Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mám komplex méněcennosti

Príspevok v téme: Mám komplex méněcennosti
LowIQ

Už jsem tady psal a toto je už naposled.

Já si vlastně svůj život představoval jinak. Snil jsem, že budu kdoví co všechno, že budu studovat apod., realita je taková, že jsem obyčejný dělník a co se týče platu, tak nemám ani plat republikového průměru (ale jsem rád i za to).

Ve škole jsem byl průměr až podprůměr, IQ kolem nižšího průměru až podprůměru, zachraňuje to snad jen fyzický vzhled a snaha o to dělat práci co nejlépe, jak umím.

Jak se vyrovnat s tím, že vás asi nečeká kariéra manažera, lékaře apod.? Že budete celý život dělat jen rukama, protože vám nebylo naděleno vysoké IQ apod.?

Někdo to považuje za banalitu, ale já ne. Alespoň vyšší plat by to chtělo, ten bych si přál.

Von Kratzmar

Znám tu situaci. Já sem taky základku jen akotak proplával, učňák sem taky dodelal s horšíma známkama a pak jsem si udělal jako dospelák 7 let po škole maturitu dálkově na soukromé škole tak že to bylo maximálně ulehčené pro externisty. Všude jsem celej život vydělával do 370€ (nevím jakýje kurz vaše koruny to si vypočítej) co je i na slovensku teměř minimální mzda. Jsem tupej jak tágo nic neumím. Doteď počítam na prstech když nemám po ruce mobil, když jde nejaký kvíz neumím na nic odpovědet, nedokážu vyluštit ani křižovku... Ale k šoférovaní to nepotřebuji! Zaměstnavatelé si lidi přeškolí na co třeba. Takže pro hlupáky s nízkým IQ je dělat řidiče jedna z nej řešení.

LowIQ

Von Kratzmar: i já uvažuji a to vážně o řidičáku a to na kde co, jelikož zatím nemám. Také šetřím, respektive chci šetřit ještě více a dokonce si chci ještě přivydělávat.

Jinak o ten příklad s tvým bratrem je jasný-pokud člověka něco fascinuje, jde mu to nějak přirozeně, platí to i u mě. Tady někdo psal, že si snad ani nevychutnám Beethovena-tak to je veliký omyl, protože uměním žiju!

Když jsem ve škole zabral, šlo to, jinak ne, ale matematika mi fakt nešla a stále by mi dělal problémy-prostě bych vysokou školu nedal!

Von Kratzmar

No, sice na tomto poli nelze poradit doslova ale napíšu ti příklad na mě a bráchovi co by se akurat na tohle hodilo. On taky nebyl chytrej, stále mu hrozilo přepadávaní už na základce. Pak udělal učňák taky s nejhoršíma známkama. Nemá maturitu, neumí cizý jazyky atď. Ale od dětstva ho zajímali auta, a vše kolem jízdy, pilotování atď. To není o IQ jinak by nefungovalo to ce řeknu teď: On se nedokázal naučit básničku ve škole lebo ho to nezajímalo ale naspaměť ovládá celej autokatalog bez toho aby se ho šprtal... Stačí že přejde kolem auťák a on ti řekne všechny parametri, rok výroby, historii vývoju, atď. Nakonec si udělal řidičák na náklaďáky i autobusy. Taky to dal až na nějaký třetí reparát ale nevzdal se a dodělal autoškolu. Teď jako řidič na kamionech vyděláva republikový nadprůměr! Postavil si dom bez hypotéky a vydělává 3x tolik co spotřebuje. Já sem na tom podobne. Nejsem chytrej ani zručnej ale bavilo by mě dělat řidiče tramvaje nebo náklaďáku. I já makám v logistice za minimální mzdu (na slovensku máme nižší platy jako v čechách) ale odkladám si stovku měsíčne a chci sa našetrit na ten řidičák taky.

LowIQ

matthiola: já musel u zaměstnavatele dodat dosažené vzdělání, ale je pravda, že požadavek byl určitě nižší, než maturita.

matthiola

je super ze to vies, ze sa nieco zlepsuje a ze si vies aj dobre veci vo svojom zivote uvedomit. niekedy sa dlhsie caka, niekedy treba odist aby prislo lepsie ale to dopredu nevies co caka v buducnosti. Bud aky si doteraz, svedomity v praci a na maximum, lepsie aj pre tvoj pocit, netrap sa zbytocne nejakymi vecami ktore sa nedaju zmenit, pracuj s tym co mas nadelene a najlepsie ako vies. ako doteraz. nikoho nebude zaujimat ci mas maturtu s jednickami alebo neukonceny ucnak. kolki zamestnavatelia od teba chcely vyucny list/maturitne vysvedcenie? kazdeho zamestnavatela zaujima ci si spolahlivy, ci tu pracu robit vies a ci ju robis dost dobre. takisto priatelov nezaujima ci mas maturitu. zaujima ich ci im je s tebou fajn.

LowIQ

matthiola: nevím, jestli je to otázka "karmy", ale podstatné je to, jaký život žiju teď. Jinak máš pravdu, asi jsem o to více citlivější.

Jinak se můj život pozitivně zlepšuje a problémy jsem začal řešit a už delší dobu pracuji ve stabilním zaměstnání a platově to není nejhorší, ačkoliv bych chtěl alespoň o 30 % více, ovšem beru si ještě brigádu, tak se to tomu přiblíží.

LowIQ

matthiola: s matematikou jsem zápasil na konci základky i na střední škole a dokonce jsem z ní i propadl. Později jsem ji vydřel a jakž takž udělal maturitu na lehčí soukromé škole (dálkově). Na cizí jazyky také moc nejsem. Měl jsem jít na učňák a já nevěděl na co, tak jsem zvolil těžší maturitní obor a stejně ho neudělal. Problémy jsem měl i s testy obecných studijních předpokladů v těch se nechytám. Prostě mám nižší IQ než většina lidí.

matthiola

asi fakt funguje nejaka ta rovnovaha a tomu komu moc nebolo inteligencie nadelene, alebo skor takej citlivosti, proste ludia co trepnu hocico a neuvedomuju ci nasledky sa vobec netrapia s tym aki su sprosti :) lebo by ich to asi zabilo keby si mali spatne uvedomit ake su hovada :p keby si bol taky hlupy tak si to neuvedomis. a rozmyslat nad tym preco nie som doktor je fakt zbytocne. niekde som citala o karmach a ludia ktori v minulom zivote niekoho zabili alebo viacej ludi, stavaju sa z nich doktori v buducom zivote aby niekomu zivot zachranili:) akoze splacaju karmicky dlh. vidis, ty si asi nikoho v minulom zivote nezabil, nemas co zachranovat :)

matthiola

to si mladyy :) tak sa prijmi taky aky si, nemas mat preco ten komplex menejcennosti :) preco byt na seba taky zly? mozes snad za to ze ti nejde matika? tak ti nejde no a co. k zivotu co potrebujes si vyratas, derivacie ovladat nemusis k ostatnemu mas kalkulacku :) poznam ozaj jednoduchych ludi a tolko si veria :) ine veci su dolezitejsie. aky si clovek!