Mám komplex méněcennosti

Príspevok v téme: Mám komplex méněcennosti
LowIQ

Už jsem tady psal a toto je už naposled.

Já si vlastně svůj život představoval jinak. Snil jsem, že budu kdoví co všechno, že budu studovat apod., realita je taková, že jsem obyčejný dělník a co se týče platu, tak nemám ani plat republikového průměru (ale jsem rád i za to).

Ve škole jsem byl průměr až podprůměr, IQ kolem nižšího průměru až podprůměru, zachraňuje to snad jen fyzický vzhled a snaha o to dělat práci co nejlépe, jak umím.

Jak se vyrovnat s tím, že vás asi nečeká kariéra manažera, lékaře apod.? Že budete celý život dělat jen rukama, protože vám nebylo naděleno vysoké IQ apod.?

Někdo to považuje za banalitu, ale já ne. Alespoň vyšší plat by to chtělo, ten bych si přál.

matthiola

ahaa prepac. :)
pozri kazdemu ide nieco ine. niekomu matika, niekomu aranzovanie bytovych doplnkov, niekomu hudba inemu malovanie, varenie, niekto je vyborny partner a dokopy ani nezakruti ziarovku :D...kazdy je na nieco. nemozno posudzovat chytrost ryby podla toho, ako vie splhat po strome :)
kolko mas rokov?

LowIQ

matthiola : díky za odpověď. Nejsem přímo řemeslník, takže bych se musel to vše, co jsi psala nejprve naučit. Jsem dělník, ale to je jedno. Navíc ne dělník ve výrobě, ale v logistice.

Ano, nemám starosti jako majitele firem a za to jsem rád, ale i tak času není mnoho a chtělo by to ještě o něco více financí-tedy náležité ohodnocení.

Samozřejmě je důležité přijat sám sebe takovým, jakým jsem

Jana Lukacova : ani ne posednutý, ale ovlivnilo mě to, hlavně v minulosti.

Kéž bych tolik vydělával, ale zatím nevydělávám! Vím že to není otázka jenom IQ, ale nižší IQ mi zabránilo být dobrým studentem apod.

Jana Lukacova

LowIQ:

ste svojim IQ posadnutý a od neho odvíjate aj svoju hodnotu. Ak sa chcete cítiť lepšie potrebujete čeliť svojim nevysporiadaným citom, ktoré vo svojom vnútri máte...

O.i. to, ak niekto pracuje manuálne neznamená, že nemôže zarábať rovnako alebo aj viac ako napr. lekári... Je to mylný predsudok, ktorý viažete na to, že máte nízke IQ a drží Vás v pasci stáť na mieste...

matthiola

Ahoj. IQ test s nizsim vysledkom este neznamena, ze mas naozaj nizke IQ. IQ testy sa daju aj naucit riesit, potom zrazu aha som genius. A co, budes spokojnejsi? Budes to kazdemu rozpravat?
Byt manazer nie je vobec sranda ani byt majitel nejakej firmy. Pokial chces zarabat, musis tam pomaly aj nocovat. Bud rad ze prides domov a nemusis riesit firmu. Mas staly plat, nemusis nahanat zakazky, klientov.. bud rad za manualnu pracu ktoru vies a dokazes vykonavat. Bud rad ze ju mas a ze ju ovladas. Zaklad pre spokojnost je byt stastnz s tym co mam.
Tvoje uvazvovanie je momentalne cesta do pekla. Rychlo ho zmen lebo bude nicit vsetko pekne a dobre co k tebe pride. Povedz si napriklad ano som robotnik, som stastny lebo praca ma bavi, ovladam ju, vidim hned jej vysledok ci som to dobre spravil alebo nie, som silny fyzicky ajj vdaka mojej praci, nepriberam ale moje telo funguje na plne obratky, nemam stres lebo presne viem co mam urobit aby to bolo dobre, mozem sa po robote venovat inym cinnostiam lebo moja praca mi to umoznuje. Najdem si priatelku, taku, ktora bude hrda na to ze som robotnik a bude sa tesit z toho, ze som zrucny a dokazem v domacnosti vela pomoct napriklad vymenit vanu za sprchovy kut a pod.
ze by si chcel vyssi plat, tak skus vyuzit svoje schopnosti a daj si na internet, ze som robotnik a dokazem toto a toto, za dobru cenu vam to pridem spravit.
Neplac za tym co nebolo a nie je. Mrhas cas. Tes sa z toho ze zijes, ako zijes a hladaj v tom pozitiva. Inak budes stale nestastny.