je to alergia??nemam alergiu na nic.poradte co s tym treba robit aby som sa nemusela vyhybat slnku.dakujem

miroslava

Prosím vás o radu. Mám vyrážky na krku ,celé zčervenalé.Keď som neni na slnku alebo upotená ,tak je to fajn,ale ako náhle som na slku hneď mi to sčervená a svrbí ma to. Nikde na tele sa mi to zatiaľ neobjavilo.Mávam problémy s retiazkami ,som alergická na nikel ,ale momentálne nenosím retiazku. Ďakujem Vám za odpoveď.