Nie je mi to sudene? Uz nevladzem...

Príspevok v téme: Nie je mi to sudene? Uz nevladzem...
somsklamana

Mam v sebe problem, ktory ma trapi. Nesuvisi to priamo so vztahom, ale zaroven ten problem zasahuje aj do mojich vztahov s ludmi...
Tento rok uz po siedmykrat idem skusit zubne lekarstvo. Maturovala som v roku 2012 a kazdy rok mi to nevyslo. Vzdy som bola tesne pod ciarou, chybal mi bod, odmietnutie pre nedostatok miesta. Nepomohlo ani odvolanie. Davala som si prihlasky aj na Sr, aj do Ciech. Ucila som sa a ucim rpavidelne, nezanedbavam to. Od 11 bol mojim snom stat sa detska zubarka. Ale ja uz proste nezvladam to odmietnutie, neuspech na prijimackach :( Davam zo seba maximum, snazim sa, ale nevyslo to... :( Alebo mozno som naozaj taka sprosta a len si myslim, ze chapem biole, chemii a fyzike. Ale utieklo mi 6 rokov, nemam nic. Obcasne som si privyrobila, nemam ziadnu VS (co uz moji spoluziaci maju).
Zavidim mojim spoluziackam, ktore su dnes zubarky, ich fotky na socialnych sietach :( proste zavidim a ziarlim na inych mladych, ktorym sa to podarilo :( pritom to vystudovali len, aby sa mali financne dobre a ja to chcem z uplne ineho dovodu.
Nevladzem uz, rodina uz nado mnou lame rukami, citim sa ponizjuco (starsi brat je uz 2 roky lekar, mladsia sestra je druhacka na vseobecnom lekarstve) a ja som ako cierna ovca :(
neviem ako sa psychicky pozbierat, psychologovia mi nevedeli pomoct.
Tak mi prosim napiste, nejake rady ako by som si mohla pomoct alebo aspon nejaku utechu (nevyhody byt zubarka). Dakujem Vam.

SklamanyZZ

Pises, ze si chcela byt detska zubarka. To znamena, ze chces pomahat detom, ale musi to byt prave ako zubarka? Mozno by si mala skusit aj ine odbory, lekari su potrebni, takze to urcite nevzdavaj. Niekedy ked nieco nevyjde tak to treba nechat tak a skusit nieco ine.

S3DA

A prečo ísť v šľapajach celej rodiny? Možno sa ti nedarí preto, lebo sa máš venovať niečomu úplne inému... Čo keby si sa nesústredila len na to čo dokázali iní, co očakáva tvoja rodina, ale začala sa pozerať na svoj život, na to čo chceš skutočne ty? Plniť očakávania iných ti nikdy neprinesie skutočné šťastie, zameraj sa len a len na seba

annie333

ahoj :)
vieš čo? z tvojho príspevku, aspoň pre mňa vyplýva, že sa veľmi sústreďuješ na to, čo dosiahli ostatní. Vieš, v prvom rade si musíš uvedomiť, že každý máme svoju vlastnú cestu. Niekomu to ide v živote ľahšie, iní si to zase musia tvrdo odmakať. Neviem čím to je (ezoterici by ti na to povedali, že to súvisí s minulým životom :D) ale je to proste tak, že niekto nemusí urobiť nič a veci mu idú ako po masle a niekto sa musí trápiť. Ty si asi ten druhý prípad. Ja viem, že je to demotivujúce, ale myslím si, že teraz sa ti to už podarí :) Jeden bod ťa delil od prijatia, veď to je super :) odpichla by som sa od toho. Lebo si bola len krôčik od svojho sna. nevzdávaj sa, skúšaj a uvidíš, podarí sa ti to :)

Samozrejmost

Ahoj. Hlavne nezufaj. Sestra studuje zubarinu v olomouci a má tam aj spoluziakov ktorí nerobili prijmacky ale si to jednoducho zaplatili a prijali ich. Skus to aj ty tak spravit. Myslim ze tie peniaze stoja za to.
Prvy rocnik ale bude peklo, je tam anatomia celeho cloveka ale profesori su tam vraj v pohode a nie su zakerni ze by vyhadzovali ak sa snazis. Skus si to zaplatit