problémy s vidinami

Príspevok v téme: problémy s vidinami
Lykkie

zdravím.
neviem, kde začať, ale čísla sú to, čím dospelí žijú. mám 14, podľa IQ testov, ktoré boli asi jedina rozumná investícia našej školy, je moje IQ 142. keďže si moju mamu zavolali na výsledky spolu so mnou, vie o tom. nezaujíma ju to, nezaujímajú ju moje záujmy. prečo chodiť na fyzikálny krúžok, keď musím v stredy vysávať? nerozprávame sa spolu, nie sme rozhádzané ani nič také, ale nemáme sa o čom. mňa nezaujímajú tieto „smalltalky“, a ona so mnou o hlbších veciach konverzovať nechce. o otcovi ani nevravím, to platí dvojnásobne.
nemám priateľov, pretože moje rovesníčky zaujímajú nedôležité veci, rozoberajú chalanov, make-up, oblečenie a smejú sa na trápnych vtipoch. omnoho radšej by som bavila s chlapcami, ale tých zase nezaujímam ja. v mojom veku sa chlapci od dievčat ešte stále oddeľujú. počas prestávok čítam knihy, zatiaľ čo moje spolužiačky ohovárajú ostatných, vrátane mňa. nezaujíma ma to. už ma ľudia nezaujímajú, ani ich názor, či emócie. občas mám chuť im ubližovať, ale naučila som sa byť samotárom, vydržať päť rokov v mojej rodine a potom odísť. lenže niečo sa stalo. vídavam jedného chlapca, a hoci to znie ako nejaká lovestory, nepáči sa mi. práve naopak. ten chlapec nie je skutočný. je mladý, môže mať asi osem rokov, oblečený v špinavom staromódnom oblečení a čiernej baretke stáva vždy neďaleko od kostola, ale vídavam ho už aj na iných miestach. zmizne, len čo sa pohnem smerom k nemu. neviem, čo to znamená, cítim sa ako blázon.
cítim, že tento život nemá zmysel, a hoci to vyznieva suicidálne, neplánujem to skončiť. viem, že na mňa niečo čaká, ale je to vzdialené. kvôli tomu chlapcovi som chcela ísť k psychológovi, ale ako som už povedala, mojich rodičov moja psychika nezaujíma. je tu niekto, kto to dočítal až sem a dokázal by mi poradiť?

ped

Nekomunikuj s tým tvorom v žiadnom prípade, ani keby vyzeral pekne a príťažlivo. Nechcem to ďalej bližšie špecifikovať, ale snaž sa na to celé zabudnúť a ignoruj to všetko, akoby to neexistovalo. Zatvor za tým dvere, urob hrubú čiaru a zabudni. Nesnaž sa získať žiadne nadprirodzené schopnosti, ani nič podobné. Je to hra s ohňom! Kto sa hrá s ohňom, ten sa občas popáli. Daj na moju radu.

Lykkie

ahoj, ped.
ver mi, snažila som sa to zistiť, keď sa k nemu priblížim, začne miznúť, neviem, ako inak to mám nazvať, vždy je odo mňa vzdialený v určitej vzdialenosti. snažila som sa mu prihovoriť, normálne, ale aj telepaticky. sústredila som sa, ale nedostala som odpoveď.
asi to bude tým, že telepatiu neovládam, že? :)

asi mesiac dozadu si však pamätám na jeden moment, mala som silné bolesti hlavy, bez nejakej konkrétnej príčiny a večer, keď som už ležala v posteli, ma niečo udrelo po hlave. obrazne, samozrejme. počula som niekoho povedať „teraz“. bolo to slabé, na hranici vnímania, nevedela som, či to bolo povedané nahlas alebo len v mojej hlave, ale vedela som, že to nebola moja myšlienka ani slovo.
ten hlas bol mužský, ale nie chlapčenský, dospelý. odvtedy nič.

ped

Medzi para-normálnym a para-noidným je tenká hranica. Zistiť, či to je iná realita alebo nie, nie je ľahké, ale IQ na to máš, čiže ty to dáš, soon or later:-)

Lykkie

ako som písala, k psychológovi nemôžem ísť bez zákonného zástupcu a rodičov moja psychika nezaujíma.

ku komentáru nižšie: ďakujem, vylepšil si mi náladu :)

NeznamyTHM1986

Minimálne psychológ by bol dobrou voľbou (verím aj ja na veci medzi nebom a zemou ale častejšie sa pod. javy daju vysvetliť normálne ako paranormálne)

NeznamyTHM1986

Minimálne psychológ by bol dobrou voľbou (verím aj ja na veci medzi nebom a zemou ale častejšie sa pod. javy daju vysvetliť normálne ako paranormálne)

Rozmyslam

Pocuvaj, urcite su veci medzi nebou a zemou. Ty ako inteligentna baba si vies predstavit velkost vesmiru vzhladom na mnozstvo a rozmiestnenie hmoty v nom a nie je sanca, aby sa niekde zhluklo tolko hmoty, resp. cisteho vodika, aby vznikla nejaka hviezda (napr. Slnko) - take mnozstvo lahuckeho vodika, aby sa spustila jadrova fuzia a zaroven vzniklonsilne gravitacne pole aby udrzalo este planety z pevnej hmoty okolo, ktore by neviem z coho vznikli a aby to rotovalo v rovine tak, ze to ostava na svojich obeznych drahach a potom premena anorganickej hmoty na organicku, co je este v podstate mozne, ale tak, aby sa vytvorila moznost nejakej reprodukcie, tak to je sialene. Je to to iste, akoby sa zrazu na Mesiaci objavil funkcny motor z auta.
Cize sa ti snazim povedat, ze naozaj ma niekto s tebou nejaky plan a napriek tvojej vysokej racionalite vidis v nasom poninani nerealne veci. Mas 2 moznosti - bud to budes ignorovat a postupne to vytesnis alebo to prijmes a svoju inteligenciu vyuzijes na skumanie toho, ze preco sa toto okolo teba deje. Je mi uplne jasne, ze ti nikto nerozumie, lebo nedosahuju tvoju inteligenciu - na psychologov a psychiatrov sa vykasli - uz po kratkom rozhovore s nimi zbadas, ze su inteligencne pod tebou (pokial sa na nich nebudes pozerat ako na autority vzhladom na tvoj nizky vek) a neopovaz sa brat zblbujuce antidepresiva - ty si dokazes urobit poriadok v hlave aj sama. Vyuzi tvoje danosti na najdenie toho, preco si tu. Drzim palce, si velmi vzacny clovek.