problémy s vidinami

Príspevok v téme: problémy s vidinami
Lykkie

zdravím.
neviem, kde začať, ale čísla sú to, čím dospelí žijú. mám 14, podľa IQ testov, ktoré boli asi jedina rozumná investícia našej školy, je moje IQ 142. keďže si moju mamu zavolali na výsledky spolu so mnou, vie o tom. nezaujíma ju to, nezaujímajú ju moje záujmy. prečo chodiť na fyzikálny krúžok, keď musím v stredy vysávať? nerozprávame sa spolu, nie sme rozhádzané ani nič také, ale nemáme sa o čom. mňa nezaujímajú tieto „smalltalky“, a ona so mnou o hlbších veciach konverzovať nechce. o otcovi ani nevravím, to platí dvojnásobne.
nemám priateľov, pretože moje rovesníčky zaujímajú nedôležité veci, rozoberajú chalanov, make-up, oblečenie a smejú sa na trápnych vtipoch. omnoho radšej by som bavila s chlapcami, ale tých zase nezaujímam ja. v mojom veku sa chlapci od dievčat ešte stále oddeľujú. počas prestávok čítam knihy, zatiaľ čo moje spolužiačky ohovárajú ostatných, vrátane mňa. nezaujíma ma to. už ma ľudia nezaujímajú, ani ich názor, či emócie. občas mám chuť im ubližovať, ale naučila som sa byť samotárom, vydržať päť rokov v mojej rodine a potom odísť. lenže niečo sa stalo. vídavam jedného chlapca, a hoci to znie ako nejaká lovestory, nepáči sa mi. práve naopak. ten chlapec nie je skutočný. je mladý, môže mať asi osem rokov, oblečený v špinavom staromódnom oblečení a čiernej baretke stáva vždy neďaleko od kostola, ale vídavam ho už aj na iných miestach. zmizne, len čo sa pohnem smerom k nemu. neviem, čo to znamená, cítim sa ako blázon.
cítim, že tento život nemá zmysel, a hoci to vyznieva suicidálne, neplánujem to skončiť. viem, že na mňa niečo čaká, ale je to vzdialené. kvôli tomu chlapcovi som chcela ísť k psychológovi, ale ako som už povedala, mojich rodičov moja psychika nezaujíma. je tu niekto, kto to dočítal až sem a dokázal by mi poradiť?

mjanik

ak ti to samo nezmizne,potom vyhľadaj dobrého akupunkturistu.Mal som ťažší prípad-študentka odmietala spolužiaka,no a potom,ked ho ona chcela ,tak ju on nechcel a z toho mala vidiny.Hocikedy,hocikde ho stretal a sa s ním rozprávala.No na ulici to bolo pre okolie čudné,nikoho nikde a ona sa s "ním" rozprávala...Prepáčte,nemám čas sa tu širšie rozpisovať.Liečba trvala asi 3 týždne!!!!

Omen

Lykkie, prečo si myslíš, že sú to vidiny? Nerozmýšľala si nad tým, že to môže byť aj niečo iné? Je to také zlé, že potrebuješ psychológa? Prídeš mi ako dosť silné dievča a myslím si, že to zvládneš aj bez neho! : ) Toto nijako nesúvisí s tvojím IQ, ale s tvojou senzibilitou.

Lykkie

milý/á pomozem38
ty asi často vídavaš svoj odraz, však? ešte mu aj zakývaš, či ti náhodou neodkýva. ak to nemyslíš takto, tak absolútne nechápem tvojmu príspevku, ja nenosím baretku ani staré špinavé oblečenie a jeho myseľ, samozrejme, súdiť nemôžem, keď ho nepoznám a vlastne asi ani myseľ nemá.
myslíš, že sa dá ignorovať niečo, čo stojí pár metrov od teba? a nazvať to „somarinkou“, pretože je to úplne normálne?
ale o tebe už vypovedá samotný príspevok, bez urážky. si detinský/á.

poradim38

Ze podla IQ testov.......... :)))) hihi........ mojenko, si este velmi mladucka, to, co sa ti teraz deje nemusi byt prijemne..... no skor mi na to pride o dost normalnejsie vysvetlenie, ze tieto tvoje "halusky" mas zo svojej psychiky, co vlastne znamena ze vidis toho chlapca ako seba..... mozno taky odraz ak ma chapes.....po psychickej stranke, kedze vravis ze chlapec je v starom obleceni ci akom.....a tie hlasy, to sa ti urcite iba zdalo..... moc sa na to sustredis......., preto sa ti toto robi........ jednoducho IGNORUJ!!! A skus si najst nejakych kamaratov :)))) lebo to dievca v tvojom veku potrebuje......, nie riesit somarinky .:)))))) psycholog neni potrebny, to by si mala vediet ked si taka inteligentna :))) hahahha

Pilcuk

Lykkie, mne mama stále hovorieva, že som najmúdrejší človek v celej dedine a aj ďalekom okolí, ale vidiny žiadne nemám. Takže nemusí to mať žiaden súvis.

Lykkie

myslíš, že je to len kvôli IQ? silne o tom pochybujem. určite nie každý človek s IQ nad 140 má takéto halucinácie alebo čo to vlastne je

ped

Ignorovať a nebáť sa! Ono, čím ďalej, tým viac ľudí bude toto mať, lebo IQ ľudí sa zvyšuje. Ignorovať a nebáť sa! Prajem Ti, aby si to už nemala!!!

Lykkie

chcem vedieť, kto to je. bojím sa, áno, ale má to predsa dôvod. nedá sa ignorovať, dokázal by si ignorovať niečo, čo sa objaví pár metrov od teba? že sa cítiš ako blázon, keď ideš sám zo školy a musíš na chvíľu zastaviť, zavrieť si oči a hovoriť, že tam nikto nie je, aj keď si ho práve videl? pretože sa bojíš? čo by si urobil, ak by vykročil ku tebe?
chcem to s ním skončiť, kým sa ešte veľmi nebojím. chcú tieto bytosti strach alebo je to len fantázia spisovateľov a scenáristov?