Holenie nôh

Príspevok v téme: Holenie nôh
Nina2356

Ahojte mam 14 rokov a oholila som si prvý krát nohy pretože som ich mala chlpaté a holi la som sa bez peny aj bez všetkého iného a teraz sa už musím holiť každý druhý deň. Ale k veci chcela by som sa spýtať ci je potrebne holiť sa s penou a treba sa holiť do akého smeru? A keď už mám bodky na nohách to znamená ze už sa mam zase? Ďakujem za slušné odpovede ktoré pomôžu a nie hlúpe na ktorých sa malé deti zabávajú

Nina2356

Ďakujem a ak sa môžem spýtať čo to znamená to že chĺpky môžu zarastat akože budú rýchlejšie rast?

natalia-7

Mne najviac vyhovuje gél na holenie, ale to si musíš poskúšať. Niekomu viac vyhovuje pena, niekto použije len sprcháč a niekto zas nepoužije nič...
Odporúča sa holiť v smere rastu chĺpkov - ja sa však holím v proti smere (je to viac dohladka, aj keď proti smeru môžu napr. zarastať chĺpky).
Po holení si ja ešte osprchujem nohy studenou vodou (mám pocit, že mi to tú podraždenú pokožku trochu upokojí, póry uzavrie atď). A po vysušení natriem krémom po holení alebo klasickou indulonou.
Ale ako vravím, to si musíš asi trochu poskúšať aj sama. Každá pokožka je iná, každému vyhovuje niečo iné.