Alergia na slnko?

Príspevok v téme: Alergia na slnko?
sixa

Prosím o radu, niečo na alergiu na slnko, mám červené flaky ktoré svrbia a také drobné "bodky" v miestach sčervenania, existuje nejaký protialergický krém, ktorý je účinný a nemusím sa strániť slnka, veď to sa vlete ani nedá /neberiem žiadne lieky ani antikoncepciu čo by to mohlo zhoršovať/ Ďakujem za každú radu

oli

prosim vas o radu. vcera som si striekla vonavku na krk a kdem som vysla von a sadla si na slnko trochu tak sa mi hned objavila alergia na krku a dekolte mam ich cely posipany cervenou pokrykou tak to vyzera a strasne to svrbi dakujem

giovana

Na alergiu na slniečko určite pomáha beta karoten. Je potrebné ho začať brať už začiatkom mája. Moja kamarátka má s ním veľmi dobré skusenosti a tiež mávala alergiu na slnko.Ja ho užívam preventívne.Aj opálená pokožka je krajšia.Tiež je dobrý, lebo bráni voľným radikálom a tak ho berie celá rodina.Určite vyskúšajte a budete spokojní.

prosba

Pekny den.
prosim o radu. Od minuleho roka mam alergiu na slnko, objavila sa pocas minulorocnej dovolenky, aj ked som pouzivala krem s vysokym ochrannym faktorom a mam snedu pokozku bez problemov s opalovanim.
Tento rok som zacala pouzivat specialne zakupeny krem v lekarni Sebamed "veri high" s OF 30. Aj napriek tomu sa mi alergia objavila, hoci som sa nevystavovala velmi slnku.
Zatial som este nebola u kozneho doktora, rozmyslam vsak, ci by som skor nemala ist na alergologiu. Tiez by som chcela vediet, ake existuju lieky na tuto alergiu - su predajne volne alebo iba na lek. predpis?
Dakujem za odpoved.

ninusa

ja mam ten isty problem,mne sa to objavy ked vynde prve letne slnko,vyslo my to uz vcera,vyzera to hrozne,a kňhlavne velmi to svrbi.su to take male cervene pupence,vyzera to ako exem,alebo koprivka,je to dost nechutne,a velmi my to vadi.mne doktor povedal ze mam nosit tricka s dlhym rukavom alebo nemam ist na slnko,blbec,ako mam nosit v lete tricko s dlhym rukavom.ale mne dal kozny doktor taku masticku,neviem ako sa vola,lebo uz ju nemam takze budem musiet ist zasa ku koznemu.chod aj ty.pevne nervy.