Kvalita Q10 a ine

BJ_2

Vitamin E hlavne neber cisty alpha-tocopherol. Ak by bol sucastou multivitaminu, tak sa snaz, aby si nepresiahla 50IU denne.

Vacsie mnozstva ber ako mix tocopherolov, kde najvyraznejsi je gamma-tocopherol, a alpha-tocopherolu je tam co najmenej.

Mozes si to dat hladat ako "gamma E" na iherbe. Na slovensku vitamin E neries. Vyhodene peniaze.

Dalsia moznost je brat tocotrienoly, ale tie su prilis drahe, a rusia sa spolu alpha-tocopherolom. Cize ich treba brat oddelene. Osobne sa mi najlepsie moznost zda mix tocopherolov, kde je najviac gamma (100-300mg denne) a najmenej alpha-tocopherolu (do 50 IU denne)

BJ_2

Niesom zastanca brania Q10. Ale z dovodu financnych. Vzdy existuju lepsie veci, ktore za peniaze doriesit, a aj dolezitejsie, ktore maju prioritu. Navyse, aby to na nieco bolo, musi ho byt dostatocne, a musi byt kvalitne vyrobeny. Keby bol sucastou nejakeho multivitaminu, tak snad hej, ale brat kvoli tomu dalsiu tabletku navyse, to nie.
Vynimkou to moze byt len u starych ludi.

Ak ale niekomu nevadi brat 20 tabletiek doplnkov denne, a stale sa topi v peniazoch, a nevadi mu ze bude brat 21, tak potom nech pozrie nejaky na iherbe, ale zmysel to ma aspon 200mg. Tie tabletky 30mg, alebo 60mg, co sa predavaju vselikde po slovensku, ani neriesit. Hlavne pozrite ceny na iherbe, a prepocitajte si s tymi slovenskymi. Neraz sa oplati zaplatit aj postovne, a stale to vyjde 2-3x lacnejsie, nez to riesit na slovensku.

Defcon

Podla vyskumov opatrne s koenzymom q10. Ziadny totiz nevznikol v prirode. Ani najkrpatejsi atom z neho nie je z nasej prirody. A mam nato exaktny dokaz, ktory musi presvedcit aj BJ2

mirka456

ja som spokojna s koenzymom od Sunday Natural, je 100per prirodny, 60 kapsul 20 euro, treba skusit viac znaciek kazdemu sadne nieco ine