Čo je s mojou sestrou ?

Príspevok v téme: Čo je s mojou sestrou ?
VzdyNevinna

Dobrý deň.
Chcem vedieť, čo je s mojou sestrou, lebo veľa ľudí hovorí, že to nie je normálne a že má nejakú psychickú vadu, či poruchu správania.

Ide o to, že vôbec necíti vinu, keď niekomu urobí niečo zlé. Keď niekomu ublíži, emocionálne alebo fyzicky. Proste to v nej nevyvolá vinu, výčitky, ľútosť a nikdy v živote sa nikomu zo srdca neospravedlňovala. Urobila to, len keď musela, ale nemyslela to vážne. Vida som to na nej.

Takisto mi hovorila, že necíti lásku. Síce trocha ľúbi svoju rodinu. Veď, sme jej rodina. Ale, čo sa týka toho, žeby niekoho ľúbila romanticky, tak to nie.
Cíti buď fyz. príťažlivosť alebo nič.

Inak, vie, čo je to úzkosť, nervozita/stress, lebo to pociťuje. Dokonca niekedy aj plače. Viackrát som ju pri tom pristihla. Keď som sa jej pýtala, snažila sa ma pretvarovať, že sa nič nedeje, no neverila som jej. Potom povedala, že plače, len keď rozmýšľa o jej budúcnosti.

Ľudia jej hovoria, že je narcistka, sociopatka.
Áno, aj mne príde, že má nejakú poruchu správania, za ktorú ona nemôže.

ped

+vzdynevinna, ja mám rád aj narcisy, aj tulipány, aj snežienky, púpavy, konvalinky, orechy - bolo ich tam dva mechy, kým ich patkaníky nepožrali (našťastie), aj ruže - Ružena - dones mi pivko, ešte že som si spomenul:-) Však taký by mal byť svet, farebný, veselý a pestrý a nie pokosený ako trávnik s nemeckou kosačkou, ktorá je na milimeter presná. Žite si tak presne, keď vás to baví, ale po čase vám prepne a potom začnete robiť kraviny a potom to bude musieť niekto riešiť:-)
Predstav si svet, že by v ňom bol len jeden kvet - tulipán a jeden strom, trebárs Buk, tak by si si išiel, nazbieral by si si tulipány. Nie, nie, už by si si nemohol natrhať zo dva, tri, štyri, ba aj päť tuctov snežienok. Chvála Bohu, našťastie to ešte môžeme! Aj vidlochvosty, myslím motýle sa tiež zídu do bohatej zbierky tých kameňov, akých?, tých opálov, myslím, áno.

VzdyNevinna

Má 21 rokov, takže v puberte nie je a nie, nezakrýva svoje skutočné pocity, je naozaj taká. Poznám ju celý svoj život.

NaRovinu

Buna - Neurazte sa, ale môže to byť psychopatia, sociopatia alebo narcizmus a k tomu ešte OCD.
Ale to jej správanie... Zrejme si to neuvedomuje.
Psychopatia, sociopatia alebo narcizmus. Jedno z týchto troch. Nemôže sa to. Ak ste ju nezneužívali, psychicky alebo fyzicky netýrali, tak najpravdepodobnejšia je psychopatia alebo narcizmus.

naivkasprosta

Pravdepodobne jej vobec nic nie je a ziadnu psychicku vadu nema, iba je v puberte, kedy sa mladí potrebuju hrat na tvrdych metalistov, na tvrdych pankacov, na tvrdych skinov, a podobne, proste potrebuju si neustale dokazovat, co vsetko su schopni zvladnut, niektori sa chodia aj tak zabavat, ze idu do obchodu kradnut cigarety a zuvacky a sladkosti, chlast a blbosti, rovnako skusaju drogy, fet, ozrat sa a fajcit marisku, lebo ked to urobil jeden, musi aj druhy, aby mu nevynadali do mäkkysov, nakolko mäkkys, padavka, sracka a hovno - to sa veru v puberte nenosí. Asi je to len ta nestastna puberta a uvidis, v dospelosti uz bude normalna. Vsak kazdy si musi prejst pubertou a kazdy ju preziva inak, ale v dospelosti su uz ludia normalni.

fantomka

A nesnazi sa len zakryt to, ze ju to mrzi? Niektori ludia si proste myslia, ze ked sa s nikym takto nezblizia tak budu mat jednoduchsi zivot

Buna

Ja mam podobný problém s dcerou .Tiez je akoby bez citu.Len zameraná na seba , hovori si ze je najlepšia , najkrajšia , najmudrejsia ..Tiez sa nikomu neospravedlní , lakoma je velmi ..Samé zlé vlastnosti akoby pochytala ..Place len nad sebou , ak je jej ukrivdene ..Neznesie absolútne žiadnu kritiku , vtedy je az nepríčetná , zúrivá ..
Nakoľko má aj rozne ritualy , diagnostikovali jej OCD , obsedantno kompulzivnu poruchu..Zatial sme boli len u neurologičky , objednaní sme aj psychologicke a neskôr urcite zakotvime aj u psychiatra , kedze je to ale neliecitelna choroba , moc ružové to do budúcna nevidim .:(
Moze to súvisieť s nedostatkom serotoninu v mozgu , zrejme jej nasadia nejake antidepresiva , no priznaky choroby nacisto zrejme nevymiznu .
Vasa sestra moze mat nieco iné , no urcite by som to nepodcenovala , lebo v prípade neliecenia choroby sa stav len zhoršuje , teda v nasom prípade úplne ..Davno sme mali riešiť dcerine akože "drzé správanie ", pri com ona za to nemohla , keďže je psychicky chora nevie sa ovládať ..ja len dufam , ze lieky aspoň trolinku pomôžu , lebo žije sa veľmi tazko s takymto človekom .
Drzim palce vasej sestre .Ona má zrejme nieco iné , no aspoň psychologicke by som s nou zašla .