Mama mi nadáva, je to normálne?

Príspevok v téme: Mama mi nadáva, je to normálne?
Han_nah

beštia, sviňa, suka, špina, diabol v ľudskej koži, zmija, krava, p*ča, pi*isko, k*rva... 10 rokov nepočúvam nič iné, mojím menom mi povie, len keď niečo potrebuje. Keď počujem na verejnosti niekoho nadávať, nemôžem to počúvať, utekám preč. Je to ako keby niekto nadával do ľudských mien, nadávky mi prídu normálne a nie niečo, čo by sa nemalo používať. Ja som zásadne proti nim, nepoužívam ich, ale vždy mi je to všetko tak veľmi ľúto. Pred 3 rokmi, keď som si v januári nedala na hlavu čiapku, zatvorila ma na záchod, bez večere do miestnosti meter x meter (doslova). Chcela som sa s ňou porozprávať, čo jej vadí, ona chytila amok, začala po mne hádzať nábytok, že teraz to tu obe skončíme, takto to vraj ja chcem, že ma zabije a ona skočí z okna... Musela som na seba kydať, vo všetkom s ňou súhlasiť a nakoniec ju objať, len aby sa upokojila. Odvtedy mamu nemám. 3 roky ma nikto neobjal, lebo jej sa vyhýbam. Vtedy to veľmi bolelo a nedokážem k nej ešte niečo pekné cítiť. Snažím sa jej vo všetkom vyhovieť, no všetko čo urobím, je automaticky zle, keď nič nerobím ešte horšie. Denno denne mi vraví aká som nula, hovno, ktoré nikdy nič nedokázalo a ani nedokáže. Zhadzuje ma na verejnosti, pred ľuďmi rozpráva, že ju šikanujem, týram, že je zo mňa zničená, unavená. Robí zo seba obeť, potrebuje pozornosť, aby ju celý svet ľutoval. Nikdy ma v ničom nepodporila, nepovzbudila, nepovedala "máš na to, dokážeš to, ľúbim ťa, si pekná,.." Zničila mi všetky kamarátstva, nikoho nemám, pred všetkými ma zhovadí, nikto ma nemá rád. Nemôžem byť doma šťastná, keď ona má zlý deň. Nemôžem sa usmievať, lebo hneď ma naháňa s metlou po dome a dáva mi nezmyselné ultimáta (ak sa jej neprestanem vysmievať, poletím z domu, zruší mi trvalý pobyt, budem bezdomovec). Vraj mi zničí život presne tak, ako som ho ja zničila jej. Vo všetkom ma so sebou porovnáva. Nemohla som ísť na vysnívanú strednú školu, musela som ísť tým smerom, aký študovala ona. Núti ma urobiť si nadstavbu na tej príšernej strednej, vraj ak budem pracovať, musím jej platiť za všetko. Nesmiem mať priateľa, každý je škaredý, úchylný, každý ma chce znásilniť a zabiť. Tak veľmi túžim po tom, aby ma mal niekto rád. Aby ma silno objal a povedal, že všetko bude v poriadku. Aby som mala s kým ísť von a nerevala zavretá doma. Akonáhle je na mňa niekto milý (učiteľka, lekárka...), povzbudí ma, pohladí, mám zimomriavky. Je to taký zvláštny pocit, niečo krásne, čoho by som chcela viac. Ale zvykla som si aj na rozbitý nos a modriny. Otec zomrel (asi to s ňou už tiež nedával) a ja nemám kam ísť. Myslíte, že to raz skončí? Skôr ako úplne zošaliem? :( Vôbec neviem, čo by mala robiť skutočná mama, ako funguje rodina. Vždy som si všetko vybavovala sama, nikdy so mnou nikdy nebola (napríklad pohotovosť, alebo vyšetrenia, ktorých som sa veľmi bála). Neviem čo zo mňa vyrastie...

Tysifejkdebil

Pkp- a aky vyznam by malo vymyslat si? Mozno nemoze ist na internat. Mala som podobnu vychovu a tiez mi nikto neveril. Ani psychologovia, matka vzdy vedela hrat dokonalu pretvarku. Lahko sa povie chod pod most, ale skus sa vcitit do cloveka, nevies co preziva a cim si prechadza, ake ma sny....... neviem poradit, tiez som to trpela a cakala, ze sa to raz zmeni a aj ja budem stastna

Pkp

Toto mi pride ako fake. Keby mam takuto matku tak idem radsej byvat pod most alebo by som cele dni bola vonku/na brigade, len nie s nou. A z toho by som si platila internat a v klude si dokoncila skolu.

Poradkyna

Z príspevku na mňa pôsobíš ako veľmi silná mladá žena. Máš odo mňa veľký obdiv za to, ako to všetko zvládaš, aká si samostatná a najmä, že sa nevzdávaš. Radím ti - dokonči si tú strednú školu. Viem, že to nebude jednoduché, najmä, keď ju nenávidíš. Ale skús si ju dokončiť, nech máš aspoň nejaké vzdelanie. Potom sa pokús nájsť si prácu, niečo si zarob a odsťahuj sa od nej. Určite si nezaslúžiš trpieť a trápiť sa, zaslúžiš si byť šťastná a radovať sa zo života. Máš na to plné právo, ako každý jeden človek. A nikomu nedovoľ, aby ti tvrdil opak. Podľa toho, ako popisuješ svoju matku, vyzerá ako niekto, kto má veľký, ale naozaj veľký psychický problém. Koľko máš rokov, ak sa smiem spýtať? Máš okrem matky aj nejakých iných príbuzných, niekoho, ku komu by si mohla ísť?

zdradca

Otca nemas? Nikoho blizskeho?
Tvoja mama ma hlboku depresiu. Jej by pomohlo vlastne vam obom aby ste zasli k psychologovi. Ty si udrzuj zdravy rozum,citaj studuj apod. Navstiv nejakeho odbornika a prekonzultuj to s nim, ake mas riesenie,moznosti ako mame pomoct.
Podla toho co si napisala za co ta mama obvinuje,mi pride,ze ma problem s tvojim otcom. Mozno rozvod,rozchod ci daco take. Neviem nepostrehol som v tvojom prispevku,ci su rozvedeny.